Skocz do zawartości

[Wrocław] Spotkania


Witek

Rekomendowane odpowiedzi

Może byłby ktoś chętny na mały spot na Rakietowej? Mam wstępną rezerwację na najbliższą sobotę, tj. 31.12 w godzinach 8.30-9.30. Koszt całego toru na godzinę to 325 PLN do podziału na wszystkich uczestników. Póki co na pewno będzie eMTi, krzysiek (nie wiem czy pod takim nickiem działa na kropce :D ) no i ja :mrgreen:

Wstępnie się dopisuję :wink: Jutro potwierdzę na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a setup trasy macie ustalony już ?

 

Nie za bardzo... Jeżeli masz jakieś propozycje to byłoby fajnie. Ostatnio ustawianie pachołków trochę czasu nam zajęło, dlatego też umawiamy się najpóźniej o 8. Liczę na to, że tak jak ostatnim razem koleś wpuści nas wcześniej i do tej 8.30 już sobie wszystko ustawimy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też może się pojawię ale jako widz - jeszcze mi chwila docierania została i nie mogę upalać po przyczepnym :evil:

 

No i mam założone opony od Ursusa bo nadal naiwnie wierzę, że spadnie dużo śniegu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopi ... 9586eb6978

 

po takiej trasie jeździliśmy na zlocie Mazdaspeed w tym roku (na długiej prostej była szykana ustawiona.

 

http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopi ... 75&t=98755

 

a taka w zeszłym. postaram się trochę później coś po kombinować z trasą żeby coś ciekawego zmontować :)

 

aha będę jutro na 100 % :) także można mnie już doliczyć. niestety nie udało się jeszcze turbowanny jednej zawołać ale trudno.

 

 

1674d6582ea88b9a.jpg

 

a co powiecie na taki setup ?? bardzo bezpieczny moim zdaniem (po prostej sporo miejsca w razie przestrzelenia, ominięte miejsca z marną nawierzchnią.

 

czyli rozumiem, że jutro chwilę przed 8.00 zbiórka na parkingu rakietowej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, widzę, że sporo nas będzie! Wyśmienicie :D

Tak jak już pisałem wcześniej musimy być najpóźniej o 8, najlepiej kilka minut przed, żeby zobaczyć ile osób będzie jeździło i wyliczyć składkę :)

Może być mały problem, bo człowiek z Rakietowej powiedział mi dziś, że może nie być pachołków... Mówił, że postara się, aby były, ale różnie może być. Czy może w związku z tym ktoś z Was ma pachołki i mógłby je jutro przywieźć? Tak na wszelki wypadek. Jeżeli nie to najwyżej poukładamy z opon.

Krysztal, trasy fajne, ale nie wiem czy nie za bardzo kolizyjne? Kiepsko by było gdyby np max 2 samochody mogły być równocześnie na torze... Rozmawiałem przed chwila z eMTim i potwierdził moje obawy. Musi byc całkowicie bezkolizyjnie, bo z tego co widać będzie z 8 samochodów... W międzyczasie zauważyłem, że dorzuciłeś jeszcze jedno zdjęcia. Ważna uwaga - nie możemy wjeżdżać na tą białą matę poślizgową. Więc w tamtym miejscu zamiast jechać w lewo na matę, trzeba by w prawo. Poza tym sam początek można by zmienic, aby nie nie kręcic się w kółko... Poza tym jak dla mnie wyglada ok. Aha, no i na tej prostej jakaś szykana :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też może się pojawię ale jako widz - jeszcze mi chwila docierania została i nie mogę upalać po przyczepnym

matko, ile Ty jeszcze będziesz docierał.. żebyś nie przetarł :mrgreen: Czas wreszcie stanąć w ogniu walki! :twisted:

 

co do trasy, to jak już kris wspomniał, musi być absolutnie bezkolizyjna... Prawdopodobnie będzie ok 8-10 samochodów, nie będzie żadnych "sejfciarzy", tak więc nie ma mowy o jakichkolwiek przecinaniach toru jazdy, bo to dzwon gwarantowany.. :?

 

Ja postaram się coś pomyśleć nad trasą.. Myślałem jeszcze, aby może przygotować 2 warianty trasy, w zależności od warunków. Jak by było relatywnie sucho i przyczepnie, to trasa normalna, a jak będzie mokro, to driftowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z chęcia bym wpadł na rakietowa popatrzec-bo czy startujący czy nie fajny spocik sie szykuje :shock: :shock: ale niestety praca do 8:00,a później..lecimy subarkiem na wieczorno-nocny objazd gór-ot taki pomysł na sylwestra:)

Skoro i tak pic nie mozna (1.01.raniutko do pracy) to sobie chociaż po śniegu polatamy:)

 

Licze na to,że wrzucicie jakies foto ze spotkania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za parę minut zrobię coś bezkolizyjnego i bez maty (swoją drogą szkoda że nie możemy jej używać). jak ktoś ma jeszcze pomysł na trasę niech wrzuca to wspólnie coś wybierzemy :) ja po cichu liczę na to, że jutro będzie ślisko :) (a śnieg to byłoby już marzenie)

 

b6c24fccfaf2faf8med.jpg

 

wersja bezkolizyjna absolutnie. pominąłem miejsca gdzie można uszkodzić oponę i miejsca z matą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja sie totalnie dostosuje... Jako, ze moj pierwszy raz to bede totalnie oszczedzal sprzet ;)

wystarczy, że umiesz bezpiecznie zmieniać biegi, nie będziesz strzelał ze sprzęgła i dusił go za dużo (sprzęgła), podarujesz sobie redukcję na 1. bieg podczas jazdy to autku na pewno nic nie zrobisz bo tor jest moim zdaniem bardzo bezpieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też może się pojawię ale jako widz - jeszcze mi chwila docierania została i nie mogę upalać po przyczepnym

matko, ile Ty jeszcze będziesz docierał.. żebyś nie przetarł :mrgreen: Czas wreszcie stanąć w ogniu walki! :twisted:

 

co do trasy, to jak już kris wspomniał, musi być absolutnie bezkolizyjna... Prawdopodobnie będzie ok 8-10 samochodów, nie będzie żadnych "sejfciarzy", tak więc nie ma mowy o jakichkolwiek przecinaniach toru jazdy, bo to dzwon gwarantowany.. :?

 

Ja postaram się coś pomyśleć nad trasą.. Myślałem jeszcze, aby może przygotować 2 warianty trasy, w zależności od warunków. Jak by było relatywnie sucho i przyczepnie, to trasa normalna, a jak będzie mokro, to driftowa :D

 

Spokojna Twoja rozczochrana - docieram tak jak Maras Babcie, zgodnie z jego zaleceniami. 8)

Cierpliwi będą nagrodzeni a wiele już nie zostało, mniej niż się spodziewasz :mrgreen:

 

Na Jodłownik możesz się powoli szykować :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez rok czasu organizowałem treningi na Rakietowej i mocno odradzam jakąkolwiek kolizyjność, zwłaszcza jeśli będzie więcej niż jedno auto na trasie. Jedyne miejsce które może być wg mnie kolizyjne to sam początek odcinka gdzie leci następna osoba dopiero jak poprzednia "wyjechała" z kolizyjnej strefy (przykład Krysztal'a, gdzie po starcie robi się kółko, jak zawodnik wyjeżdża na prostą na cześć betonową to dopiero startuje następny).

 

Widać że eMTi, już nie jednego boka na rakietowej zapiął i dokładnie wie jak bezpiecznie ustawić trasę. Ostatnie zdjęcie z trasą myślę że jest już OK tylko jeszcze zastanowiłbym się nad ustawieniem mety bo jeśli będzie mokro to tego placyku może zabraknąć a na jego końcu stoi przecież kolejka startujących, taka moja sugestia.

 

Dałem cynka kris82, że jak coś to mogę za mega specjalną cenę dla Subaruholików zrobić pomiar czasu fotokomórkami z wyświetlaniem wyników na monitorze (ale to na następny raz dopiero) , słupków sztuk 63 też mam 8)

 

Akurat tak się składa że obsługuję jutro trening na Rakietowej zaraz po Waszym treningu. Więc może przyjadę kilka minut wcześniej popatrzeć jak fruwacie.

 

Do zobaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Jodłownik możesz się powoli szykować

hell yeah!! :twisted:

 

Dobra misie malinowe, coś tam pobazgroliłem, trochę tego wyszło... Można by jeszcze element w drugiej połowie trasy jeszcze zmodyfikować w co najmniej 3 sposoby, ale mi się już rysować nie chce :mrgreen: Warianty są pogrupowane, na początku macie różnice w początku, potem w sekcji środkowej, a na końcu różne warianty końca. Ja osobiście myślałem, żeby na rondzie zrobić beczkę, co to byśmy mogli poćwiczyć element obrotu o 360st, jak na karowej, ale co po niektórzy nie mają ponoć ręcznego, więc sobie darowałem :P Możecie też zrobić jeszcze jakiś mix z poniższych wersji. Wjazdu na start i metę bym nie ruszał, bo to jedyna bezpieczna opcja. Praktycznie po ostatniej nawijce na betonkę odpuszczamy całkowicie, żeby na spokojnie dotoczyć się na placyk. Wylatywanie z ronda po skosie odpada, bo nie będzie jak się zhamować przed placykiem, a tam może być tłoczno. Trasa nie może mieć ani elementów przecinających się, ani fragmentów biegnących jeden tuż obok drugiego w przeciwnym kierunku, ani jeden fragment nie może być pod kątem prostym do drugiego - to na wypadek, jakby komuś nawaliły heble i wleciałby komuś tuż przed maskę. Generalnie trasę konfigurujcie tak, aby podczas ewentualnego zwiedzania pobocza nie dać komuś niespodziewanie buzi :lol:

 

 

No to wy sobie myślcie, a ja idę jeść. Niech to też ktoś wydrukuje, bo ja nie mam jak.

 

trasyu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powyższych wariant 4 wydaje mi się najlepszy tylko małą modyfikację bym wprowadził coby po pierwszym łuku w lewo od razu skręcać w prawo (to tak w razie tych faktycznych niedochamowań bo jak ktoś się rozpędzi to jeszcze wjedzie na końcówkę drugiej długiej prostej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...