Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bardzo lubię liczniki przy światłach, ALE kiedy widzę jak kierowcy przyspieszają przy odliczaniu 6,5,4,3... na świetle żielonym, albo ruszają kiedy jeszcze czerwone z żółtym nie zgasną, to nic dziwnego, że to wychodzi w badaniach.

 

Zgadza się, że czas wyświetlania światła żółtego powinien się lekko wydłużyć na drogach o wyższym limicie prędkości, ale na tym bym zakończył. Gdyby u nas w miastach wydłużyć ten czas, to stawiam skrzynkę wódki, że w perspektywie czasu nie zmieniłaby się liczba przejeżdżających na czerwonym świetle. Dajcie nam (Polakom) dłuższe żółte, a my się przyzwyczaimy i po miesiącu będziemy częściej przejeżdżać na żółtym :D

 

Tak czy siak nie mamy co narzekać. To co dzieje się na naszych drogach, to pikuś w porównaniu do Afryki, Azji czy Ameryki Południowej. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo lubię liczniki przy światłach, ALE kiedy widzę jak kierowcy przyspieszają przy odliczaniu 6,5,4,3... na świetle żielonym, albo ruszają kiedy jeszcze czerwone z żółtym nie zgasną, to nic dziwnego, że to wychodzi w badaniach.

 

Może wystarczy licznik tylko gdy świeci światło czerwone a to też komfort a nie bezpieczeństwo (tak jak pasek postępu w komputerze). Ja te liczniki lubię dla mnie spełniają swoją funkcję. 

Edytowane przez Dobi1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie nam (Polakom) dłuższe żółte, a my się przyzwyczaimy i po miesiącu będziemy częściej przejeżdżać na żółtym :D

U nas jak narazie trzeba się przyzwyczaić do tego, że mandaty od kierowców to planowana odgórnie kwota. Temu służą absurdalne ograniczenia prędkości do 20km/h (ignorowane nawet przez radiowozy), jak tez kosztowna instalacja kamer rejestrujących przejazd na czerwonym. Bak wykroczeń to strata, nie zysk - bo w takich kategoriach najwyrażniej jest to rozpatrywane.

dłuższe żółte

Czy ktoś na szczeblu decyzyjnym brał pod uwagę czas hamowania zestawu ciagnik siodłowy + naczepa? Czytałem kiedyś artykuł o sprawie kierowcy ciągnika siodłowego który zatrzymał sie na czerwonym za sygnalizatorem i został nałożony mandat.

Tak czy siak nie mamy co narzekać. To co dzieje się na naszych drogach, to pikuś w porównaniu do Afryki, Azji czy Ameryki Południowej. :ok:

Byłem, widziałem :D

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś na szczeblu decyzyjnym brał pod uwagę czas hamowania zestawu ciagnik siodłowy + naczepa? Czytałem kiedyś artykuł o sprawie kierowcy ciągnika siodłowego który zatrzymał sie na czerwonym za sygnalizatorem i został nałożony mandat.

 

Obawiam się, że nie brał. W tym przypadku wszytko zależny od policjanta. Mój teść miał  taką przygodę i skończyło się na pouczeniu - odpowiedź była, że to nierealne, aby zatrzymać zestaw w tym czasie nawet był gotowy z policjantem zrobić eksperyment.

Co do absurdalności ograniczeń prędkości to wg. mnie problem potencjalnych zysków z mandatów co "dupochron" dla urzędników, zgodnie z zasadą, że czym wolniej tym bezpieczniej (nie trzeba inwestować w infrastrukturę czy łatać dziur).

Edytowane przez Dobi1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bulgarii takie liczniki sa b. powszechne i w mojej opinii (a jezdze tam sporo samochodem) to swietna sprawa poprawiajaca plynnosc ruchu i bezpieczenstwo! Tylko tego sie trzeba nauczyc ze jak licznik wskazuje 2-3 sek. to trzeba hamowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bulgarii takie liczniki sa b. powszechne i w mojej opinii (a jezdze tam sporo samochodem) to swietna sprawa poprawiajaca plynnosc ruchu i bezpieczenstwo! Tylko tego sie trzeba nauczyc ze jak licznik wskazuje 2-3 sek. to trzeba hamowac...

Zgadza się! Tylko że w Bułgaria jest dużo niebiezpieczne na drogach niż w Polsce. A drogi są....zostawia to bez komentarz! Jestem pewien że sam wiesz. Dlatego jak ktoś w Polsce narzeka na drogi to ich zapraszam do nas w Bułgarii, uprzejmie pytając czy mają wystarczające środki na dentysta! Zawsze pada pytanie po co pieniędzy na dentysta! Odpowiedz jest taka sama: "Dlatego po nasze drogi człowiek gubi plomby!" lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się! Tylko że w Bułgaria jest dużo niebiezpieczne na drogach niż w Polsce.

Jednak zdaniem Ministerstwa Infrastruktury sekundniki na bezpieczestwo wpywu nie mają...Dodatkowo koszt liczyć należy w milionach PLN... ale przecież z budżetu 26mln PLN jako ugodę trzeba wypłacić :rolleyes:;)

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zgadza się! Tylko że w Bułgaria jest dużo niebiezpieczne na drogach niż w Polsce.

Jednak zdaniem Ministerstwa Infrastruktury sekundniki na bezpieczestwo wpywu nie mają...Dodatkowo koszt liczyć należy w milionach PLN... ale przecież z budżetu 26mln PLN jako ugodę trzeba wypłacić :rolleyes:;)

 

 

A może coś jak w Austrii czyli mrugające zielone? W sumie mrugające zielone i mrugające czerwone nie wymagalyby dodatkowych urządzeń tylko pewnie to kwestia ustawień programu komputerowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyatt Earp prosto z Kielc :facepalm:


Z tym sekundnikami jest problem, że wg. badań nie poprawiają bezpieczeństwa:

 

http://www.czasopismologistyka.pl/artykuly-naukowe/send/318-artykuly-na-plycie-cd-3/6522-artykul

We Wro na paru skrzyżowaniach są sekundniki i naprawdę działa to super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W Bulgarii takie liczniki sa b. powszechne i w mojej opinii (a jezdze tam sporo samochodem) to swietna sprawa poprawiajaca plynnosc ruchu i bezpieczenstwo! Tylko tego sie trzeba nauczyc ze jak licznik wskazuje 2-3 sek. to trzeba hamowac...

Zgadza się! Tylko że w Bułgaria jest dużo niebiezpieczne na drogach niż w Polsce. A drogi są....zostawia to bez komentarz! Jestem pewien że sam wiesz. Dlatego jak ktoś w Polsce narzeka na drogi to ich zapraszam do nas w Bułgarii, uprzejmie pytając czy mają wystarczające środki na dentysta! Zawsze pada pytanie po co pieniędzy na dentysta! Odpowiedz jest taka sama: "Dlatego po nasze drogi człowiek gubi plomby!" lol

 

 

Przesadzasz, główne drogi są bardzo dobre, co innego szaleństwo kierowców ;)

Ale te wszechobecne liczniki na światłach to naprawdę świetna sprawa, zarówno jeśli chodzi o ruszanie na zielonym- czy jeszcze można dłubać w nosie ;) No i również z daleka widać czy trzeba gnać na łeb na szyję żeby zdążyć na ostatnim zielonym, czy pozostaje już tylko hamowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W Bulgarii takie liczniki sa b. powszechne i w mojej opinii (a jezdze tam sporo samochodem) to swietna sprawa poprawiajaca plynnosc ruchu i bezpieczenstwo! Tylko tego sie trzeba nauczyc ze jak licznik wskazuje 2-3 sek. to trzeba hamowac...

Zgadza się! Tylko że w Bułgaria jest dużo niebiezpieczne na drogach niż w Polsce. A drogi są....zostawia to bez komentarz! Jestem pewien że sam wiesz. Dlatego jak ktoś w Polsce narzeka na drogi to ich zapraszam do nas w Bułgarii, uprzejmie pytając czy mają wystarczające środki na dentysta! Zawsze pada pytanie po co pieniędzy na dentysta! Odpowiedz jest taka sama: "Dlatego po nasze drogi człowiek gubi plomby!" lol

Przesadzasz, główne drogi są bardzo dobre, co innego szaleństwo kierowców ;)

Ale te wszechobecne liczniki na światłach to naprawdę świetna sprawa, zarówno jeśli chodzi o ruszanie na zielonym- czy jeszcze można dłubać w nosie ;) No i również z daleka widać czy trzeba gnać na łeb na szyję żeby zdążyć na ostatnim zielonym, czy pozostaje już tylko hamowanie...

Głownie drogi?? Proszę podaj przykład. Ja podam....Lotnisko Burgas do Varnie po prosto jest gorzej niż żle! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sofia-Burgas, albo nawet od granicy z Serbią do Burgas i do granicy z Turcją.

Ruse-Varna

Sofia-Bansko

 

A Burgas-Varna to rzeczywiście hard core, ale podobno powoli ruszają z magistralą... ;)

Edytowane przez Dottoree
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce rozpoczynac dyskusji politycznej, bo niewazne kogo i z jakiej partii wioza, ale takie zachowanie na drodze jest po prostu niebezpieczne i perfekcyjnie pasuje do tego watku  :angry:

 

http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/10,35751,19749211,wypadek-andrzeja-dudy-szalencza-jazda-kolumny-bor.html

Edytowane przez Than_Junior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce rozpoczynac dyskusji politycznej, bo niewazne kogo i z jakiej partii wioza, ale takie zachowanie na drodze jest po prostu niebezpieczne i perfekcyjnie pasuje do tego watku  :angry:

 

http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/10,35751,19749211,wypadek-andrzeja-dudy-szalencza-jazda-kolumny-bor.html

Spoko - o bezpieczeństwo zadbali zabierając ze sobą od razu karetkę;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie chce rozpoczynac dyskusji politycznej, bo niewazne kogo i z jakiej partii wioza, ale takie zachowanie na drodze jest po prostu niebezpieczne i perfekcyjnie pasuje do tego watku  :angry:

 

http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/10,35751,19749211,wypadek-andrzeja-dudy-szalencza-jazda-kolumny-bor.html

Spoko - o bezpieczeństwo zadbali zabierając ze sobą od razu karetkę;-)

 

przy tych prędkościach to raczej karawan powinien za nimi jechać - najgorsze jest to, że władza (jakiejkolwiek proweniencji) uważa, że po prostu może tak jeździć :( a w razie wypadku była by to wina biednego obywatela, bo mógł przecież do rowu albo pomiędzy drzewa uciec :facepalm::toobad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja na ten temat już była i zakończyła się zamknięciem wątku ;)

 

...nieslusznie, wedlug mnie  :mellow: nie ma co zamykac oczy na polityczna dyskusje. Zreszta teraz chodzi tylko i wylacznie o samo zachowanie tych ludzi, teoretycznie niezwiazanych z zadna strona polityczna.

 

Ukazaly sie tez zdjecia opony i widac, ze opona zachowala sie dokladnie tak jak powinna, nic nie wskazuje na to, by to byla jakas wada. Nawet jak byla za stara, to w dalszym ciagu zrobila dokladnie to co powinna po peknieciu. W zwiazku z tym i powyzszym filmikiem, nalezy po prostu krytykowac i pietnowac takie zachowanie na drodze, bo jest absolutnie nieuzasadnione. Tak jezdzic moga co najwyzej, gdy akurat uciekaja od zagrozenia, a nie wiozac VIPy na malo istotne uroczystosci.

 

dla porownania, tak podrozuje krolowa Angli:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że różnica jest "adekwatna" :-)

 

Swoja drogą nie rozumiem, dlaczego to BMW tak wyobracało.

X razy złapałem kapcia w FWD, RWD i 4x4, na asfalcie czy szutrze i nigdy nie było takiego efektu.

Czasem nawet trudno się od razu zorientować w bojowych warunkach, że jest kapeć, szczególnie jeśli z tyłu strzeli (jak tutaj)

W aucie z PAXem tym bardziej przeciez nie powinno to aż tak wpłynąć na stabilność jazdy, nawet jeśli waży 4t.

 

Ci ludzie przecież sie szkolą z symulacji przebicia opony i z tego co pisał red. Frankowski, który odbył takie szkolenie w BMW, to w tym aucie w ogóle trudno się zorientować, że jest kapeć, tylko się czujniki świecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nieslusznie, wedlug mnie :mellow:

 

 

 

Jeśli kiedykolwiek odniesiesz subiektywne wrażenie, że Moderatornia się myli... to jest to tylko subiektywne wrażenie.

 

 

:P:mrgreen:;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...