Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, leto napisał:

Dlatego podnosi się stopy by ograniczyć skalę inwestycji. Oczywiście na efekty trzeba będzie poczekać co najmniej kwartał.
Wygląda na to że NBP wrócił po rozum do głowy, jutro właściwie nie ma wyboru, podniesie stopy bo tego oczekuje rynek. Muszą umocnić złotówkę żeby walczyć z inflacją.. Strzelam że parę groszy dzisiaj się umocni.

będzie 1 p.p. w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kubanow napisał:

 

w wielkim skrócie

składka zdrowotna nie obniża podstawy podatku

A dokładniej składka zdrowotna nie jest odliczana od podstawy opodatkowania, co powoduje że naliczany jest od niej podatek dochodowy. Czyli podatek od podatku. Więcej tutaj:

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/polski-lad-odcinek-kolejny-zaplacimy-podatek-od-podatku/yv5hqmz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

A teraz do tego vateusz ma być tymczasowym kapitanem ministerstwa finansów :th_dash:

Co za różnica czy będzie tam vapitanem czy majtkiem? Poczucie bezkarności go nie opuszcza bo niepisany układ "wy nie ruszycie naszych my nie ruszymy waszych" nadal obowiązuje. Czasem sobie znajdą jakiegoś Nowaka i go trochę poszarpią ale przecież dostanie po tem za to wielomilionowe odszkodowanie i w następnym rozdaniu ciepłą posadkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skwaro napisał:

A dokładniej składka zdrowotna nie jest odliczana od podstawy opodatkowania, co powoduje że naliczany jest od niej podatek dochodowy. Czyli podatek od podatku. Więcej tutaj:

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/polski-lad-odcinek-kolejny-zaplacimy-podatek-od-podatku/yv5hqmz

aaa - to stare dzieje są - myślałem, że coś nowego od rana wymyślili - wszak ciągłe coś "naprawiają". Z tymi dotychczasowymi  pomysłami to jestem w miarę na bieżąco - o ile można być na bieżąco bo nawet moja księgowość czasem się gubi.

Dla mnie najzabawniejsze na ten moment jest naliczanie składki zdrowotnej od sprzedaży samochodu jako, że zamierzam żonie zmienić wozidło.

  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, STIFF napisał:

Dla mnie najzabawniejsze na ten moment jest naliczanie składki zdrowotnej od sprzedaży samochodu jako, że zamierzam żonie zmienić wozidło.

 

Z tym nie ma problemu, zaradni rodacy znaleźli już kilka prostych sposobów, żeby to obejść. A poza tym idioci, którzy to wprowadzili, sami stwierdzili ostatnio, że to bez sensu i mają odkręcać    

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, STIFF napisał:

aaa - to stare dzieje są - myślałem, że coś nowego od rana wymyślili - wszak ciągłe coś "naprawiają". Z tymi dotychczasowymi  pomysłami to jestem w miarę na bieżąco - o ile można być na bieżąco bo nawet moja księgowość czasem się gubi.

Dla mnie najzabawniejsze na ten moment jest naliczanie składki zdrowotnej od sprzedaży samochodu jako, że zamierzam żonie zmienić wozidło.

Moja żona się tym zawodowo zajmuje, co ciekawe spora część ludzi z pretensjami przychodzi do niej, nie do rządu "bo Morawiecki powiedział że nie stracą i że to wina księgowych"...

  • Facepalm 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, skwaro napisał:

"bo Morawiecki powiedział że nie stracą i że to wina księgowych"...

 

A co się dziwić, skoro większość rodaków dalej myśli, że dostają od rządu "państwowe" pieniądze...  

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, skwaro napisał:

Moja żona się tym zawodowo zajmuje

Moja ex jest księgową.

Musieliśmy się rozstać, bo przez te wszystkie lata ją ciągle pytałem, a ona nie potrafiła mi logicznie wytłumaczyć jak to jest, że winien ma, niewinny nie ma i bilans gra :biglol:

 

 

 

 

;) 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Blixten napisał:

Moja ex jest księgową.

Musieliśmy się rozstać, bo przez te wszystkie lata ją ciągle pytałem, a ona nie potrafiła mi logicznie wytłumaczyć jak to jest, że winien ma, niewinny nie ma i bilans gra :biglol:

 

 

 

 

;) 

To bardzo proste - Ty zawsze jesteś winien, a ona zawsze ma :)

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...