Skocz do zawartości

Spec.B grupa operacyjna


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, so_what napisał:

Ja mam zamontowane tłumiki końcowe Prodrive i nie odnotowałem jakichkolwiek problemów, a przejechałem z tym zestawem już ponad 70 kkm. Z H6 są problemy przy dalej idących ingerencjach w układ wydechowy.

Masz może video jak to chodzi? :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2017 o 16:55, Oczkoo15 napisał:

 

Skąd oni te ceny biorą:o

Hehe, dzwonili z warsztatu. Nowe złącze elastyczne, pospawanie tego co się da i przymocowanie osłon katalizatora (nie wiem ocb) = 200 PLN :) W sumie ASO mogłoby zlecać taką naprawę im i kasować ludzi, takich jak ja, na 500 :) A i tak byłbym zadowolony :)

Edytowane przez msi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, szybkie pytanie. Muszę wymienić akumulator u siebiebo umarł. Teraz miałem 60Ah pojemności i 480A prądu rozruchowego, ale jak szukam w necie to mi wychodzi że powinno być 65Ah i 580A... jak macie u siebie? 

znalzłem że EXIDE EA654 (65Ah/580A).  powinien być ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest w instrukcji

DSC_0294.JPG

W sumie nie jest pewne jaki do h6 w manualu.

 

Tutaj trochę rozważań było (taki sam model aku):

Poniżej z kolei z forum mazdy rozważania (nie wiem skąd gościu wziął te mnożniki 1,3 1,25)

 

PS. cytat z Wikipedii:
" Pojemność

Pojemność akumulatorów ołowiowych podaje się w amperogodzinach (Ah). Pojemność zależy od sposobu rozładowywania, dlatego wprowadzono pojęcie pojemności 10-godzinnej. Dla przykładu aby rozładować w ciągu 10 godzin akumulator 40 Ah, należy czerpać z niego prąd o natężeniu 4 A. Niektórzy producenci stosują inne pojęcia pojemności akumulatora, np. pojemność 5-godzinną (5HR) lub 20-godzinną (20HR)."
Do tych "niektórych producentów"należy i Mazda, która podaje pojemność z oznaczeniem 5hr. Ktoś to przeliczył i wychodzi przelicznik ~1,25 – 1,3

Przykład:
producent podaje w instrukcji aku o pojemności 50Ah/5hr...odpowiednikiem będzie :50Ah(5hr) x 1,3=65Ah(20 hr)

60Ah(5hr) x 1,25 = 75 Ah(20hr) 

 

 

A tu pod numerem takim jak z instrukcji (h6 AT) czyli 75d23l jest taka bateria 

http://www.markoweakumulatory.pl/go/_info/?user_id=187&lang=pl&sess_id=ed880a3c1b52d308ba05ff7b2a414459

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, szybkie pytanie. Muszę wymienić akumulator u siebiebo umarł. Teraz miałem 60Ah pojemności i 480A prądu rozruchowego, ale jak szukam w necie to mi wychodzi że powinno być 65Ah i 580A... jak macie u siebie? 
znalzłem że EXIDE EA654 (65Ah/580A).  powinien być ok. 
Mam taki od 2 tyg i gra gitara. Polecam

send from my spec.B H6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...