Skocz do zawartości

Jak ktoś o Subaru pisze to my poczytać lubimy.


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

Autogaleria testuje Imprezę 2.0D wycenioną na 134 890 zł :shock:

http://www.autogaleria.pl/auto_test/subaru-impreza-2.0d-re,361.html

 

Swoją drogą ciekawe czy jeszcze można dostać 265-konnego WRX z RP2008 za 135 900 PLN

 

Zastanawia mnie też marudzenie na skrzynię 6MT, może dostali model, w którym to ustrojstwo musi się dopiero ułożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem (chyba) najnowszy odcinek operacji tuning. crx przerobiony na rajdowke byl "testowany" jezdzil bodajze wrobel, wklepal mu pare setnych wlasciciel hondy ;) kamcio byles w tym samym programie i jechales ta probe wyznaczona pacholkami tylko, ze w innym odcinku? dobrze kojarze miejsce i ludzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Comiesięczny przegląd prasy :)

 

W najnowszym TopGear (10/2009) jest artykuł Jaguar, Porsche i Subaru z dieslami. W rolach głównych Impreza 2.0D, Porsche Cayenne 3.0D i Jaguar XF 3.0D S.

 

Natomiast w Auto Motor i Sport można przeczytać pierwsze wrażenia z jazdy nowym Legacy 2.5, a także porównanie Subaru Impreza WRX (265KM) z Fordem Focusem ST i Mitsubishi Lancer Ralliart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazuja, co tam ciekawego piszą o Lancerze Ralliart ?

 

Zjechali go z góry na dół.

 

1) "Kiepski temperament" - za który odpowiedzialna ma być:

a) duża nadwaga (+185kg do Imprezy, +203kg do Focusa),

B) średnio udana dwusprzegłowa skrzynia biegów "która zamiast dodawać animuszu zdecydowanie spowalnia auto" (najgorzej podobno jest w trybie automatycznym, ale można też zmieniać biegi ręcznie łopatkami przy kierownicy)

c) "silnik z bardzo słabym dołem".

 

2) Podsterowność i niezbyt precyzyjny układ kierowniczy, zmuszający "kierowcę do częstych korekt toru jazdy"

 

Na dodatek w artykule przytaczają kilka niewygodnych dla Mitsi liczb. Z Focusem przegrywa 0-100km/h o 0.4 sek (7.3 sek vs. 6.9 sek) (tak przy okazji, tutaj chyba wkradł im się błąd a propos Imprezy - 0-100km/h 6.5 sek, a to przecież wersja 265KM), a 0-200km/h już o 5.1 sek. Wspominają także o kosmicznym spalaniu, Ford - 13, Subaru - 14, Mitsi - 17! Oczywiście Lancer "dojeżdża" w teście na ostatnim miejscu... A szkoda, bo mogło być tak pięknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru drugą marką za Porsche pod względem niezawodności:

Gdyby nie 2.5T i 4T to by bylo na pierwszym miejscu :wink:

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Niewykluczone. A tak na poważnie to myślę, że to bdb wynik. Porsche to trochę inne ceny i precyzja wykonania. Być za nimi to nie wstyd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(tak przy okazji, tutaj chyba wkradł im się błąd a propos Imprezy - 0-100km/h 6.5 sek, a to przecież wersja 265KM)

 

Zainteresowałeś mnie i sobie ten numer Auto Motor i Sport kupiłem. W tabelce podają nie tylko deklarowane przez producenta przyśpieszenie (tu faktycznie błąd), lecz również "pomiary własne".

 

No i dla Imprezy WRX 265 wyszło im:

0-30 1.1

0-50 2.0

0-70 3.6

0-100 6.5

0-130 9.7

0-160 15.0

0-180 20.0

0-200 26.8

... i 400m w czasie 14.4@157 km/h.

 

Tak więc do "katalogowego" 0-100 w czasie 6 sekund nieco zabrakło. Focus ST i Lancer Ralliart wykręciły natomiast przyśpieszenia obiecywane przez producenta (odpowiednio 6.9 i 7.3 do setki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo Ci sie, bo ja zadko zagladam do watkow tasiemcow.

 

I to nie ja mowie (bo nawet nie siedzialem w WRX'09), tylko powazne magazyny motoryzacyjne. W tym samym tescie Ralliart zrobil 0-60 (96.5km) w 5.4s.

Cos mi sie wydaje ze panowie z AMiS powinni nauczyc sie jezdzic samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...