Skocz do zawartości

Jaki kupić telewizor LCD/LED/PLAZMA ?


Paweł_P

Rekomendowane odpowiedzi

Plazmy są drogie, duże, wypalają się i pobierają dużą ilość prądu. Ot co. :roll:

 

Ale co zrobisz, ludzi nie przekonasz, że jakość obrazu plazmy jest o wiele wyższa niż LCD, bo przecież "w sklepie LCD ma bardzo ładny obraz". Co zrobić, nie widzieli nigdy plazmy to trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plazmy są drogie, duże, wypalają się i pobierają dużą ilość prądu. Ot co. :roll:

Ale co zrobisz, ludzi nie przekonasz, że jakość obrazu plazmy jest o wiele wyższa niż LCD, bo przecież "w sklepie LCD ma bardzo ładny obraz". Co zrobić, nie widzieli nigdy plazmy to trudno.

plazmy są duże i znacznie tańsze od LCD - plazma porównywalna parametrami z LCD kosztuje mniej więcej 2 razy mniej :wink:

to że są duże, to mnie akurat odpowiada :wink:

nowoczesne plazmy zużywają kilka razy mniej prądu, niż te sprzed paru lat - świat idzie do przodu nie tylko z LCD :wink:

nie wypalają się, bo obraz automatycznie się przesuwa i w zasadzie nie ma szansy na wypalenie :wink:

każdy posiadacz LCD (a mają je prawie wszyscy dookoła) po wizycie u mnie dochodzi do wniosku, że plazma daje dużo lepszy, naturalniejszy obraz, a przede wszystkim programy / nagrania nieco gorszej jakości widać na niej lata świetlne lepiej niż na LCD :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja dobrze wiem, że plazmy są mniej prądożerne niż kiedyś, a większość opinii to tylko stereotypy - większość trzeźwo myślących osób z branży mówi, że jeśli mieliby kupować to tylko plazmę i nigdy LCD. A co do cen - zdziwiłeś mnie, myślałem, że plazmy są droższe niż LCD. Ja sobie - plazmę, wrogowi - LCD :P

Ale widać, że spotykamy różnych ludzi. Ja się ostatnio dowiedziałem od kolegi, że nigdy nie wsiądzenie do samochodu bez ABSu, bo ABS skraca drogię hamowania i nie da się hamować bez niego... I pisze to całkiem poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xanadu, siewcu żartował sobie.

jak zwykle jestem mało domyślny i nie potrafię czytać między wierszami :lol:

ja jednak nie żartuję i uważam, że różnica między LCD a plazmą jest, jak między WRX i WRX STi :twisted:

zresztą jest to raczej kolejny nierozwiązywalny problem z gatunku: diesel, czy benzyna, terakota, czy drewno, Xbox, czy Playstation, Pecet, czy Mac, Miles Davis, czy Boys :lol:

niech każdy sobie sam wybiera :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Aga - odezwij sie na priv, myślę że będę w stanie pomóc w kwestii TV, jeśli marka na "P" Ci pasuje :mrgreen:

 

elado_hasznalt_televizio_51_cm_kepatloju_panascanic_175_270v_made_in_china_gyartmanyu_50_programhelyes_digitalis_hangolasu_szines_tv_hasznalt_univerzalis_taviranyitoval_euroscart_av_es_rf_csatlakozok_702.jpg

 

:mrgreen:

 

 

mogę poprośic jakiś shemato do tego tv

 

-- So lis 12, 2011 2:07 am --

 

Aga - odezwij sie na priv, myślę że będę w stanie pomóc w kwestii TV, jeśli marka na "P" Ci pasuje :mrgreen:

 

elado_hasznalt_televizio_51_cm_kepatloju_panascanic_175_270v_made_in_china_gyartmanyu_50_programhelyes_digitalis_hangolasu_szines_tv_hasznalt_univerzalis_taviranyitoval_euroscart_av_es_rf_csatlakozok_702.jpg

 

:mrgreen:

 

 

mogę poprośic jakiś shemat do tego tv

albo jakąś strone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Poza tym polecam lekture np. tego http://www.plazma-lcd-fakty.pl/ - tak ogólnie

 

 

coś nie działa :(

 

-- 12 gru 2011, o 09:46 --

 

wczoraj ktoś mi odradzał plazmę (P50GT30) twierdząc, że do odbioru kablówki lepszy jest LCD ? Jakie to ma znaczenie ? Chyba ważniejsze jest opcja HD-ready i rozdzielczość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrych kilka lat temu faktycznie większość LCD dawało sterylny nienaturalny obraz w porównaniu do plazmy.

Teraz jest już lepiej. Dobrą opinie mają LCD Sharpa które dają naturalny obraz jak w plazmach.

Jeżeli ktoś używa telewizora do oglądania filmów to pewnie plazma moze być dobrym wyborem. W przypadku gdy TV ma być podłączony tez do konsoli , kompa to lepiej się sprawdzi LCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam plazmę tylko HD Ready Panasonica. Ok. rok temu 42 cale kosztowała jakieś 1650 zł - jestem b. zadowolony. Full HD to chyba tylko na blue-raju ma sens. Z tego co słyszałem o nowych plazmach - nie pobierają więcej prądu niż LCD - owszem mają większą moc, ale pobierają ją tylko wtedy gdy cały ekran świeci na biało. LCD pobiera stale tą samą moc i to się wszystko rekompensuje. Czarny w plazmie jest czarny, a nie z poświatą białego, kolory są żywsze. I jest tańsza (mam na myśli porównanie w czasie, gdy ja się zastanawiałem).

 

PS. Nie jestem specem, powtarzam to co gdzieś usłyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem plasmę jeszcze ok rok temu, mam w tej chwili Sharpa LED-a. Pierwsza różnica jest taka, że plasmą mogłem sobie ogrzewać pokój :mrgreen: Jak się koło niej przechodziło, to naprawdę było człowiekowi cieplej i to nie na duszy :)

Jeśli mam porównać kolor czarny - to dopiero teraz widzę, że czarny to... czarny :)

Nie wspominając o blue-rayu, który w tej chwili wygląda tak, jak powinien. Dla mnie to są lata świetlne między plasmą a LEDem.

Rachunki też mam sporo niższe (ale to była szersza akcja, bo plus żarówki w całym domu itd, więc tu realnego porównania nie mam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrych kilka lat temu faktycznie większość LCD dawało sterylny nienaturalny obraz w porównaniu do plazmy.

Teraz jest już lepiej. Dobrą opinie mają LCD Sharpa które dają naturalny obraz jak w plazmach.

Jeżeli ktoś używa telewizora do oglądania filmów to pewnie plazma moze być dobrym wyborem. W przypadku gdy TV ma być podłączony tez do konsoli , kompa to lepiej się sprawdzi LCD.

1. plazma nadaje się zarówno do oglądania TV, jak i do gier na konsole - przy szybkim ruchu nie ma takiej poświaty, jak w LCD/LED

2. na plazmie obejrzysz pliki w niskiej rozdzielczości (choćby z internetu) bez większego bólu zębów, a na LCD/LED nie, bo zaraz wkurza pixeloza

3. plazma jest sporo tańsza, szczególnie przy dużych rozmiarach

4. LCD/LED przy filmach wysokiej rozdzielczości, albo 3D też odpada, bo kolory wyglądają jak sztucznie nasycone

5. nowe plazmy nie pobierają więcej prądu!

6. ekran plazmy grzeje, ale czuć to jedynie w zasięgu kilku, może kilkunastu cm od urządzenia - absolutnie to nie przeszkadza!

7. mitem jest tzw. wypalanie się ekranu - w nowoczesnych plazmach nie ma na to szans!

to moje subiektywne oceny, jako użytkownika 2 plazm i 3 LCD/LED (monitory)

wiadomo nie od dziś, że każda sroczka swój ogonek chwali :wink:

tak czy inaczej TV najlepiej porównywać u znajomych, bo w sklepach są dziwnie skonfigurowane kolory, kontrast, albo jasność - są to celowe zabiegi, aby zwracać uwagę konsumentów na określone rozwiązania, albo marki, pokazując inne w gorszym świetle :wink: to biznes!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. nowe plazmy nie pobierają więcej prądu!

 

to pokaż mi 50 calową plazmę, która zużywa tyle ile mój 52-calowy ledowy SHARP...

U mnie telewizor jest włączony ok 8 godzin na dobę, gdybym miał plazmę to chyba poszedłbym z torbami :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. plazma nadaje się zarówno do oglądania TV, jak i do gier na konsole - przy szybkim ruchu nie ma takiej poświaty, jak w LCD/LED

2. na plazmie obejrzysz pliki w niskiej rozdzielczości (choćby z internetu) bez większego bólu zębów, a na LCD/LED nie, bo zaraz wkurza pixeloza

3. plazma jest sporo tańsza, szczególnie przy dużych rozmiarach

4. LCD/LED przy filmach wysokiej rozdzielczości, albo 3D też odpada, bo kolory wyglądają jak sztucznie nasycone

5. nowe plazmy nie pobierają więcej prądu!

6. ekran plazmy grzeje, ale czuć to jedynie w zasięgu kilku, może kilkunastu cm od urządzenia - absolutnie to nie przeszkadza!

7. mitem jest tzw. wypalanie się ekranu - w nowoczesnych plazmach nie ma na to szans!

to moje subiektywne oceny, jako użytkownika 2 plazm i 3 LCD/LED (monitory)

wiadomo nie od dziś, że każda sroczka swój ogonek chwali :wink:

tak czy inaczej TV najlepiej porównywać u znajomych, bo w sklepach są dziwnie skonfigurowane kolory, kontrast, albo jasność - są to celowe zabiegi, aby zwracać uwagę konsumentów na określone rozwiązania, albo marki, pokazując inne w gorszym świetle :wink: to biznes!

 

 

 

Xanadu, ja w tego typu sprzęt zaopatruję się u znajomego który prowadzi salon TV. Gość potrafi na temat sprzętu prawić w nieskończoność :) Zawsze zanim zdecydowałem konkretnie co kupię to spędziłem u niego wiele godzin gdyż posiada na salonie najnowsze modele budżetowych jaki i tych wypasionych serii większości marek :) Podłączałem różnego typu gadżety do rozmaitych modeli plazm/LCD/LED.Ja nie wgłębiam się w setki danych oraz parametrów ale subiektywnie wyszło mi że jeśli plazma to tylko pod kątem kina domowego ale i tak projektor będzie do tego jeszcze lepszy :wink: Gadżety a'la konsole , kompy ,aparaty , kamery najlepiej obsłuży nowoczesny LCD/LED. Tak tez zresztą sugerował mi znajomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gier jak i obrazu skalowanego (czyli w innej rozdzielczości niż natywna) tylko plazma. Czyli w moim przypadku przez 99,9999% czasu.

1. Czas reakcji PDP jest wyrażany w liczbach tysiące razy mniejszych niż jakiegokolwiek LCD. Dlatego nie ma efektu smużenia a obraz w grach jest jak żyleta.

2. Plazma ze względu na konstrukcję o wiele lepiej skaluje obraz, praktycznie bez straty jakości. A LCD? Odpalcie sobie na laptopach pulpit w innej rozdzielczości niz natywna, od razy zrozumiecie o co chodzi :mrgreen: Dlatego też nie widzę sensu kupowania FullHD LCD podczas gdy obraz 1080i można dostać tylko na najnowszych filmach BR/DVD. Żadna stacja nie nadaje programu HD w 1080 - wszystkie nadają w 720.

3. Czarny jest czarny - dlatego po ciemku obraz wygląda równie dobrze jak w pełnym świetle dziennym

4. Kąty widzenia - TV stoi u mnie na środku ściany a często oglądam go siedząc w kuchni. Kąt - max 15-20 stopni. ZERO zniekształceń kolorów - pokażcie mi LCD które to potrafi :mrgreen:

 

Wiecie czemu LCD są tak promowane? Bo zysk z ich produkcji jest kilkunastokrotnie wyższy niż z PDP. LCD są po prostu tanie w produkcji 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESP, problem jest taki że część LCD bardzo dobrze radzi sobie z grami, część kiepsko i to samo jest z plazmami bo niektóre się nie nadają a inne są do tego wyśmienite :idea:

 

Wiele modeli LCD/ LED jest dedykowanych do gier i nie ma żadnego smużenia a obraz naprawdę jest profi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma plazm które nie radziły by sobie w grach gorzej od LCD. Wynika to po prostu z technologii.

Owszem są LCD stworzone do gier ale są one tylko monitory komputerowe w rozdzielczościach do ~24 cali. W dodatku brak smużenia okupiony jest tak beznadziejnym odwzorowaniem kolorów że szkoda gadać.

A jedyne LCD które są w stanie zbliżyć się jakością i uniwersalnością do PDP to matryce OLED lub SuperAMOLED. Ale one kosztują nierealne pieniądze ze względu na bardzo skomplikowaną metodę produkcji. Podobno dlatego nie ma jeszcze seryjnych OLED >32' bo na 10 wyprodukowanych matryc tylko jedna jest bez skazy :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Jaki telewizor polecacie, gdzieś z 55 cali. Sprzęt musi być z wysokiej półki, niech już trochę posłuży. :) Na razie znalazłem samsunga ue55d7000. Wie ktoś coś o tym? A moze coś innego? Dzięki!

SONY KDL-55HX920. Dostał nagrodę od EISA za najlepszy LCD w Europie, bardzo bogate wyposażenie (np. okulary 3D i kamera Skype w zestawie). Do tego w tej chwili dostaniesz w prezencie SONY Tablet S o wartości 1800 zł. Kupując w Sony Centre będzie jeszcze gwarancja 5 lat. Jak byś potrzebował pisz na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SONY KDL-55HX920. Dostał nagrodę od EISA za najlepszy LCD w Europie, bardzo bogate wyposażenie (np. okulary 3D i kamera Skype w zestawie). Do tego w tej chwili dostaniesz w prezencie SONY Tablet S o wartości 1800 zł. Kupując w Sony Centre będzie jeszcze gwarancja 5 lat. Jak byś potrzebował pisz na priv.

jaka fajna reklama na forum :wink:

zaraz wszyscy polecimy na zakupy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...