Skocz do zawartości

Spec.B grupa operacyjna


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Aj no wiesz, So What!, podejrzewasz mnie o jakies kretactwo ;-) Oczywiscie, ze bialym SPB!

 

PS wczoraj trasa PL-Monachium, licznikowe 140 (+mnostwo korkow :( ) z rowerem na dachu : 9,4l 8) A tez nie oszczedzalem przy przyspieszaniach, bo fajne maja miny ludzie jak sie odjezdza z parkingu butujac ile wlezie i z tym bicyklem na glowie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze bialym SPB!

AT, czy MT?

 

wczoraj trasa PL-Monachium, licznikowe 140 (+mnostwo korkow :( ) z rowerem na dachu : 9,4l 8)

Coś mi się wydaje, że to przez Ciebie były te korki :wink:

 

PS Nigdy nie udało mi się zejść ze spalaniem w H6 poniżej 10,8 l/100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek musze Cie zasmucic: trasa Monachium - Dolomity, 4 osoby + pełny bagaznik sprzętu narciarskiego, Kreta Górska droga, dynamiczna jazda i to ja wyprzedzalem wszystkich innych :mrgreen: - 8,6l/100km :!:

 

Ale próbuj dalej ;-)

 

A nie myślałeś, żeby zacząć pisać książki w stylu Karola Maya, czy Stanisława Lema? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze zapomniales przelaczyc na srednie i opowiadasz o srednim minimalnym z danego momentu np. z gorki :twisted:

a tak na serio to moge uwierzyc bo limuzyny pala mniej a wiem, ze Ty jak chcesz to dasz rade :D ja nie dalem i Spec B MT pomylilem z motocyklem i mi wyszlo 22L/100 km a moze dlatego ,ze czarny byl :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Pytanie z "wątku olejowego". :lol:

Mam w tej chwili olej Castrol 10W40.

Przy zmianie chcę pozostać przy 10W40.

Jaki dobry olej do Speca polecacie w tej klasie.

Czy jest jakiś dobry Motul 10W40?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie rozumiem całej tej filozofii z olejami :roll: ma mieć odpowiednia lepkosc i tyle, a jakiej jest marki to już rybka, ważne żeby nie była chińska. Miałem już castrola, Lotosa, Selenie, Havoline (te dwa na dolewki) i chyba jeszcze jakieś i nic się nigdy nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Pytanie z "wątku olejowego". :lol:

Mam w tej chwili olej Castrol 10W40.

Przy zmianie chcę pozostać przy 10W40.

Jaki dobry olej do Speca polecacie w tej klasie.

Czy jest jakiś dobry Motul 10W40?

Pozdrawiam.

 

Jak pisałem w wątku olejowym: "Mój SPB ma przejechane 32kkm, a zalewany był w Niemczech Mobil Super 3000 X1 5W-40. Dzisiaj po płukance Engine Flush dostał nowy olej: Millers CFS 5w40.

Pierwsze wrażenia: dużo ciszej pracuje na jałowym - to chyba dobry znak :?:"

 

Kolejne wrażenia: silnik przestał spalać olej, i chyba (subiektywnie) lepiej "się zbiera"...

A jak lepiej "się zbiera" to z wszystkimi tymi TDCi i TDI muszę się ścigać, a wtedy benzyny mi spala tyyyyle...

 

Ja tam nie rozumiem całej tej filozofii z olejami :roll: ma mieć odpowiednia lepkosc i tyle, a jakiej jest marki to już rybka, ważne żeby nie była chińska. Miałem już castrola, Lotosa, Selenie, Havoline (te dwa na dolewki) i chyba jeszcze jakieś i nic się nigdy nie działo.

 

Bo to nie dzieje się tak po prostu, że silnik się zatrzymuje i koniec (chociaż są podobno przypadki gdy silniki nie "dożywają" do końca swojej gwarancji)...

To jest trochę tak jak z pieczywem - możesz kupować supermarketowe, wszystko niby z nim w porządku, ale... raka przewodu pokarmowego masz w cenie, pytanie tylko prędzej czy później... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że zapytuję tutaj a nie w wątku o opiniach dot. ogłoszeń, ale chodzi o Spec-B więc tutaj chyba więcej ekspertów legasiowych zagląda :)

Od jakiegoś czasu wisi w komisie ogłoszenie http://subaru.pl/komis/detale.php?SID=923&DID=-1

Cena chyba dość okazyjna, pytanie czy faktycznie usprawiedliwiona tymi drobnymi uszkodzeniami.

Ja bym raczej spodziewał się około 60 kPLN po Spec-B 2005....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoadRunner, samochod stoi w komisie autoryzowanego dealera, wiec nie masz sie co bać, ze coś bedzie "lewe" ;-) najlepiej zadzwoń do pana Michała (Zębali) i zapytaj o to auto. Widziałem ten egzemplarz przed salonem, ale nie przygladalem mu sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno warp9 swojego SPB sprzedawał:

viewtopic.php?f=15&t=141342&view=unread#unread

...tak gwoli porównania.

 

Jak okazyjna cena i to jest Twój target to oglądać i brać,... a nie zastanawiać się dlaczego tak tanio :)

 

p.s.

Te szkody blacharskie nie wyglądają zbyt groźnie, a na plus OZ i Prodrive 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoadRunner, bez obaw - Prodrive wg mnie powinien byc montowany we wszystkich SPB seryjnie :) Ja tez pokonuje te trase (nawet wiecej bo 1200km) regularnie i nie ma najmniejszego problemu. Po prostu ladnie brzmi, ot co :)

 

Poza tym czym Ty sie tak na zapas martwisz? ;) Jakos bez przekonania podchodzisz do tego auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoadRunner, na pewno warto zlecić oględziny tego samochodu - wiele nie ryzykujesz. Bardzo dobrą wiadomością jest przy tym to, że auto stoi w bardzo dobrym ASO :idea:

Widzę, że jesteś z Olsztyna. Może więc udało by się zdalnie zlecić oględziny samochodu w ASO :idea:

 

Co do samego samochodu:

:arrow: ogłoszenia o sprzedaży tego Spec. B pojawiają się od wielu miesięcy; nie wiem, dlaczego jeszcze nikt go nie kupił; być może to kwestia ceny, być może stanu technicznego, być może i jedno i drugie;

:arrow: ogłoszenia pojawiały się także na forach internetowych. Zarówno na Forum Subaru, jaki i na Forum Subaru Import Polska - poszukaj, poczytaj, może czegoś się dowiesz; ja ze swojej strony mogę tylko powiedzieć, że sprzedający wyjątkowo nerwowo reagował na wszelkie pytania odnośnie stanu technicznego auta;

 

Tutaj masz cytaty z pewnego Forum (linku oczywiście podać nie mogę, ale być może poniższe fragmenty na coś Ci się przydadzą):

 

No ale skoro to ogłoszenie o sprzedaży samochodu to mam pytanie :

1 . Dlaczego śruby na pasie przednim masz w jednakowym kolorze :arrow: powinny byś srebrne i srebrno szare - tak oryginalne wyglądają :idea:

2. Masz pęknięty wlot powietrza i popękany grill - klejony zdaje się :idea:

Stało się coś z przodem :?:

 

Byłem i oglądałem w czerwcu, 500 km tylko niepotrzebnie zrobiłem, mi wystarczyło że był malowany a pod tylną "obcierką" porządnie "rudy" się zagnieździł, niby serwisowany ale ostatni wpis gdzie indziej bo cośtam-cóśtam więcej nie szukałem tym bardziej że ceną brutto mnie "zastrzelił" bo przecież na górze nie sprecyzował czy netto czy brutto:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

So What!, tyle ze EFP na pewno nie przyjmuje bitych w rozliczeniu i nie probuje sprzedawac nikomu jako niebite ;)

 

Moze mial lekka stluczke? Moze faktycznie byl malowany? To jeszcze nic nie znaczy. Tak jak mowilem wczesniej, najlepiej zadzwonic do pana Michala, on bedzie wszystko wiedzial i wszystko powie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś możliwość podniesienia mocy Speca 3.0 245KM?

Może nie 300KM, ale np. 265?

Jakieś pomysły?

Pozdrawiam.

 

Tu masz wątek na temat:

viewtopic.php?f=23&t=143633&start=0

 

Ja czekam na korzystny kurs $ i wchodzę w to:

http://www.raptorsc.com.au/kits.php?id=58

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...