Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Harvester, ale po co ciąć kable? Wystarczy przelutować końcówki przy głośnikach :)

Subwoofer kiedyś wsadzało się pod fotel kierowcy i wpinało kabel w odpowiednią kostkę, czy tak jest do dzisiaj to nie wiem. Ja bym wygłuszył drzwi, do Dubaju serwisować nie będziesz jeździł a gwarancja w PL może nie być honorowana - ale upewnij się z tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, tak też właśnie jest. Ale mój wpływowy tatuś (żart) zna pana (kurde zapomniałem jak się nazywał) który jest dealerem Audi VW i Subaru. Chyba z Krakowa jest ten Pan i ten Pan stwierdził że jakoś się dogadać o tą gwarancję można. Tym bardziej że o Audi też się pytaliśmy bo tu gwarancja nie jest honorowana a Audi też do Polski bierzemy stąd.

 

Ale faktem jest że rzeczywiście można przelutować końcówki. Tylko czy dobre głośniki nie będą tracić na kiepskich seryjnych wzmacniaczach Subaru ???? Sry, ale jeśli chodzi o techniczne rzeczy to ja wymiękam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harvester, ten seryjny wzmacniacz z radia taki badziewny do końca nie jest, a zyskasz wygłuszeniem więcej niż kupując znacznie droższy wzmacniacz zewnętrzny (bo wtedy i tak będą chcieli zakładać wygłuszanie do drzwi). Wiele osób nie docenia prostego zabiegu poprawy warunków pracy głośników. Same głośniki jeszcze można zmienić, nie wiem jak w Twoim aucie jest, ale do tej pory była to hybryda metalowej ramki z magnesem z lodówki i papieru toaletowego z pieczątką clarion. A wzmacniacz zawsze można dodać później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z utrata gwarancji to wg mnie jest bzdura, gadaj tak ,zeby nie grzebac tylko kupowac badziewne fabryczne akcesoria.W moim aucie mam 3 wzmacniacze,2 kondesatory,dodatkowy akumulator ,pytalem w ASO co oni na to i okazalo sie ze nic:) Za kazdem razem gdy przyjezdzam na przeglad zawsze ktos chce posluchac co tam u mnie gra.

Fabryczny subwoofer nie schodzi zbyt nisko ale sama konstrukcja glosnika na to nie pozwala bo to przeciez elipsa 6X9.Wygluszenie przednich drzwi to podstawa i do tego dystanse z mdfu do montazu glosnikow. Niestety dzis nie sa to juz Clariony lecz jakies dziwne twory z plastikową ,półprzeźroczysta membrana z magnesem wielkosci 1 PLN a jedyne sluszne miesjce dla tych glosnikow to smietnik:) Fabryczny wzmacniacz moze nie jest badziewny co do brzmienia ale mocowo niestety wymieka.Wg mnie prosta 2 lub 4 kanalówka spisała by sie o wiele lepiej.Wszystko jednak zalezy od tego na ile chcesz grzebac w aucie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie chodzi o to zeby zbytnio nie ingerowac w samochod.

 

Właśnie zwykle maniacy od audio nie potrafią zrozumieć tego wymagania.

Ale znalazłem takiego, co zrobił dokładnie tak jak chciałem. Bez zbytniego grzebania, lekko i co ważne naprawdę dobrze gra. :wink:

 

Kto w Warszawie sie zajmuje takimi rzeczami ??

:arrow: PM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha..... dobra to bedzie lamerskie pytanie, ale nie posluguje sie jezykiem Polskim na codzien wiec PM to jakis skrot czy nazwa firmy ? :P

PM to Private Massege (czy jakos tak sie to pisze) czyli po polsku Wiadomosc prywatna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem przebić się przez cały temat ale ciężko ...

 

Może mi ktoś konkretnie napisać co kupić aby radyjko ładnie grało jak stoję w korkach ?

Nie jestem audiofilem ani nie potrzebuję aby mnie słyszano 3 skrzyzowania dalej. Chciał bym zamontować dobre głośniki i mieć niezłe basy.

 

Dziś kupiłem Pioneer deh6900IB . Co dokupić aby miec zestaw do Imprezy z 12.97 GL ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam Galeria Tonow ,ul Glowna 18 ,boczna Modlinskiej. Moje auto bylo robione tam,robili duzo Subarakow.

 

Daj telefon do nich bo z googli wyskakuje coś innego : http://www.galeriatonow.pl/

 

 

Dobra już mam:

Nazwa firmy: GALERIA TONÓW

Branża: Samochody - naprawa

Województwo: mazowieckie

Powiat: warszawski

03-113 Warszawa, ul. Główna 18

Telefon: 22 676 65 45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dokupić aby miec zestaw do Imprezy z 12.97 GL

 

Wycisz drzwi, kup i zamontuj dobre głośniki (z praktyki mogę polecić DLS wraz z osobnymi 'gwizdkami'), zamknij szyby i czniaj otoczenie ;)

Koszt: ok 1000-1200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dokupić aby miec zestaw do Imprezy z 12.97 GL

 

Wycisz drzwi, kup i zamontuje dobre głośniki (z praktyki mogę polecić DLS wraz z osobnymi 'gwizdkami'), zamknij szyby i czniaj otoczenie ;)

Koszt: ok 1000-1200zł

 

1) Ile i jakiej średnicy głośników mam kupić ? Gdzie je instalować,typowo ?

2) Jest sens kupowania dodatkowego wzmacniacza ?

3) Co z głośnikiem niskotonowym ?

4) Dlaczego czesto czytam o wyciszaniu drzwi.W innych modelach aut nigdy tego nie musiałem robić ?

 

Zacząłem kompletować sprzet do RadioCD Pioneer deh6900IB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 'praktyka' lub - lepiej - własne doświadczenie to wyciszenie drzwi & wymiana głośników w drzwiach i dołożenie gwizdków na trójkątach w T-dziadku, który głośny jest nieco (nie mówię o silniku nawet, raczej chodzi mi o uszczelki szyb przy trójkątach, poza tym kombi itd)

 

1) Ile i jakiej średnicy głośników mam kupić ? Gdzie je instalować,typowo ?

-> 2szt., czyli zestaw: prawe i lewe :) Montaż w 'typowe' otwory w przednich drzwiach, średnica - nie wiem jakie masz otwory montażowe (do czego montowany jest głośnik-czy będzie wpadał w rezonans czy nie), czy jest stelaż itp. - musisz rozebrać drzwi, ale o ile nie chcesz robić audiofilskiej instalacji, to w miarę dobrze słyszący homo sapiens będzie zadowolony. Gwizdki w trójkątach lusterek.

 

2) Jest sens kupowania dodatkowego wzmacniacza ?

-> do takiego rozwiązania chyba żaden. A jaka moc pioneera? ja mam 4x45W MOSfet i wystarczy.

 

3) Co z głośnikiem niskotonowym ?

-> czy chodzi o potocznie zwany subwoofer? Ja w T-dziadku nie mam. W OBK faktycznie - jak w sali koncertowej. Ale tez warto pamietać, że DLS-y mają zaskakująco mocny i głęboki dół. Zawsze możesz dołożyć wzmak, zwrotnice i boxa.

 

4) Dlaczego czesto czytam o wyciszaniu drzwi.W innych modelach aut nigdy tego nie musiałem robić ?

-> patrz wyżej. Nawet w samochodach typu P-żot 307 ("nawet" - gdyż albowiem to samochód z innej epoki wyciszania w porównaniu do Legacy 91') różnica przed/po przy sprzęcie fabrycznym była spora. Uszczelniasz pudło - akustyka sie kłania :)

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4x50W

 

Więc jednak podjadę do warsztatu,rozbiorę drzwi i spytam co mam kupić. Podpytam też o koszty instalacji.Trochę się poruszam i mógłbym zainstalowac sprzęt poza stolicą co cenowo ( przy różnych okazjach) było korzystne. Ale chyba na prowincji nie ma co liczyć na wygłuszenia auta :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba na prowincji nie ma co liczyć na wygłuszenia auta :lol:

 

Dlaczego nie? Wprawdzie sianem, ale zrobią.

 

Możesz się podśmiewać , mnie to lata . Podłączenie radia samochodowego to nie home theatre,a i to można zmontować .

 

Ja się bardziej śmieję jak się ludziska dają skubać takim czy innym cwaniaczkom co to robia mądrą minę a żadnych cudów nie robią albo i partaczą a każą bulić ,że hej.

 

Nie raz mi się zdarzało podziękowac za usługę, którą uważałem za zbyt drogą , znależć info w necie i samemu zrobić coś nie gorzej a z satysfakcją własnego wykonania a dodatkowo czegoś się nauczyć. Choć jak się ktoś nie musi liczyc z kasą to w Warszawie wybiera taką czy inną Klinikę czy Galerię i buli .Dobrze jak jest za co chociaż. Ale ja tu mam ubaw :grin:

 

PS. Przed świętami kilka razy byłem świadkiem jak sprzedawcy robili durniów z klientów przy okazji zakupów TV PDP/LCD . Drożyzna i cienizna ale ludziska mieli minę , jak wykładali kasę na stół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca jest tak, że ludzie dają się skubać. Taki garażowy samodzielny montaż często wychodzi drożej niż w firmie specjalistycznej. Wypytujesz o wymiary głośników, nikt Ci konkretnie nie odpowiedział. Ja pojechałem do firmy montującej audio zdecydowany na konkretny model głośników. Po zdjęciu boczków okazało się, że ten model nie wejdzie, potrzebne sa "slimy". Ciekawe co bym zrobił mając głośniki kupione i montując je sam. Dodatkowe rózne akcesoria montazowe mają pod ręką, Ty w garażu masz co masz i musisz rzeźbić. Kilkukrotne zdejmowanie boczków, bo coś tam jeszcze musisz dokupić, też może się skończyć dodatkowymi kosztami. Różnie bywa z oszczędnościami "złotej rączki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...