Skocz do zawartości

Trawniki i ogrody forumowe


Aga

Rekomendowane odpowiedzi

Kup sobie Ogara :thumbup:
Odkąd po działce biega ta wariatka, to jeszcze ani jednego kopca nie widziałem. Poważnie. 
Czasami tylko zdarzy jej się  jakiś dołek wykopać ..  :biglol:

Zastanawiam się co mniejsze szkody zrobi….


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłych petard nie polecam. 

Po pierwsze kret się nie przejął wogóle, po drugie pies traumę miał bo się boi hałasu, a psy z całej wsi wyły jak wściekłe,

Więcej szkody niż pożytku.

Są natomiast na rynku takie dużo mniejsze pułapki pirotechniczne uruchomiane dotykiem przez kreta. Znaj stosował i skuteczność 100 procent. 1 pułapka 1 kret 

Mój się w końcu sam wyprowadził, może przez psa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gazik napisał(a):

Karbidy i inne zapachowe substancje próbowałem jeszcze na starej działce-szkoda czasu.

 

U mnie działa to. 

 

https://allegro.pl/oferta/quickphos-56ge-tabletki-srodek-na-krety-fumigacja-8885630447?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_przemysl_pla_pmax&ev_campaign_id=17961365656&gclid=CjwKCAiA3KefBhByEiwAi2LDHGvd1FE0gNoqQxlKRSRZ2H30Rjfs28Aj9AUxGppAVzQsw77o44KnlxoCMBAQAvD_BwE

 

Ale jest to straszny syf, używam z grubych rękawicach,  po zakręceniu wkładam do worka strunowego. Mamy specyficzną działkę i nie ma szans na zatrzymanie kretów, więc co jakiś czas się pojawia kopiec, dwa, czy osiem. Używam od razu tych tabletek i od wrzucenia bardzo rzadko pojawi się nowy, aż do sprowadzenia się kolejnego ryjca. 

 

Podchodzisz do kopca, odgarniasz ziemie, szukasz dziurki, wsypujesz kilka tabletek i zasypujesz. Koniec. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gazik napisał(a):

„Psa” mam emoji16.png
458bb84e7b390d668ae6ecdc7f1494eb.jpg
Jeszcze dodatkowo dwa koty a te skubańce niespecjalnie się tym przejęły.
Spodobał mi się pomysł z petardami. Spróbuję. Nie wiem czy zadziała ale syn będzie przeszczęśliwy

ale z tego psa, to sobie krety jaja robią na pół osiedla. Ps. mam prawie kopię tylko szary. Jak jest za furtką to najgroźniejszy pies świata, a na spacerze boi sie liście na drzewie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
U mnie działa to. 
 
https://allegro.pl/oferta/quickphos-56ge-tabletki-srodek-na-krety-fumigacja-8885630447?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_przemysl_pla_pmax&ev_campaign_id=17961365656&gclid=CjwKCAiA3KefBhByEiwAi2LDHGvd1FE0gNoqQxlKRSRZ2H30Rjfs28Aj9AUxGppAVzQsw77o44KnlxoCMBAQAvD_BwE
 
Ale jest to straszny syf, używam z grubych rękawicach,  po zakręceniu wkładam do worka strunowego. Mamy specyficzną działkę i nie ma szans na zatrzymanie kretów, więc co jakiś czas się pojawia kopiec, dwa, czy osiem. Używam od razu tych tabletek i od wrzucenia bardzo rzadko pojawi się nowy, aż do sprowadzenia się kolejnego ryjca. 
 
Podchodzisz do kopca, odgarniasz ziemie, szukasz dziurki, wsypujesz kilka tabletek i zasypujesz. Koniec. 
 
 

Chojny to miałem na myśli pisząc gaz. Używasz jakiejś maski?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gazik napisał(a):


Chojny to miałem na myśli pisząc gaz. Używasz jakiejś maski?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Ćwiczę płuca i jak odkręcam butle to nie oddycham, dając odlecieć temu co się zebrało. Otwieram tylko na świeżym powietrzu. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłych petard nie polecam. 
Po pierwsze kret się nie przejął wogóle, po drugie pies traumę miał bo się boi hałasu, a psy z całej wsi wyły jak wściekłe,
Więcej szkody niż pożytku.
Są natomiast na rynku takie dużo mniejsze pułapki pirotechniczne uruchomiane dotykiem przez kreta. Znaj stosował i skuteczność 100 procent. 1 pułapka 1 kret 
Mój się w końcu sam wyprowadził, może przez psa? 

Myśle ze pies będzie miał większa traumę jak zacznie kopać przy takiej pułapce


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chojny napisał(a):

 

U mnie działa to. 

 

https://allegro.pl/oferta/quickphos-56ge-tabletki-srodek-na-krety-fumigacja-8885630447?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_przemysl_pla_pmax&ev_campaign_id=17961365656&gclid=CjwKCAiA3KefBhByEiwAi2LDHGvd1FE0gNoqQxlKRSRZ2H30Rjfs28Aj9AUxGppAVzQsw77o44KnlxoCMBAQAvD_BwE

 

Ale jest to straszny syf, używam z grubych rękawicach,  po zakręceniu wkładam do worka strunowego. Mamy specyficzną działkę i nie ma szans na zatrzymanie kretów, więc co jakiś czas się pojawia kopiec, dwa, czy osiem. Używam od razu tych tabletek i od wrzucenia bardzo rzadko pojawi się nowy, aż do sprowadzenia się kolejnego ryjca. 

 

Podchodzisz do kopca, odgarniasz ziemie, szukasz dziurki, wsypujesz kilka tabletek i zasypujesz. Koniec. 

 

 

też tego używam, skuteczne, u mnie tak ryją, ale na moim areale to nie ma szans wytępić, jednak chyba to najbardziej skuteczne i przez jak czas w pobliżu się nie pojawiają. Ale jak Chojny pisze otwierać tylko na świeżym powietrzu i na wdechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak wole uzywac maski jak to rozkladam. No i musi byc wilgotno by te tabletki zaczely dzialac.

No i tam gdzie moga byc dzieci lub zwierzeta to w nory wkladam Ratimor tyle ze u siebie mam glownie karczorniki.

https://allegro.pl/oferta/trutka-na-myszy-i-szczury-ratimor-brodifakum-5-kg-9672547171

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Arq napisał(a):

Ja jednak wole uzywac maski jak to rozkladam. No i musi byc wilgotno by te tabletki zaczely dzialac.

No i tam gdzie moga byc dzieci lub zwierzeta to w nory wkladam Ratimor tyle ze u siebie mam glownie karczorniki.

https://allegro.pl/oferta/trutka-na-myszy-i-szczury-ratimor-brodifakum-5-kg-9672547171

 


 

Ja tego nie rozkładam na powierzchni, tylko i wyłącznie do dziur. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W Albanii widziałem w uprawie ogródkowej. Jeszcze Wegry mi się kołaczą w głowie ale to chyba termalne wody były.

Kop dziurę jak Gazik kilka postów wyżej, na to szklarnia, grzałka do środka a jak coś nie wyjdzie to basen całoroczny będzie.;)

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...