Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

Dla przykładu R1, wystarczy przepinki policzyć ;)

 

6th 197 mph = 335km/h :twisted: 

5th 183 mph = 303km/h

4th 164 mph = 260km/h

3rd 142 mph = 220km/h

2nd 121 mph = 200km/h

1st 99 mph = 160km/h 

PS nie sprawdzałem przelicznika, ale pi razy oko podobnie. ;)

I to wszystko w połączeniu z jazdą na "długich". :mrgreen:

Dość ciekawie "rozwija" się dyskusja,brakuje przykładów chamstwa,to jedziemy.....No właśnie,gdzie brniemy?! :huh:

"Pomiar głośności" - pierwsza klasa. :biglol: Ciekawy jestem reakcji i posunięć policjanta,gdyby "urządzenie" wykazała nadmierny poziom hałasu. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

kolega idealnie nadawałby się do Przeźmierowa/Poznania, gdzie ludzie się pobudowali przy lotnisku Ławica i Torze Poznań, a teraz zdziwienie i protesty o hałas...

Myślę, że to zupełnie inny temat. Sam mieszkam na spokojnym ( zazwyczaj ) osiedlu. A jednak latem zdarza się, że kilku idiotów zaczyna w okolicy ściganie się od świateł do świateł ... i z powrotem. Gdy tak nagle o 3 nad ranem jest się przez hałas wyrwanym ze snu a ano trzeba pójść do pracy to tolerancja ... jakby nieco się zmniejsza  :toobad:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla porządku wrzuciłem w dziadzia Excela:

197 316,973 183 294,447 164 263,876 142 228,478 121 194,689 99 159,291

 

Ale to są prędkości na odcięciu, czyli pewnie gdzieś w okolicach 11-12 tys. obr./min. A przecież słychać, że wszyscy pyrkają na 6 biegu i 2000 obr/min przepisową 50 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprzątałem tu trochę, a wypowiedzi odnoszące się bardziej do chamstwa na forum niż na drodze przeniosłem tu:

Chwała wszystkim dobrym moderatorom 

 

Bardzo proszę abyście od tej pory skupili się tu na tytułowym chamstwie drogowym  :pstryk:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już tylko na temat: przegapiłem coś czy jakaś nowa moda jest na drogach? Mam to samo kilka dni pod rząd, dość dziwne. Chodzi o jazdę w dość gęstym ruchu miejskim - nie całkiem stojącym korku, tylko takim powoli jadącym. Wygląda to tak, że auto będące na pasie obok, będące w stos. do mnie o 3/4 auta "do przodu", zaczyna bez migacza powoli trawersować i zjeżdżać na mój pas. Dość "dobra" metoda, bo w zasadzie nie ma innego wyjścia jak zahamować i wpuścić. Nie jest to manewr gwałtowny, tylko właśnie najpierw wygląda, jakby kierowca się zamyślił i niechcący zbliżył do linii, po czym jednak kontynuuje i napiera na mój przód bokiem. Plusem jest to, że to nie jest jakoś bardzo niebezpieczne i w pewnym sensie nie zaskakujące (ten lekki trawers wzbudza czujność). Ale chamstwo z pewnością - akurat należę do tych, którzy - o ile ktoś włączy migacz - chętnie przepuszczają, więc tym bardziej mnie to drażni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jedyne konsekwencje jakie ja tu widzę, to prokurator. 

Tego raczej nie widać,to strefa domysłów,na razie.Okulista? :P  

Widać i słychać o utracie stanowiska i postępowaniu dyscyplinarnym w pracy oraz o postępowaniu policji w sprawie naruszenia przepisów drogowych.Wszczęcie postępowania prokuratorskiego zależy od woli poszkodowanej. ;)  

Moje zdanie jednak jest podobne do Twojego,należałoby zgłosić się ze skargą,może jakieś nauki na przyszłość "nerwusek" wyniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od tego przypadku, jak Wy byście się zachowali ?

Z jakiegoś powodu zatrzymaliście się na pasach i przechodzień uderza w samochód, "strzela" z wycieraczki.

Co wtedy robicie ?

Uszkodzeń nie ma, ale czy w ogóle nie reagować ?

 

ps.

Materiał w TVN jak zwykle tendencyjny - filmik nie jest od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł się kulturalnie zapytać czy nie znudziło się mu oddychanie prostym nosem, a nie od razu z łapami do kobiety która nawet nie dotknęła auta tylko jej facet.

Dla mnie ten urzędnik to zwykły burak.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już tylko na temat: przegapiłem coś czy jakaś nowa moda jest na drogach? Mam to samo kilka dni pod rząd, dość dziwne. Chodzi o jazdę w dość gęstym ruchu miejskim - nie całkiem stojącym korku, tylko takim powoli jadącym. Wygląda to tak, że auto będące na pasie obok, będące w stos. do mnie o 3/4 auta "do przodu", zaczyna bez migacza powoli trawersować i zjeżdżać na mój pas. Dość "dobra" metoda, bo w zasadzie nie ma innego wyjścia jak zahamować i wpuścić. Nie jest to manewr gwałtowny, tylko właśnie najpierw wygląda, jakby kierowca się zamyślił i niechcący zbliżył do linii, po czym jednak kontynuuje i napiera na mój przód bokiem. Plusem jest to, że to nie jest jakoś bardzo niebezpieczne i w pewnym sensie nie zaskakujące (ten lekki trawers wzbudza czujność). Ale chamstwo z pewnością - akurat należę do tych, którzy - o ile ktoś włączy migacz - chętnie przepuszczają, więc tym bardziej mnie to drażni.

 

Robię tak samo, z różnicą że włączam kierunek. Inaczej najczęściej nie da się zmienić pasa w takiej sytuacji. Ostatnio w Warszawie okrutnie ziemnioki puściły korzonki za kierownico. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieprzycie głupoty, jeżeli stajecie jak kretyni na przejściu dla pieszych, a pieszy delikatnie puknięciem, strzeleniem was upomina to wypada przeprosić, a nie buraczyć, wieśniaczyć i wielkomiastowić. W końcu to Wasza, Nasza kierowców wina. My mamy klakson i światła, a pieszy ręce i głos. Pieszy, rowerzysta, motorniczy to taki sam uczestnik ruchu jak wspaniali kierowcy Subaru wypowiadający się powyżej.

 

Ciekawy jestem dlaczego nikt z powyższej trójki drombo nie zastanowił się dlaczego mężczyzna nie bronił swojej kobiety? Osobiście strzeliłbym mu w maskę jego własną, a samochodowej poprawił.

 

Za dyskusję dziękuję nie wdaje się ;)

 

Aha i BMW to nie to forum.

Edytowane przez arnoldpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieprzycie głupoty, jeżeli stajecie jak kretyni na przejściu dla pieszych, a pieszy delikatnie puknięciem, strzeleniem was upomina to wypada przeprosić, a nie buraczyć, wieśniaczyć i wielkomiastowić. W końcu to Wasza, Nasza kierowców wina. My mamy klakson i światła, a pieszy ręce i głos. Pieszy, rowerzysta, motorniczy to taki sam uczestnik ruchu jak wspaniali kierowcy Subaru wypowiadający się powyżej.

 

Ciekawy jestem dlaczego nikt z powyższej trójki drombo nie zastanowił się dlaczego mężczyzna nie bronił swojej kobiety? Osobiście strzeliłbym mu w maskę jego własną, a samochodowej poprawił.

 

Za dyskusję dziękuję nie wdaje się ;)

 

Aha i BMW to nie to forum.

 

Z pierwszą częścią wypowiedzi prawie się zgadzam.

Druga część jest do kitu. Ten pan z wózkiem, to ojciec tej pani i dziadek dziecka w wózku. Za przeciwnika miał gościa z piana na ustach i pałką w ręku, więc zachował się właśnie bardzo dobrze. Mam nadzieję, że sprawiedliwości stanie się zadość.

Wracając do pierwszej części, to zdarza się, iż to inny pieszy wtargnie na jezdnię poza przejściem i zatrzyma kogoś na pasach. To dlatego jestem przeciwny wprowadzeniu pierwszeństwa dla pieszych. My nie dorośliśmy do takich przepisów, bo mamy inne nawyki. Trzeba najpierw edukować i apelować do wszystkich, a może za kilka lat będziemy mentalnie przygotowani. Teraz byśmy tylko ginęli na przejściach a kierowcy trafiali by za kratki.

Za kilka lat się zgodzę z takimi pomysłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam myślałem, że to jej mąż. Co do przepisów to ani kierowcy ani piesi nie są na nie gotowi, jednak kiedyś trzeba zrobić ten pierwszy krok. Mimo wszystko kultura z roku na rok rośnie i frustratów jak w tym przypadku jest co raz mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...