Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Co innego dopompowywać koła które nie były używane przez zimę lub lato i po założeniu brakuje 0,3 bara a co innego jak jeździsz codziennie i rano w kole masz brak 0,5 bara i chyba wtedy jedziesz do wulkanizatora i szukasz dziury. Według ustawy jeśli brakuje 40g czynnika to jest już nieszczelność i należy ją usunąć.

Dodam jeszcze że kolejnym błędem jest nie używanie klimatyzacji porą zimową, brak smarowania uszczelek olejem, który jest transportowany wraz z czynnikiem po układzie robi swoje. 

Edytowane przez ipsx82
  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego dopompowywać koła które nie były używane przez zimę lub lato i po założeniu brakuje 0,3 bara a co innego jak jeździsz codziennie i rano w kole masz brak 0,5 bara i chyba wtedy jedziesz do wulkanizatora i szukasz dziury. Według ustawy jeśli brakuje 40g czynnika to jest już nieszczelność i należy ją usunąć.
Dodam jeszcze że kolejnym błędem jest nie używanie klimatyzacji porą zimową, brak smarowania uszczelek olejem, który jest transportowany wraz z czynnikiem po układzie robi swoje. 
No to w moim przypadku było 32.5g na rok więc mieszczę się w normie czy to już wyciek?
  • Super! 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak używania klimy w zimę default_icon_mrgreen.gif
 
Chwila moment jakie 35g stronę wcześniej podawałeś 165 gram łobuzie default_icon_coffee.gif
Przeczytaj całość od początku ze zrozumieniem default_smile.png

Otóż, 2 lata temu sprawdzałem, było 500g, nic nie dołożyłem. Wczoraj mechanik odciągał 435g. Więc 65g ubyło przez 2 lata. Jak odciągnął to załadowaliśmy 600g. Limit na naklejce to 550-650g.
Klimy używam też zimą, wyjeżdżam z ogrzewanego garażu, także pracuje codziennie chwilę. Wiosna wolę otworzyć szyber i posłuchać bardziej bulgotu.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiozłem felgi do piaskowania i malowania. OEM Subaru 17"
Cena za usługę wydaje się być na akceptowalnym poziomie, fakt nie wymyślałem jakoś specjalnie z lakierem.
Ciekaw jestem jak to wyjdzie.

Czekam na zdjęcia gotowych felg.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2021 o 20:45, Pan Dziedzic napisał:

Pospawane, pomalowane :D 

Moja szkoła :D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, xt6 napisał:
Było chlasnąć po zwoju diaxem z 3 pozostałych i była by fajna gleba :biglol:
Ups to nie to forum

Gleba przy lifcie 2 cale,
Choć nie wiem ile teraz ma podniesionego Forka.

@Pan Dziedzic pochwal się ile teraz jest wyżej.

Edytowane przez ewemarkam
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, xt6 napisał:

Było chlasnąć po zwoju diaxem z 3 pozostałych i była by fajna gleba :biglol:

Ups to nie to forum :o

Bardziej do nielegala pasuje :P

 

10 minut temu, ewemarkam napisał:

Gleba przy lifcie 2 cale,emoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png

jakby dał odpowiednie laminaty na przód tył i bok... Wygląd wyglądem, ale by siedziało :biglol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniono oleje w skrzyni i dyfrze. "Wycie" skrzyni/napędu to prawdopodobnie TTTM. W każdym razie nie jest to raczej dupka skrzyni. Potencjalnie winny jest tylny dyfer. Kolejnym razem będzie dokładniej przejrzany.

 

Do wymiany też tylne amortyzatory i sprzęgło, a jeszcze remont silnika za jakiś czas w planach. Podobnie jak konserwacja podwozia. Oj dobrze, że z dziewczyną zakochaliśmy się w naszej Subarce i wydatki na nią, aż tak nie bolą. :D

Edytowane przez halvaekiu
  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...