Skocz do zawartości

Spec.B grupa operacyjna


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Motoryzacja to nie tylko Vagi, idziesz do salonu forda i masz Mustanga z wolnossaca pieknie brzmiaca V8 :)

 

a tak z innej beczki.

 

Czy byly ktos na tyle mily zeby zmierzyc u siebie w aucie odleglos  od srodka kola do nadkola? Pytam gdyz poniewaz po wymianie amorkow i sprezyn z przodu auto troche zadarlo nosa. Myslalem ze sprezyny sa zle ale mechanik mowi ze sa ok a auto poszlo w gore bo tylne sa slabe i zaleca wymiane spdezyn z tylu. Na moje oko tyl faktycznie moze byc troche za nisko ale boje sie ze po wymianie sprezyn na tyle skoncze z spec b. outbakiem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Spece wchodza teraz w okres kiedy sa najtansze, bo sa zbyt stare na bezproblemowa eksploatacje i wymagają wkladu finansowego, ale sa tez jednoczesnie zbyt mlode na status kultowego youngtimera.  Skoro teraz już ciężko je kupić to jaka cenę będą miały za 10+ lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim! Przymierzam się do wymiany oleju w dyfrach. Mam skrzynie 5EAT, a więc przedni dyfer jest oddzielnie od skrzyni i lać 1.2l 75w90 GL5. Pytanie mam na temat tylnego dyfra LSD. Mam lać taki sam olej jak do przedniego? Wchodzi go 0.8l czy więcej? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Oczkoo15 napisał:

Z tego co wiem, to taki sam

Jutro jadę na wymianę oleju w skrzyni i w dyfrach, więc dam znać ;)

Już olej zakupiony. W tylny dyfer(lsd) motul gwarancji 300 75w90LS, w przedni taki sam tylko bez LS.

Kiedyś też był temat o podniesieniu tyłu. Właśnie dokonałem modyfikacji za pomocą dystansów z Mpbs.

Bilstein ma szpilki o grubości 10mm( a z CarFit przysłali mi 8mm), widocznie w Spec.B musi być inaczej. Dystanse dałem 3cm i teraz wreszcie Legaś jest wypoziomowany. Cała operacja zajęła mi 1godz. Robiłem to na lewarku. 

20180510_161546.jpg

20180703_164552.jpg

20180703_163852.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już olej zakupiony. W tylny dyfer(lsd) motul gwarancji 300 75w90LS, w przedni taki sam tylko bez LS.
Kiedyś też był temat o podniesieniu tyłu. Właśnie dokonałem modyfikacji za pomocą dystansów z Mpbs.
Bilstein ma szpilki o grubości 10mm( a z CarFit przysłali mi 8mm), widocznie w Spec.B musi być inaczej. Dystanse dałem 3cm i teraz wreszcie Legaś jest wypoziomowany. Cała operacja zajęła mi 1godz. Robiłem to na lewarku. 
20180510_161546.thumb.jpg.3b12eba6f899b0351afcc6f16d6a9547.jpg
20180703_164552.thumb.jpg.600a1b710e9ed626154628b246e96014.jpg
20180703_163852.thumb.jpg.b5990783a2a956892e185947b2644004.jpg

Pięknie równo stoi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dr.elich napisał:

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-legacy-spec-b-ID6AArRL.html

Szanowni, czy ktoś zna tego Speca? Cena fajna, przebieg mniej. Jadę oglądać w czwartek ale jeśli ktoś już widział to może zaoszczedzę sobie straconego czasu

Zapytaj czy była robiona UPG. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2016 o 23:17, OWOC napisał:

 

Panowie, następny Spec.B :wub:  i to taki pełną gębą bo

image.png.6b7af9b8773618ed684bf5ad4b4f6b82.png

 

dla estety, kto szuka auta do dbania i cieszenia się serią i to z SIP :yahoo:

Kupiony w salonie Kocar w Kwietniu 2008 :)

image.png.ba5ef883db4d434a7e67b7d80770aa68.png

image.png.a6b0d7ed075666955905a04130a27c90.png

image.png.42d8dcc320abef8c630bf3d405cb35c4.png

 

http://olx.pl/oferta/subaru-legacy-subaru-legacy-3-0-h6-full-opcja-salon-polska-CID5-IDhh3qf.html#acd0fb7a34

 

Jeśli nie straszne ew kaprysy tego modelu to brać i dbać, chuchać, bo to jedno z najładniejszych Subaru jakie było w portfolio FHI :)

 

Dwa lata temu się sprzedawał ten czarnuch :wub:

image.thumb.png.8fe5fd9483ec1a35ca23613b67437a75.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kambol napisał:

Pewnie jak nowy właściciel zacznie jeździć, to po chwili nie będzie miał już powodu do niepokoju... :D

 

Dokładnie jak u mnie :) Kupiłem z przeb 274tys, dzisiaj już z ponad 300k jestem oczywiście po remoncie, z dobrych wieści silnik był dziewica :)

Edytowane przez nysiopysio84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, nysiopysio84 napisał:

 

Dokładnie jak u mnie :) Kupiłem z przeb 274tys, dzisiaj już z ponad 300k jestem oczywiście po remoncie, z dobrych wieści silnik był dziewica :)

A czy możesz przekazać koledze co i ile orientacyjnie kosztuje, bo nie ma co się łudzić prędzej czy później będzie potrzebna pomoc dobrych serwisów.

Edytowane przez OWOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, OWOC napisał:

A czy możesz przekazać koledze co i ile orientacyjnie kosztuje, bo nie ma co się łudzić prędzej czy później trzeba będzie będzie potrzebna pomoc dobrych serwisów.

 

Jasne, to nie jest żadna tajemnica, ale ktoś konkretnie pyta?

 

Zapraszam na PM jak potrzeba jakieś info odnośnie cen w MTS gdzie robiłem Upg i kilka innych rzeczy, pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Krzyżanocze napisał:

Jaki jest czas takiej naprawy

Około dwóch tygodni ;)

Wszystko oczywiście zależy od dostępności części, czasu planowania głowicy itd.

14 minut temu, Krzyżanocze napisał:

co się wymienia oprócz uszczelek tak standardowo??

Na pewno trzeba zrobić planowanie głowicy, regulację zaworów, olej silnikowy i płyn chłodniczy :). U mnie doszło jeszcze nabicie klimatyzacji, ponieważ do wyjęcia silnika mechanicy potrzebowali odłączyć przewody od klimy. 

U mnie łączny koszt UPG to 6k ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Szurik napisał:

Ja robiłem w Warszawie. Koszt około 7k.

 

To w MTS wychodzi bardzo podobnie.

 

23 minuty temu, Krzyżanocze napisał:

Jaki jest czas takiej naprawy i co się wymienia oprócz uszczelek tak standardowo??

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

 

Ja u siebie oprócz całego zestawu uszczelek wymieniłem również rozrząd, świece, węże od chłodnicy (chłodnica ma rok), termostat, oczywiście płyn chłodniczy + olej + oczywiście regulacja zaworów. Do całości dochodzi cena za planowanie głowic + śruby + robocizna. Ogólnie z forum można wyczytać, że w 3/4 tyg z samym silnikiem mechanik powinien się uwinąć.

 

Pozdrawiam

 

Edytowane przez nysiopysio84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, nysiopysio84 napisał:

wymieniłem również rozrząd, świece, termostat

PS. U mnie też to wszystko wymieniłem tyle, że trochę wcześniej :D (rozrząd -dwa łańcuchy, dwa napinacze, pompa wody i jakieś uszczelniacze). U mnie doszedł jeszcze korek od chłodnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Oczkoo15 napisał:

PS. U mnie też to wszystko wymieniłem tyle, że trochę wcześniej :D (rozrząd -dwa łańcuchy, dwa napinacze, pompa wody i jakieś uszczelniacze). U mnie doszedł jeszcze korek od chłodnicy :)

 

No ja podobnie, korek już wcześniej wymieniłem, a rozrząd rownież z pompą wody, zapomniałem dopisać, że z dołu silnika pierścienie kwalifikowały się do wymiany i to również jest nowe :)

 

Także kawał przodu mamy zrobione, zobaczymy ile to pożyje :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzyżanocze napisał:

Jaki jest czas takiej naprawy i co się wymienia oprócz uszczelek tak standardowo??

Około 2 tygodnie. Planowanie głowic, regulacja zaworów, olej, filtry, płyn, klima, świece, silnik był rozpołowiony kontrolnie i nic więcej nie kwalifikowało się do wymiany. 

U mnie doszło jeszcze kilka innych rzeczy, ale to już oddzielna faktura:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...