Skocz do zawartości

Zeby rozluznic atmosfere :D


Thanatos

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, suberet napisał(a):

16982454823090.jpg

 

Z życia wzięte. Zamawiałem coś na firmę z mojego prywatnego konta na allegro z fakturą na firmę. Podczas składania dostałem pomroczności jasnej i nie wiem czemu wybrałem transport pocztex odbiór w punkcie zamiast paczkomatu in post, no zdarza się. 

Dostaje smsa za 2 dni że paczka czeka do odebrania na w placówce poczty polskiej która jest 3 razy dalej od paczkomatu inpostu i dopiero wtedy dotarło do mnie co odwaliłem, ale luz spacer w czasie pracy sie przyda.

Zabrałem ze sobą pieczątkę firmową i kasę bo paczka pobraniowa.

Po dotarciu na miejsce pokazuje smsa z telefonu z nr przesyłki przysłanym przez PP i czekam na wydanie paczki.

Pani tez czeka  zamiast iść po paczkę po odczytaniu nr przesyłki.

Tak se czekamy z minutę i nagle Pani z zapytaniem czy znalazłem dowód osobisty ?

Jaki dowód ? Paczka firmowa na firmę , mam pieczątkę gdzie ją przystawić ? 

Pani , ale potrzebuje Pana wylegitymować czy Pan to Pan bo w adresie odbiorcy mam Pan.

Dobrze wiedziałem że to na bank moje imię i nazwisko bo sprzedawca pobrał dane z allegro pomimo że zaznaczałem że zakup na firmę  i adres firmowy podawałem.

A że naoglądałem się audytu obywatelskiego na youtube  to ni chuchu nie pozwolę się legitymować zgodnie z art. 15 :biglol:

I tłumacze, proszę sprawdzić paczka jest na firmę za pobraniem (kładę kasę na ladę) mam nr przesyłki i pieczątkę firmową i czego Pani chce odemnie.

Pani uparcie że DO bo inaczej nie wydam paczki.

Zabłysłem inteligencją i oznajmiłem - Podałem imię i nazwisko kolegi z pracy z zapytaniem czy to wystarczy licząc ze się odczepi i wyda paczkę. 

Niestety nie, na paczce mam inne dane personalne oznajmia Pani

Tak wiem że są inne bo kolega Henryk, który zamawiał tą paczkę jest na urlopie (na szybko to wymyśliłem - zdolniacha ze mnie ) i nie będzie go do końca tygodnia i co w takim przypadku ?

To paczka poczeka aż kolega wróci z urlopu - szach mat.

Mocno już wkurzony przez ząbki zaciśnięte powiedziałem , tej paczki potrzebujemy już dziś w poniedziałek, a nie za tydzień i że już jej nie chcemy. 

Pani zdenerwowana pyta to co mam z nią zrobić.

na co ja , jak nie chcesz jej wydać (już bez Pani) to rob z nią co chcesz i wyszedłem.

Następnego dnia dostałem ponownie SMS że paczka do odebrania.

Miałem obawy czy aby na pewno iść ale co tam przerwa w pracy się przyda.

Inna Pani za okienkiem , krótka informacje że paczka firmowa i  czy odbiorę bez dowodu osobistego. 

Pani poszła po paczkę porównała dane na paczce z pieczątka i wydała po przyjęciu opłaty.

Da się ? Da.

  • Super! 2
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Henryk82 napisał(a):

Pani uparcie że DO bo inaczej nie wydam paczki.

 

Inna Pani za okienkiem , krótka informacje że paczka firmowa i  czy odbiorę bez dowodu osobistego. 

Pani poszła po paczkę porównała dane na paczce z pieczątka i wydała po przyjęciu opłaty.

Da się ? Da.

 

Trzeba było wrócić jeszcze raz, z D.O. jak będzie ponownie ta pierwsza i oznajmić, że już masz DO jak sobie życzyła i niech wyda przesyłkę.

 

Edytowane przez rombu
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rombu napisał(a):

 

Trzeba było wrócić jeszcze raz, z D.O. jak będzie ponownie ta pierwsza i oznajmić, że już masz DO jak sobie życzyła i niech wyda przesyłkę.

 

Tym Paniom na tej placówce jak coś jest poza normy to klapki na oczy i nie może bo nie może.

Innym razem jak byłem wysłać paczki z podkładkami dla forumowiczów to czekałem z 30 min bo kłóciła się z klientem który przyszedł pobrać emeryturę z konta swojej Mamy.

Ze zasłyszenia mogę coś pokręcić bo to dawno było:

Syn awanturował sie bo listonosz pomimo dyspozycji stałej nie przekazał emerytury zostawiając jego Mamę bez środków do życia.

Na pytanie dlaczego listonosz nie zostawił kasy jak był z listami Pani nie potrafiła odpowiedzieć , w systemie widniało że pobrane z konta  (Mama klienta miała konto bankowe w poczcie) ale już nie zaksięgowane na placówce do wypłaty pomimo że od pobrania z konta minęło prawie dwa tygodnie. Jak przyjechał syn wypłacić tą emeryturę to brak takiej możliwości , chcąc wypłacić z konta bankowego wszystko tez nie mógł bo musiał zostawić na koncie równowartość emerytury by mogli pobrać i wypłacić pomimo że już raz pobrali,  ale nie wypłacili. Ta instytucja co się zwie poczta polska to jakiś chory relikt PRLu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...