Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, LosioDriver napisał:

A czy ja mówię, że ona musi to robić?

 

Piszesz tak, jakbym zaproponował laptopa za 10 tyś, kiedy moja propozycja to kilkaset zł więcej.

 

Przy obecnej utracie wartości nowego sprzętu nie opłaca się kupować sprzętu o marnych podzespołach.

 

Uważam, że jest sens dołożyć 500zł i mieć coś co niezależnie jak się potoczy kariera będzie przynajmniej sprzętem który będzie dało się sprzedać w normalnej cenie lub zatrzymać dłużej niż kilka lat.

 

Nikt nie każe jej modyfikować laptopa i samemu sobie składać ten zestaw. To jest feature który kiedyś się przyda albo będzie argumentem przy zbyciu.

 

A jeżeli chodzi o porównanie z STI, to moja propozycja jest co najwyżej w stylu "dołóż sobie coś do wyposażenia".

 

 

A od tych 500 zł jest sens dołożyć kolejne 300 na to i 400 na tamto. Mają budżet, ten i5 to dobry procesor z HT, wystarczy aż nadto do zwykłej pracy i oglądania netflixa. W tym przedziale cenowym lepiej patrzeć na spasowanie ekranu i jakość plastików, niż gigaherce które będą leżeć odłogiem. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
A od tych 500 zł jest sens dołożyć kolejne 300 na to i 400 na tamto. Mają budżet, ten i5 to dobry procesor z HT, wystarczy aż nadto do zwykłej pracy i oglądania netflixa. W tym przedziale cenowym lepiej patrzeć na spasowanie ekranu i jakość plastików, niż gigaherce które będą leżeć odłogiem.
 
A czy ja mówię, żeby dokładać jeszcze i jeszcze?
A co do spasowania, za te kolejne 500zł wchodzisz w półkę premium - lepsze spasowanie, większa trwałość, szybszy serwis.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, radnor napisał:

 

 

Ty serio myślisz, że 18-letnia dziewczyna zaczynająca właśnie studia będzie potrzebowała i7 do klepania notatek, modyfikowała sobie laptopa i sprawdzała "ustawienia zestawu", cokolwiek to by nie miało znaczyć? Rozmowa z gatunku:

Dużo zależy jakie studia wybierze, niekoniecznie studia kończą się na klepaniu notatek itp. Na niektórych wymagania są sporo wyższe, albo wręcz sporo niższe i trzeba sobie umilić czas np jakimiś grami a te wymagania też maja;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam apu i nie widzę powodów do instalowania dedykowanej karty, nawet kiedy człowiek chce się zrelaksować ;)

Mimo, że całe życie siedziałem na grafikach, poczynając od riva 128, tnt2, geforce2 ti, 6600gt, 8400gt,  i chyba jeszcze gtx 460 był i potem już przesiadka na współczesne APU.

Nie oszukujmy się, przeciętnemu użytkownikowi integra wystarczy aż nadto. VEGA 8/11 spokojnie do laptopa wystarczy.

Edytowane przez dako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

siostra ma najmłodsza planuje iść na politechnikę kierunek związany z lotnictwem.

 

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie rady sugestie, lecz proszę dyskutujmy, a nie szukajmy zwady i konfliktu, bo ktoś chciał doradzić inaczej w mojej opinii źle nie chciał, ba wręcz dzięki i tej radzie ja laik zupełny dowiedziałem się czegoś nowego interesującego. 

 

Ja już dzięki Wam wyboru dokonałem i będzie to ten laptop

 

https://www.x-kom.pl/p/497563-notebook-laptop-141-asus-vivobook-s14-s430fn-i5-8265u-12gb-256-win10.html#Specyfikacja

 

ew.

 

https://www.morele.net/laptop-asus-laptop-asus-vivobook-s14-s430fn-eb168t-intel-core-i5-8250u-lcd-14-fhd-nvidia-mx150-2gb-ram-8gb-ssd-256gb-windows-10-s430fn-eb168t-6045131/

 

choć nie umiem znaleźć różnic :(

 

Czy ktoś mi pomoże. Nie sądziłem, że jest tak ogromy wybór laptopów na rynku.:krecka_dostal:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OWOC niedawno kupiłem sobie Asusa Vivo, z tym że rozmiar 13,3' i jestem póki co zadowolony. Nie dość że z SSD chodzi to bardzo sprawnie, to dzięki cienkim ramkom wokół ekranu dobrze wygląda i a laptop ma mniejsze gabaryty. Mój 13,3' jest wielkości poprzedniego Asusa z ekranem 12'

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 vs 2

 

12GB RAM>8 GB RAM, to będzie odczuwalne pomimo, iż jest grafika wbudowana.

 

Procesor Intel Core i5-8265U >  i5-8250U (chyba, że mają błąd w opisie).

 

162 vs 215 na liście procesorów wg.  https://www.notebookcheck.pl/Ranking-procesorow-mobilnych-w-laptopach.4344.0.html

 

Brałbym w X-kom (Morele miało problem z wyciekiem danych ;) ) - zawsze tam kupuję i nigdy nie było problemów (łącznie z wymianą/zwrotami).

 

Fajna ta numeryczna klawiatura w touchpadzie - mi się podoba.

 

Masz moje poparcie!!

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,
 
siostra ma najmłodsza planuje iść na politechnikę kierunek związany z lotnictwem.
 
Jeszcze raz dziękuję za wszystkie rady sugestie, lecz proszę dyskutujmy, a nie szukajmy zwady i konfliktu, bo ktoś chciał doradzić inaczej w mojej opinii źle nie chciał, ba wręcz dzięki i tej radzie ja laik zupełny dowiedziałem się czegoś nowego interesującego. 
 
Ja już dzięki Wam wyboru dokonałem i będzie to ten laptop
 
https://www.x-kom.pl/p/497563-notebook-laptop-141-asus-vivobook-s14-s430fn-i5-8265u-12gb-256-win10.html#Specyfikacja
 
ew.
 
https://www.morele.net/laptop-asus-laptop-asus-vivobook-s14-s430fn-eb168t-intel-core-i5-8250u-lcd-14-fhd-nvidia-mx150-2gb-ram-8gb-ssd-256gb-windows-10-s430fn-eb168t-6045131/
 
choć nie umiem znaleźć różnic
 
Czy ktoś mi pomoże. Nie sądziłem, że jest tak ogromy wybór laptopów na rynku.:krecka_dostal:
Jak idzie na kierunek z lotnictwem to zdecydowanie przyda się klawiatura numeryczna :D
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakikolwiek by się chciało kupić to najważniejsza na uczelni jest wytrzymałość baterii i nie ma sensu kupować takiego co wytrzymuje tylko 5 godzin bo nie każdy profesor pozwala na korzystanie z gniazdka w sali , doświadczone  na własnej skórze jak chodziłem na uczelnie to pisałem na laptopie notatki bo szybciej było  niż ręcznie i czytelniej.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LosioDriver napisał:

A czy ja mówię, żeby dokładać jeszcze i jeszcze?
A co do spasowania, za te kolejne 500zł wchodzisz w półkę premium - lepsze spasowanie, większa trwałość, szybszy serwis.

 

Cena a premium to dwie różne rzeczy, poleciłem niedawno kolece Acera Swift 5. Obudowa magnezowo-aluminiowa, i5, dotykowy ekran IPS, waży tyle co nic, bateria 7 godzin, jest wniebowzięty. Za te same pieniądze obok stały jakieś Delle i HP z trzeszczącego plastiku. Wyszedł coś koło 3450pln, czyli znów można stosunkowo niewiele dopłacić za coś lepszego i tak już bez końca. :)

 

Edytowane przez radnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę anegdotę z mojego życia. Kilka lat temu mój Tata stwierdził, że chce sobie kupić laptopa. Obejrzał kilka modeli i stwierdził, że ten będzie idealny ale poradzi się syna. Mój Tata wybrał laptopa za kilkanaście tysięcy gdzie będzie wykorzystywał moc obliczeniową do przelewu, Worda czy najważniejszego gry w pasjansa. Oczywiście do takich potrzeb nie jest potrzebny procesor z core i 3 ;) w jego przypadku zwróciłem uwagę na matową matrycę :).

 

Mogę napisać tylko tyle, że posiadam laptopa z technologią z 2010 roku firmy Samsung RV 510 z dwoma procesorami i zintegrowaną kartą graficzną  firmy intel i do Youtube w Full HD, The Forum a nawet Word czy Excel nie wykorzystuje parametrów tego starego laptopa.

 

Inna sprawa gdy moja Kobieta potrzebował nowego laptopa, wtedy zwróciłem uwagę żeby procesor był najnowszej generacji ponieważ będzie posiadała wsparcie...  ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, BelegUS napisał:

... sterowniki do procesora?

 

Też. Nawet jak aktualizujesz sytem to przychodzi bardzo dużo poprawek do danej generacji procesora i innych urządzeń. 

 

3 godziny temu, LosioDriver napisał:

O wsparcie nie ma co się bać. W swoim PC mam i7 sprzed 8 lat i nie mam z niczym najmniejszego problemu :D

 

Używam statszego komputera od Twojego i do Exela, Worda czy Youtube mi wystarcza. Ale fakt jest taki, że producent od kilu lat nie wspiera mojego laptopa bo jest stary. 

 

Jak kupowałem laptopa dla mojej Kobiety to szukałem takiego który posiada procesor najnowszej generacji. Nawet spotkałem się z tym, że mniej wydajny i starszy komputer był droższy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, llkuba napisał:

Używam statszego komputera od Twojego i do Exela, Worda czy Youtube mi wystarcza. Ale fakt jest taki, że producent od kilu lat nie wspiera mojego laptopa bo jest stary.

 

Tylko, że ja używam do czegoś więcej niż YouTuba ;)

Producent nie wspiera, ale to nie znaczy, że cokolwiek będzie na nim nie działało. Jedyny problem może być jak kupiłeś laptopa z Windows XP i nie ma sterowników do Windows 7 i wyżej.

Od lat kupuję tylko starszy sprzęt, poleasingowy albo na olx. Przeszło przez moje ręce setki komputerów i może raz miałem problem z jakimś mega starym HP który miał problem ze sterownikami WiFi na Windows 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, llkuba napisał:

Używam statszego komputera od Twojego i do Exela, Worda czy Youtube mi wystarcza. Ale fakt jest taki, że producent od kilu lat nie wspiera mojego laptopa bo jest stary. 

ale jakie to ma znacznie z punktu użytkowania, skoro wszystko działa poprawnie to na co potrzeba tych aktualizacji. Chyba że przy wejściu nowego systemu operacyjnego zmieniasz na niego, to tu mógłby być problem, ale tak poza tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LosioDriver napisał:

No ale zainstalujesz ECU z nowego silnika w starym? :D

Nie jest to analogiczna sytuacja, ale takie emu np. można zamontować w różnych rocznikowo silnikach.

Patrząc z drugiej strony to cpu amd nie zamontujesz na mobo Intela i na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, LosioDriver napisał:

Tylko, że ja używam do czegoś więcej niż YouTuba ;)

 

Nie no czasem przeglądam The Forum :biglol:.

 

15 minut temu, LosioDriver napisał:

Producent nie wspiera, ale to nie znaczy, że cokolwiek będzie na nim nie działało.

 

Chyba, że gry większość progamów może działać wolniej. 

 

17 minut temu, LosioDriver napisał:

Od lat kupuję tylko starszy sprzęt, poleasingowy albo na olx. Przeszło przez moje ręce setki komputerów i może raz miałem problem z jakimś mega starym HP który miał problem ze sterownikami WiFi na Windows 7.

 

Starszy komuter może być wydajniejszy od nowego ale Kobiecie na urodziny nie kupię używanego sprzętu.

 

8 minut temu, radekk napisał:

ale jakie to ma znacznie z punktu użytkowania, skoro wszystko działa poprawnie to na co potrzeba tych aktualizacji. Chyba że przy wejściu nowego systemu operacyjnego zmieniasz na niego, to tu mógłby być problem, ale tak poza tym.

 

Takie:

 

https://www.google.com/amp/s/tech.wp.pl/klopoty-intela-produkowane-od-10-lat-procesory-z-powazna-luka-w-zabezpieczeniach-6205650828715649a%3famp=1

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, llkuba napisał:

Chyba, że gry większość progamów może działać wolniej.

 

8 letni procesor i nie zauważyłem nic takiego ;) A lubię pograć.

 

15 minut temu, llkuba napisał:

Starszy komuter może być wydajniejszy od nowego ale Kobiecie na urodziny nie kupię używanego sprzętu.

 

Tu się zgadzam :) Aczykolwiek ja dla Kobiety wybrałem starego HP EliteBooka w idealnym stanie.

 

16 minut temu, llkuba napisał:

 

Wsparcie dzieli się na kilka rodzajów. Wsparcie łatek bezpieczeństwa jest dużo dłuższe. Wiesz, że nawet Windows XP jest dalej wspierane mimo, że oficjalnie nie jest? Dotyczy to pewnej wersji systemu i właśnie wspomnianych łatek bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...