Skocz do zawartości

Jaki kupić telewizor LCD/LED/PLAZMA ?


Paweł_P

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
35 minut temu, kubanow napisał:

nie siedzę w temacie, a potrzebuje kupić jakiś tv

co sądzicie o tym modelu, można go mieć teraz 500pln taniej

Samsung 65Q60TAUXXH

https://allegro.pl/oferta/telewizor-samsung-qe-65q60tauxxh-qled-quantum-hdr-9860876056

 

Ja mam od 7 lat dwa tv Sony . Rodzice to samo . Nie wiem ale przedtem był Samsung , LG i w każdym coś się stało po różnym czasie - oczywiście zawsze po gwarancji i naprawa nieopłacalna. Teraz u kolegi 2,5 roczny samsung i znowu na ekranie białe kółeczka . Porównaj z czymś innym typu Sony , Panasonic i zobacz czy ci się opłaca w tym samym czasie kupić dwa . To taka moja opinia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze miałem Samsungi (teraz jest 55" "wygięty" od ~3 lat) i jak na razie żadnych problemów.

Co jest na mega plus: świetnie współpracuje z telefonami Samsunga (udostępnianie zawartości na ekran tv, tv na telefon [SmartThings]) - przy Note20 Ultra 5G funkcja DeX po wi-fi pozwala pracować nie ruszając się z kanapy :).

Próbowałem "wyrzucać" zdjęcia z telefonu na tv Sony(modelu nie pamiętam, ale nie była to jakaś staroć) i efekt mizerny - cięzko z połączeniem. No jakoś Samsungowi nie po drodze z Sony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jacocz napisał:

Ja mam od 7 lat dwa tv Sony . Rodzice to samo . Nie wiem ale przedtem był Samsung , LG i w każdym coś się stało po różnym czasie - oczywiście zawsze po gwarancji i naprawa nieopłacalna. Teraz u kolegi 2,5 roczny samsung i znowu na ekranie białe kółeczka . Porównaj z czymś innym typu Sony , Panasonic i zobacz czy ci się opłaca w tym samym czasie kupić dwa . To taka moja opinia 

 

ja mam teraz samsunga 37" który ma z 12-13 lat i nic się w nim nie dzieje, więc tu jest chyba loteria jeśli chodzi o awaryjność

potrzebuję drugi tv do sypialni

czy 65" nie będzie za duży przy odległości niecałych 3 metrów od ekranu

 

już znalazłem, 65" będzie OK

 

https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/

 

Edytowane przez kubanow
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie stosujecie te przeliczniki wielkości do odległości? Ja jakoś mam wrażenie że nie byłbym w stanie nic oglądać. Dla mnie to mniej więcej jak usiąść w kinie w początkowych rzędach. Dwa razy mogę iść na seans i raz ogarniać prawą stronę ekranu, za drugim razem lewą. Według takiego kalkulatora chcąc ekran 4K musiałbym mieć ponad 200 cali (raczej za dużo takich nie znajdę):huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, radekk napisał:

faktycznie stosujecie te przeliczniki wielkości do odległości? Ja jakoś mam wrażenie że nie byłbym w stanie nic oglądać. Dla mnie to mniej więcej jak usiąść w kinie w początkowych rzędach. Dwa razy mogę iść na seans i raz ogarniać prawą stronę ekranu, za drugim razem lewą. Według takiego kalkulatora chcąc ekran 4K musiałbym mieć ponad 200 cali (raczej za dużo takich nie znajdę):huh:

 

200 cali uzyskasz projektorem

spróbuje gdzieś w sklepie przyglądnąć się czy warto iść w 65"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kubanow napisał:

200 cali uzyskasz projektorem

że uzyskam wiem, ale szczerze mówiąc dla mnie te przeliczniki mają się nijak. Gdybym chciał postawić faktycznie przy ścianie niby bym miał mieć ok 330 cali (nie wiem czy mi ściany starczy:mrgreen:) Ktoś faktycznie przy takich 65 calach ogląda z odległości ok 1,3 m? bo dla mnie to już naprawdę przestaje być przyjemne

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, radekk napisał:

że uzyskam wiem, ale szczerze mówiąc dla mnie te przeliczniki mają się nijak. Gdybym chciał postawić faktycznie przy ścianie niby bym miał mieć ok 330 cali (nie wiem czy mi ściany starczy:mrgreen:) Ktoś faktycznie przy takich 65 calach ogląda z odległości ok 1,3 m? bo dla mnie to już naprawdę przestaje być przyjemne

 

Jak idziemy do kina to siadam z tyłu i na środku żeby cały ekran ogarnąć. Jakbym siedział z przodu to by mi popcorn z buzi wylatywał:

 

comment_MfFllZJtwzaYN7G56NjeVob71GLmAHfa.gif.5f6b1ece03892344e53dcf6ebf2242f5.gif

 

Może te 1.3 metra to jest dla Estetów :biglol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, llkuba napisał:

Jak idziemy do kina to siadam z tyłu i na środku żeby cały ekran ogarnąć

dokładnie, mam to samo, raz zdarzyło mi się pójść gdzie sala była pełna i siedziałem chyba w 2 rzędzie, generalnie nie nadążałem ogarnąć całego ekranu i nie wiedziałem co było w filmie, zważywszy że był to jakiś film gdzie tempo było dość żwawe. Jak później oglądałem to w domu to jakbym pierwszy raz widział:biglol:

 

45 minut temu, Aga napisał:

Wychodzi na to, że siedzę jakieś 3 metry za daleko od telewizora :mrgreen:

ale siedzisz jeszcze u siebie, czy już u sąsiada?:P

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, radekk napisał:

dokładnie, mam to samo, raz zdarzyło mi się pójść gdzie sala była pełna i siedziałem chyba w 2 rzędzie, generalnie nie nadążałem ogarnąć całego ekranu i nie wiedziałem co było w filmie, zważywszy że był to jakiś film gdzie tempo było dość żwawe

 

Tak mi się przypomniało :lol:

 

 

tytus_na_dzikim_zachodzie.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skwaro napisał:

Mam obecnie 2.5m od TV do kanapy, 48" i to dużo za mało. 65" byłby w sam raz.

Dla mnie tak samo. Przez ostatnie 9 lat miałem plazmę Panasonica z serii TX. Bardzo dobry sprzęt który nigdy się nie popsuł ale jak to przy tego typu tv było już widać ślady logo stacji itp. 
Wybrałem teraz Samsunga Qled z serii The Frame 65” i jak na razie od kilku tygodni nie mam powodów do narzekań. Najbardziej podoba mi się, poza obrazem bardzo fajny interfejs i duża ilość aplikacji dlatego lekko zrezygnowałem z kablówki. 

Odległość od kanapy 2,5 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...