Skocz do zawartości

Zeby rozluznic atmosfere :D


Thanatos

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, skwaro napisał:

Zresztą z akupunkturą jest podobnie

czy tak to nic nie daje? Kilka lat temu stwierdziłem że z ciekawości pójdę od tak żeby mi powbijali igły. Znalazłem jakiegoś ruska więc uznałem że lepiej być nie może, idę:biglol: Nawet było fajnie, najpierw dałem powbijać sobie igły a później miałem z tym tak siedzieć ileś czasu. Więc umówiłem się na kolejny raz, akurat tak się złożyło że kilka dni wcześniej coś sobie zrobiłem w nogę i od kilku dni miałem spięty mięsień dwugłowy uda, czy tam półścięgnisty (mniejsza z tym), ogólnie nawet chodziło się dziwnie, nie mówiąc już jak miałem usiąść czy wstać. Powiedziałem ruskowi, a ten wziął moją rękę, wbił mi kilka igieł w palce i powiedział że na 15 minut do poczekalni. Jak wstawałem żeby wyciągnął igły to mięsień już był luźny:blink: I raczej nie była to jakaś autosugestia, bo nie podchodziłem do tego że igiełki mi w czymś pomogą, a nawet jeśli to nie w przeciągu kilkunastu minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jkarp napisał:


No to nie wiesz, że pijawki podaje się po niektórych zabiegach transplantacji, zmniejsza to odpowiedź autoimmunologiczna i np. skora się przyjmuje.
I nie ma tu żadnych czarów. A kto mysli ze to zabobon jest podobny w swej impregnacji do zaciętych antyszczepionkowcow

Serio? Aż w wolnej chwili poszukam, jak to prawda odszczekam :)

 

Ale z bańkami i akupunkturą widziałem badania i one dają nic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pan Dziedzic napisał:

Spoksik, czyli nie było żadnych badań i zapewne jak byłeś mały to babcia stawiała Ci banki ;) 

Nie mi tylko komuś z mojej rodziny, nie babcia tylko znachorka, skończyło się bardzo poważnym zapaleniem płuc i dwutygodniowym pobytem dzieciaka w szpitalu bo mamusia zamiast szukać pomocy u lekarza poszła do znachorki po bańki. Śmiesznie nie było. A badania znajdziesz w bazie pubmed, poszukaj sobie jak Cię to naprawdę interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, skwaro napisał:

Nie mi tylko komuś z mojej rodziny, nie babcia tylko znachorka, skończyło się bardzo poważnym zapaleniem płuc i dwutygodniowym pobytem dzieciaka w szpitalu bo mamusia zamiast szukać pomocy u lekarza poszła do znachorki po bańki. Śmiesznie nie było. A badania znajdziesz w bazie pubmed, poszukaj sobie jak Cię to naprawdę interesuje.

 

To na pewno nie były bańki. To musiały być kieliszki :)

197783585_5938056939568550_7598387364970330833_n.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? Aż w wolnej chwili poszukam, jak to prawda odszczekam
 
Ale z bańkami i akupunkturą widziałem badania i one dają nic

Hirudoterapia po prostu prosz pana default_smile.png

Dlaczego są pijawki "lekarskie"? default_smile.png

https://www.medonet.pl/zdrowie,hirudoterapia---stosowanie-i-skutki-uboczne,artykul,1733283.html#jak-dziala-hirudoterapia
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jkarp napisał:

No bańki trzeba umieć stawiać i wiedzieć kiedy, i nie zamiast jeśli jest późno. Mnie bańki raz stawiał lekarz czy pielęgniarka kiedy byłem mały, pomocniczo

Ile lat temu? Bo kiedyś uważano że pomagają, ale nauka tego nie potwierdziła. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jkarp napisał:


Hirudoterapia po prostu prosz pana :)

Dlaczego są pijawki "lekarskie"? :)

Dzięki, poszukam w wolnej chwili. A lekarski to teraz co drugi suplement diety jest nazywany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, radekk napisał:

czy tak to nic nie daje? Kilka lat temu stwierdziłem że z ciekawości pójdę od tak żeby mi powbijali igły.

 

też raz spróbowałem u znajomego Chińczyka, który masuje rodzinę mojej żony od 25 lat. Mnie 2-3 razy też rozmasował z totalnej blokady mięśniowej - magik w te klocki. Mam drętwienie ręki - badałem wszystko od cieśńi nadgarstka po zwyrodnienia stawów. Igły dały mi 1,5 roku bez bólu. Tyle, że sobie z nim o tym pogadałem - z leczeniem to nie miało dużo wspólnego - raczej ze znieczuleniem. Igły mają ucisnąć i "zablokować" nerw odpowiedzialny za ból. Po roku zaczęło wracać a po 1,5 roku było tak jak przed igłami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, STIFF napisał:

 

też raz spróbowałem u znajomego Chińczyka, który masuje rodzinę mojej żony od 25 lat. Mnie 2-3 razy też rozmasował z totalnej blokady mięśniowej - magik w te klocki. Mam drętwienie ręki - badałem wszystko od cieśńi nadgarstka po zwyrodnienia stawów. Igły dały mi 1,5 roku bez bólu. Tyle, że sobie z nim o tym pogadałem - z leczeniem to nie miało dużo wspólnego - raczej ze znieczuleniem. Igły mają ucisnąć i "zablokować" nerw odpowiedzialny za ból. Po roku zaczęło wracać a po 1,5 roku było tak jak przed igłami

nie wnikam jak, faktem jest że mięsień który przez kilka dni był totalnie spięty i twardy, w przeciągu kilku minut zrobił się jak galareta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...