Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Kiwi 4ester napisał(a):

W jakim banku masz konto? W mBank i planet Cash też max 4tys.

Też, ostatnio było 2k,chyba że coś się zmieniło i nie zauważyłem. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Szürkebarát napisał(a):

Po co właściwie wam tyle gotówki?

lubię szelest gotówki i nie lubię terroryzmu banków i polityków więc jak moge płace papierem. Zwłaszcza na targach, małych sklepach, w biznesach rodzinnych itd. Żeby nie płacili prowizji.

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Szürkebarát napisał(a):

Po co właściwie wam tyle gotówki?

 

17 minut temu, STIFF napisał(a):

lubię szelest gotówki i nie lubię terroryzmu banków i polityków więc jak moge płace papierem.

 

Mam podobnie. Z kart i blików korzystam wyłącznie z wygody, ale staram się jak najczęściej płacić gotówką.

Jesteśmy w kajdanach pełnego zapisu cyfrowego, każdej naszej czynności. Każda nasza aktywność w Internecie, czy na telefonie jest zapisywana i ktoś dostaje darmową analizę nas samych, na nasze życzenie.

Wobec tego warto, kiedy tylko można, skorzystać z gotówki, żeby choć trochę im te analizy rozkalibrować ;)

Taka anarchia :evil2:

Osobiście też sporo gotówki przyjmuję, czasem nawet za dużo. Bywało, że po jednym dniu miałem kilka tysięcy...w dwudziestkach ;) 

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie daruję tę drukarkę fiskalną, teraz mi tu piszą że nie działa pod androidem, a byłem przekonany że podłącze do tabletu i wszystko będzie elegancko.
Dziwna sprawa.. Swoją drogą sprzęt nawet nie ma wifi, za dodatkowy moduł wifi trzeba zapłacić 270pln. Plus do tego dodatkowa opłata  miesięczna  50pln która rozszerza funkcjonalność programu o właśnie system pos.
Nie opyla się..
I jeszcze dla przykładu, za cenę tego sprzętu do drukowania paragonów, byłby taki potwór :D
Coś jest nie tak, ale widocznie tak ma być..

Screen Shot 05-07-24 at 11.16 PM.PNG

Screen Shot 05-07-24 at 11.26 PM.PNG

Edytowane przez leto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, STIFF napisał(a):

lubię szelest gotówki i nie lubię terroryzmu banków i polityków więc jak moge płace papierem. Zwłaszcza na targach, małych sklepach, w biznesach rodzinnych itd. Żeby nie płacili prowizji.

 

9 godzin temu, Adi napisał(a):

 

 

Mam podobnie. Z kart i blików korzystam wyłącznie z wygody, ale staram się jak najczęściej płacić gotówką.

Jesteśmy w kajdanach pełnego zapisu cyfrowego, każdej naszej czynności. Każda nasza aktywność w Internecie, czy na telefonie jest zapisywana i ktoś dostaje darmową analizę nas samych, na nasze życzenie.

Wobec tego warto, kiedy tylko można, skorzystać z gotówki, żeby choć trochę im te analizy rozkalibrować ;)

Taka anarchia :evil2:

Osobiście też sporo gotówki przyjmuję, czasem nawet za dużo. Bywało, że po jednym dniu miałem kilka tysięcy...w dwudziestkach ;) 


ja również podpisuję się pod tym, i nie żebym przez to miał jakoś znacząco zbiednieć, ale zasadniczo nie fajne jest to, że coraz częściej słyszy się „będę grosika winna/winien”, lub czasami nawet nic nie powiedzą, tylko zamykają kasę i dziwią się, że ktoś się dziwi, jak co poniektórzy lekko traktują czyjeś pieniądze :biglol:

 

 

Edytowane przez Blixten
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Adi napisał(a):

kilka tysięcy...w dwudziestkach ;) 

I ja się zastanawiam nad tym, żeby mieć kilka tysięcy w dwudziestozłotówkach bo bankomaty nawet 50 złotówki niechętnie wydają a niskie nominały są potrzebne, że o bilonie nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Szürkebarát napisał(a):

I ja się zastanawiam nad tym, żeby mieć kilka tysięcy w dwudziestozłotówkach

 

Nie polecam, nie mieszczą się w żadnym portfelu ;)

Ja jestem skazany na ten nominał, bo takim zazwyczaj mi płacą na spotkaniach autorskich za moje  książki (koszt 40 zł);)  

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Kiwi 4ester napisał(a):

To prawda. Zostały tylko planet Cash i stricte mbankowe.

I min 300pln wypłata żeby było bez prowizji. Wszystkie bankomaty za free przy wypłatach 300+ i za granicą bez limitu są tylko dla konta intensive. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2024 o 21:37, Szürkebarát napisał(a):

Przepraszam, że się wtrącam. Po co właściwie wam tyle gotówki? Pytanie retoryczne.

 

 

Wspieramy kulturę i sztukę, kluby go-go się same nie utrzymają. :mrgreen:

  • Dzięki! 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, chojny napisał(a):

Wspieramy kulturę i sztukę, kluby go-go się same nie utrzymają. :mrgreen:

 

Myślę, że dziewczyny już  mają wytatuowany nr . blika w miejscu podwiązki, za którą onegdaj można było wcisnąć im dychę ;) 

Będąc na spacerze nad Wisłą, zwróciłem uwagę na grajków ulicznych, niemal każdy miał wielki napis w stylu" Wpłaty blik i nr....."

To czemu nie te kulturalne dziewczyny z go go......  :P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adi napisał(a):

 

Myślę, że dziewczyny już  mają wytatuowany nr . blika w miejscu podwiązki, za którą onegdaj można było wcisnąć im dychę ;) 

Będąc na spacerze nad Wisłą, zwróciłem uwagę na grajków ulicznych, niemal każdy miał wielki napis w stylu" Wpłaty blik i nr....."

To czemu nie te kulturalne dziewczyny z go go......  :P

 

 

Jakby to wytłumaczyć… To może tak. Nigdy nie wkładałem grajkowi dolca za podwiązkę :mrgreen:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2024 o 23:58, skwaro napisał(a):

tylko dla konta intensive. 

Za darmo, jeżeli spełniasz jeden z piedyliarda warunków, inaczej ileś tam dziesiat,99  za m-c.

Dziękuję, postoję:hi:

 

Edytowane przez olo11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, olo11 napisał(a):

Za darmo, jeżeli spełniasz jeden z piedyliarda warunków,inaczej ileś tam dziesiat,99  za m-c.

Dziękuję,postoję:hi:

 

Jeden z dwóch wystarczy, inaczej 49,50 :)

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, skwaro napisał(a):

inaczej 49,50 :)

:blink:Grubo, czyli jak wyplacę 5 razy w miesiącu po 1000pln z sieci Euronet z 5 pln prowizji i raz za granicą to i tak wyjdzie taniej:faja:

Nie pamiętam ile razy mnie naciągali na ten rachunek przez infolinię.

Edytowane przez olo11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, olo11 napisał(a):

:blink:Grubo, czyli jak wyplacę 5 razy w miesiącu po 1000pln z sieci Euronet z 5 pln prowizji i raz za granicą to i tak wyjdzie taniej:faja:

Nie pamiętam ile razy mnie naciągali na ten rachunek przez infolinię.

Jak żadnego z warunków nie spełniasz to nie ma sensu bo jest zwyczajnie drogie. Ale jak spełniasz to dają kilka fajnych opcji w gratisie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ci dopiero zaskoczenie, że ceny stale rosną ;) 

 

https://www.money.pl/gospodarka/ceny-mieszkan-ciagle-w-gore-a-kiedy-w-dol-mamy-najnowsze-prognozy-7027884550814208a.html

 

 

Ciekawe czy prognozy się sprawdzą .. no, bo przecież nie mogą stale rosnąć i rosnąć  ! ;)

 

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blixten napisał(a):

A to ci dopiero zaskoczenie, że ceny stale rosną ;) 

 

https://www.money.pl/gospodarka/ceny-mieszkan-ciagle-w-gore-a-kiedy-w-dol-mamy-najnowsze-prognozy-7027884550814208a.html

 

 

Ciekawe czy prognozy się sprawdzą .. no, bo przecież nie mogą stale rosnąć i rosnąć  ! ;)

 

 

 

Nie rosną, tylko wg "analityków" mają rosnąć, a to różnica

IMO gdyby nie oczekiwanie na rozdawnictwo pt. kredyt zero procent już by ceny leciały w dół, bo są absurdalne, a tak to polecą w przyszłym roku

W Katowicach budują teraz tysiące nowych mieszkań w cenach na poziomie grubo >10k za metr, a jednocześnie rynek najmu siada. Jak te mieszkania wyjdą w końcu na rynek do sprzedaży, będzie zapaść 

Ale to tylko moje skromne zdanie, kto się nie zgadza, powinien kupować na potęgę, bo przecież będzie tylko rosnąć i rosnąć ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, GREGG napisał(a):

bo przecież będzie tylko rosnąć i rosnąć ;) 


:biglol:

Czas pokaże, czy taniej to już było ;) 

 

a tymczasem w radiu mówili, (tylko nie zapamiętałem o ile % ale) r/r zarejestrowano więcej nowych aut :) więc … kryzys przed nami ;) 

 

p.s. 

 

Koło mnie wybudowali praktycznie całą dzielnicę nowych mieszkań…  i ceny jakoś… dobra ….  już się zamykam :buzia_reka_na_ustach:

IMG_0610.thumb.webp.312b793f9aad370b87c86aebef4b0b05.webp


 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Blixten napisał(a):


:biglol:

Czas pokaże, czy taniej to już było ;) 

 

a tymczasem w radiu mówili, (tylko nie zapamiętałem o ile % ale) r/r zarejestrowano więcej nowych aut :) więc … kryzys przed nami ;) 

 

p.s. 

 

Koło mnie wybudowali praktycznie całą dzielnicę nowych mieszkań…  i ceny jakoś… dobra ….  już się zamykam :buzia_reka_na_ustach:

IMG_0610.thumb.webp.312b793f9aad370b87c86aebef4b0b05.webp


 

Zdam kolejne głupie pytanie - kto tam mieszka i skąd się wziął mieszkaniec tych nowych osiedli? Przecież "gdyby nie Ukraińcy to nie mieli byśmy szansy na to żeby stać się 40 milionowym narodem" i zjeżdżalibyśmy po równi pochyłej w kierunku poniżej 37 milionów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...