Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

haubi65, dla tego glosnika potrzebujesz miec dobre 400 watt przy 2 omah.

Bedzie Ci ciezko znalezc w rossadnych pieniadzach wzmacniacz 4 kanalowy, ktory da taka moc. Jak ma byc subwoofer to lepiej 2 manaly plus dedykowany mono.

 

4 glosniki, 2 w drzwiach przednich, 2 w polce

W ten sposob nie buduje sie dobrego systemu audio w samochodzie, taka konfiguracja moze tylko zepsuc dzwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten sposob nie buduje sie dobrego systemu audio w samochodzie,

 

FHI tak zrobiło więc musi byc ok :mrgreen:

 

taka konfiguracja moze tylko zepsuc dzwiek

 

wierze na słowo, choć z doswiadczenia wiem że najpiekniejsze dzwięki w Subaru dobiegają właście z tyłu, ale to nie głośniki a SS :twisted:

 

 

 

kiedy na początku uruchomiłem system na jednym małym wzmacniaczu 2k i porównałem jak gra to co jest z tyłu z tym co jest z przodu to tył faktycznie mógłby nie istnieć :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rainbow SAX 256.20

 

Miałem, nie polecam - dźwięk ok, ale właśnie niska skuteczność. Wymieniłem na Scanspeaki.

 

Na tyl zostaw seryjne, albo je calkiem odlacz.

 

Racja :cool:.

 

Wzmacniacz by sie przydal, nawet jakis niewielki 20-40 wat.

 

I tu też 8).

 

Choć - jak pisałem - niekoniecznie. Bilex ma podpięte Scanspeaki pod seryjne radio tj. wzmacniacz w nim i bangla bardzo ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez wygluszenia drzwi dobry zestaw nie pokaze swoich zalet.

 

To jest ponad wszelką wątpliwość, szczególnie biorąc pod uwagę akustyczność subarowych plastików i niższą sztywność drzwi wywołaną brakiem ramek*.

 

 

* nie dotyczy nowych imprez i forków :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Hertz hsk 165 albo Rainbow SAX 256.20 albo DLS C6A. To na przód, poradźcie które wybrać.
Focal 165K2Power + wytlumienie+wzmacniacz plus wywal z tylu wogole glosniki.

ja ze swojej strony dorzuce powerbass es-6c (jeśli jeszcze da się kupić) - jestem bardzo zadowolony. oczywiście wytłumienie i wzmak obowiązkowo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno stałem się posiadaczem Subaru Imprezy STI wersja JDM. Facet wstawił tam coś co nie moge nazwać radiem. To cudo czyta DVD, ma TV i dotykowy wyświetlacz. Chciałbym zainstalować sobie kieszeń 1DIN i jakąś rozsądną jednostkę Alpine. Do tego oczywiście wygłuszenie i jakieś nowe głośniczki. Proszę o jakieś podpowiedzi, czy ciężko się zdejmuje boczki drzwiowe i czy ma ktoś jakiś schemat żeby nie pourywać zatrzasków itp. Będe odrazu wygłuszał drzwi. Podpowiedzcie gdzie najlepiej zainstalować głośniki i jakie rozmiary najlepiej zamontować. Czy może jest warto zamontować jakieś pierścienie dystansowe dla konkretnych głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli chodzi o boczki, to w uchwycie pod zaślepką masz śrubę do odkręcenia. Aby prościej się zdejmowało przednie, można zdjąć zaślepki od lusterka. Reszta to zatrzaski, o ile się nie mylę to jest ich 5 lub 4 :roll: Co do audio to zależy co tak naprawde chcesz osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli chodzi o boczki, to w uchwycie pod zaślepką masz śrubę do odkręcenia. Aby prościej się zdejmowało przednie, można zdjąć zaślepki od lusterka. Reszta to zatrzaski, o ile się nie mylę to jest ich 5 lub 4 :roll: Co do audio to zależy co tak naprawde chcesz osiągnąć.

 

Dzisiaj własnie miałem poranek wolny i grzebałem przy boczkach, faktycznie reszta to zatrzaski i schodzą od dołu bardzo ładnie. Niestety nie miałem zamiaru dzisiaj nic grzebać i nie zjąłem do końca tapicerki.

Co do dzwięku to chcę żeby poprostu ładnie grało. Nie interesuje mnie zwracanie na siebie uwagi jadąc koło przystanku autobusowego. Dobrej jakości czysty i głęboki dźwięk to jest to czego oczekuje. Co do modelu głośników to myśle że dobrze wybiorę, interesuje mnie raczej to jakie rozmiary głośników mogę tam zamontować, czy do 16,5cm będe musiał coś radykalnie przerabiać?? Do przodu chciałbym wstawić coś Herza lub DSL-a, nie wiem co robić z tyłem? Dzisiaj wkładając dłoń pod boczek w tylnych drzwiach wyczułem że tam też standardowo coś gra a na tylnej półce nic nie ma. Czy warto wsadzać coś w tylne drzwi??

Napewno zaczne od wygłuszaniai w jakiś sposób będe chciał solidniej pomocować te boczki bo teraz to one przy silniejszym docisku ręką zapadają się o 2cm co mnie troszkę wkurza. Zacznijmy od tego co proponujecie wsadzić i gdzie. Przede wszystkim chodzi o rozmiary głośników. Jeśli ktoś jest z konkretnego modelu bardzo zadowolony to chętnie posłucham propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaproponaowano mi dziś - wymiana głośników przód DLS, tył coś słabszego, aktywny woofer pod siedzenie pioneer i wzamacniacz dwukanałowy

3500 z montażem - powiem szczerze - przydużo

myślicie, że to ja mam kiepskie pojęcie czy może można zrobić coś takiego z sensem w sensowniejszych pieniądzach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem na etapie zakupu systemu głośników pod przednie drzwi. Czy może ktoś doradzić jakie głośniki kupić?? Zakres cenowy powiedzmy 1000zł. Konkretnie proszę o pomoc w zakresie rozmiaru (średnica i głębokość montażu) konkretnych modeli głośników. Moje autko to Impreza STI rocznik 2003 (kilka zdjęć kilka postów powyżej. Chodzi mi o to aby ktoś z doświadczeniem podpowiedział jaką maksymalną głębokość głośników kupić i jaką średnicę, mile widziane konkretne modele głośników.

Drugą sprawą jest zakup adaptera z 2DIN na 1DIN, czy wie ktoś gdzie takie coś można zakupić??

Dziękuje bardzo z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bestisz, o głośnikach pisałem parę postów wyżej nie będę się powtarzał ;) ogólnie polecam poczytać i popytać na http://www.elektroda.pl/rtvforum/forum72.html - jest tam wielu gości, którzy naprawdę dobrze się znają (zawody w car audio itp). mnie doradzili, poszedłem za ich radą i jestem zadowolony w 200% bo dostałem więcej niż się spodziewałem (tzn. sam zestaw odseparowany na przód pod wzmacniaczem gra tak mocno w aucie był subwoofer a do tego MEGA czysto :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tematykę CarAudio to według mojego subiektywnego odczucia najlepszą strona o tematyce Car Audio jest forum Audiocaru.

Dlaczego? Ano ludzie tam podchodzą tak poważnie do tego problemu jak posiadacze Subaru na forum SIP-u, co do forum elektrody to jest ono dobre jeśli interesuje Was problem elektroniki, co do Car Audio czytałem tam wiele postów bardzo bardzo śmiesznych.

 

Generalnie jeśli chodzi o zadawanie pytań to lepiej nie zadawać w stylu: "jaki system do 1000 zł", to tak jak tutaj zadać pytanie "Ile wam pali?"

 

Jeśli ktoś oczekuje poważnej odpowiedzi to proponuje schemat

1. Opisać jak samochód

2. Jakiej muzyki słuchasz

3. Jakie są twoje oczekiwania

4. Co chciałbyś zmienić w instalacji a czego nie

5. I na samy końcu kwota planowana

 

Chcę jeszcze na zakończenie wytłumaczyć iż nigdy nie zmienia się głośników z tyłu, je się po prostu odcina i wyrzuca najlepiej do śmietnika. Każdy zakład który proponuje wymianę głośników z tyłu generalnie chce wyciągnąć kasę i nic więcej. Dla przykładu jeśli idziesz na koncert to gdzie zespół gra?? To tak jakby słuchać muzyki odwróconym plecami do sceny.

 

Na początek przygody z Car audio proponuje zainwestować pieniążki w dobre wygłuszenie drzwi przednich, wzmacniacz i w zależności od zasobności portfela system 2 lub 3 drożny, i na końcu Subwoofer

 

A tu link do forum

http://www.audiocar.pl/forum/forum.html

 

ps.

Mam nadzieje że nie dostane bana za agitacje na rzecz innego forum, ale porady co niektórych osób co do tematyki CarAudio są porażające. :wink:

Jeszcze jedno żadnych linków do Aledrogo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...