Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Matiz napisał:


możesz kojarzyć sytuację że wyciągnał wam pudełko pełne kluczyków które było w aucie przywalonym gratami. Wygląda troche jak arab, troche jak bałkan, śmiejemy sie że jest Gruziniem :P mówi tak ludziom których nie zna i czasem sie nabierają :P

No, trudno, dopiero wczoraj
przypomniało mi sie zeby dac info u nas w temacie, bo pewnie na święta ludzie bedą jeździć... trudno, nie potrzebuje tego na zapalenie pępka

A tam prędzej czy później sie trafimy ;) Ja pracuje 8-16 więc prawie zawsze jestem w sobote i zawsze jest Twój brat. Ale już jest ok, bo tej akcji niezwłocznie przekupiłem go czteropakiem :) trzeba dbać o takie miejsca, bo inne miejscówki nam pozamykali :E (Barbara, Jatech)
pozdrowienia!

 

A to tak kojarzę już o kogo chodzi :) Dawaj znaka wcześniej bezpośrednio do mnie, jakbyś coś potrzebował, możesz np. na FB, często gdzieś wyjeżdżam lawetą w różne okolice. W soboty rzeczywiście bywam rzadziej na miejscu, raczej gdzieś w "terenie" załatwiam sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miejscówka na Ligocie 


https://maps.app.goo.gl/8ynzoRHLaTr6mNs18

 

 

 

Lub bliżej miejsca że spotów forumowych: 

 

(im wcześniej tym lepiej, sporo osób jeździ, szybko się robi lodowisko)
https://maps.app.goo.gl/hiCJJkkTWmFJsvLR7

 

Edytowane przez Bros
  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ligocie odwieczny przypał i wąsko, można łatwo wpakować się w opony bo lód na łukach 

 

Ze swojej strony polecam Aks Chorzów, też przypał ale za to miejsca w opór wieczorami (tylko sebastiany wjeżdżają wszystkim co mają)

 

 

btw. Nie leży komuś w garażu zwrotnica lewy tył do wrx? tarczobęben, są jakieś używki ale dziś nie dojdzie :biglol:

 

Tak. wydzwoniłem wczoraj delikatnie. Po dwóch godzinach upalania. "Na ostatniej prostej do domu" :D

Edytowane przez darecky
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Ligocie nie byłem, muszę się wybrać. Muchowiec zawsze zatłoczony, rozjeżdżony i ciasny...

 

Ja od siebie polecam:

Z dalszych miejscówek:

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, darecky napisał:

btw. Nie leży komuś w garażu zwrotnica lewy tył do wrx? tarczobęben, są jakieś używki ale dziś nie dojdzie :biglol:

Nie, ale mam szczęki hamulcowe ręcznego jeszcze z pierwszego montażu gdybyś chciał. Maja 2mm mniej jak nówki sztuki.

 

A co do ślizgania to znam te miejsca co podał Wooyek

Plac na Uroczysku jest ok tylko czasem tam podjeżdża policja, ale tak to ślizgawka pełną gębą, tylko trzeba uważać bo gdzieniegdzie są opony czy śmieci i gdzieniegdzie dołki. A tak to jest plac i uliczki :)

A Hala Na Skarpie to tam gdzie są Rajdy Szombierek urządzane i jest jeden parking gdzie na pewno się ślizgają. Ogólnie jest tam kilka placyków które też by się nadawała, ale chyba rzadko są rozjeżdżone.

 

Edytowane przez Alkanick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Alkanick napisał:

Nie, ale mam szczęki hamulcowe ręcznego jeszcze z pierwszego montażu gdybyś chciał. Maja 2mm mniej jak nówki sztuki.

 

 

ręczny akurat mam git choć gdybyś chciał się pozbyć to mogą leżeć u mnie w garażu xd Lubię mieć coś na półce i wiedzieć, że to tam jest. Mogłem się zaopatrzyć w wahacze poprzeczne, wzdłużne i piasty przed sezonem xd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, darecky napisał:

ręczny akurat mam git choć gdybyś chciał się pozbyć to mogą leżeć u mnie w garażu xd Lubię mieć coś na półce i wiedzieć, że to tam jest. Mogłem się zaopatrzyć w wahacze poprzeczne, wzdłużne i piasty przed sezonem xd

 

Też tak mam, ale jak ktoś potrzebuje i może to spożytkować to chętnie odsprzedam. Z doświadczenia wiem, że raczej ich nie wykorzystam skoro mam zamontowane identyczne tylko nowe :P

Co innego wahacze tak jak piszesz, zawsze można gdzieś przyhaczyć i pogiąć. Ja aktualnie wymieniam w WRXsie tylne poprzeczne na te skręcane od Whiteline'a bo i tak mam pogięte te od stabilizatora. Na wcześniejszej stronie możesz zobaczyć zdjęcia :P

Edytowane przez Alkanick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i koledzy !

Nadchodzi długo wyczekiwana przez wszystkich chwila czyli spot wigilijny. 

Będzie to jubileuszowa X edycja akcji pod kryptonimem "Jadę na chwilę do sklepu". 

Forma bez zmian czyli krótkie spotkanie symbolicznie kończące sezon, pamiątkowa fotka, życzenia świąteczne oraz nadzieja na jeszcze lepszy sezon spotowo-wycieczkowy w roku 2022. A przyznam, że są pomysły, wstępne plany i może być naprawdę ciekawe jeśli tylko ten kraj się nie zawali. :D 

 

Spot Wigilijny, 24 grudnia, 11:00. Parking 3Stawy (za salonem Subaru).

1. Tomasz_555

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, jako "lokals" odradzam uroczysko, jedna droga dojazadowa (dobra, dwie, ale druga to wertepy) uniemożliwia "brytyjskie wyjście". Policja uwielbia tam jeździć na przerwe. Widać ich w ostatniej chwili gdy wyjeżdzają zza zaketu. Druga sprawa- czesto robią jakieś dziwne spotkania z otwartymi bagaznikami pod wiaduktem DTŚ, który jest ledwo 100m stamtąd. Jak jakieś skorumpowane gliny z Miami :P Pewnie tylko jedzą śniadanie ,a ja sobie glupoty dopowiadam :rolleyes:  Jak bedziecie latać to będzie was słychać i dojadą w minute. Do tego niepodal jest jeden dom, tzw Tropical, który nienawidzi jak ktoś mu napier**la pod oknami. Kiedyś na całym uroczysku natłukł szkła z akwariów.
Do tego dziury i "szorstki" asfalt. A na skidplacie są resztki słupów po silosach wystające z asfaltu, jak wrąbiecie bokiem opony to tylko smietnik.
Golfiarze są tam w 2 minuty po opadzie pierwszego płatka śniegu i praktycznie w 10 min uroczysko jest wyślizgane na lód. Brakuje tylko Jewgeninij Pluszczenko z potrójnym salhofem :biglol:

w NFS Underground w jednej z cutscenek był taki moment, że nagle na LCDku pojawiają sie wiadomosci od wszystkich naraz że "ej, ścigamy sie kurrła!"
Tak samo wygląda messenger golfiorzy jak pierwszy płatek sniegu dotyka ziemi :D

Kiedyś tam jeździłem ,ale ostatnio wole AKS. Tam też szybko robi sie lód, ale mało kto robi "słupek" albo ósemki, zazwyczaj w koło słupka nie jest wyślizgane. No i masa plaskiego terenu bez krawezników i słupków. Do tego popularność spota pozwala zniknąć w tłumie.

Pamietam że w zeszłym roku w pierwszy dzien śniegu mieli sie zesrać. Najechało sie z 50 aut i policja przyjechala. Ale nastepnego dnia juz nie interweniowali.

Wczoraj też, bylem ok 23.00 i brak policji. No i frekwencja dosyć mała.
Miejsca jest na tyle, ze wczoraj nauczyłem sie altonena (360), nawet udał sie altonen z przejsciem w "słupek" :puchar:
niestety to co wyślizgali wczoraj dzisiaj odparowało i był goły beton. Dziś nie było "warunu".

Zazwyczaj jestem bardzo późnym wieczorem. Aktualnie na białych stalówkach z VW i turkusowymi chlapaczami
1393197492_subaruultime5552sml.jpg.0dbb55590a60c8a30917fddd40675da8.jpg


aha unikajcie naginania przed zamknięciem centrum handlowego zeby nie palić miejscówy.
No i zazwyczaj jadą tam ludzie typu "ej snieg spadł jedziemy driftować (astrą od starego)" Trzeba uważać na nich i pilnować jakotakiej kolejki.
Kolejnym fajnym zjawiskiem są śpiki- driftery z Bet, upierdol**ne do samej ziemi, dupne stance-owcy+ drift, "Byle czym byle bokiem", ktorym nie chce sie pokręcić gwintem do góry, bo by im kostki by zmarzły, bo nie mają skarpet :P  Robią w cholere halasu swoim wydechem Bosozoku 11 000km od Tokyo i ladują sie na środek placu by zawisnąć na brzuchu na pierwszej lepszej muldzie na zewnetrznym okregu "słupka" :lol: W zeszłym roku było takich dwóch, jak jedna z Bet sie zakopała, to zaczałem robi w koło niej bączki żeby sie skapli że zawadzają.. czy moze być większy Diss? Brzydal ze mnie co? :P
No i uczulam was żeby nie iść pełnym ogniem w strone myjni, bo ok 20m od słupa już jest sam lód. Do tego teren jest pochylony i dostajecie przyspieszenia jak Crash Team Racing. Jak stoje i patrze na ten bajzel to wyglada to masakrycznie, ludzie serio nie mają wyobraźni. Dobrże że śnieg formuje sie w bandy i wiekszość głąbów szybko sie uczy jak przyhaczy tylnym kołem. Ale w zeszłym roku pamietam jak jeden harpagan ledwo co wyhamował przed myjnią, a drugi leciał jak cegła na tym lodzie z zablokowanymi hamplami i jak w curlingu przelecial cały plac i dobił do innego auta :thumbup::puchar:
Mnie osobiscie denerwuje jak sie jedzie ten fragment bo auto leci prawie bezwladnie. Mam je postawione bokiem od dawna ,a po minieciu słupka praktycznie nie da sie już zacieśnić, bo taka ślizgawica. Lecisz jak cegła i czekasz aż dolecisz blizej bandy gdzie jest wiecej śniegu i koła zmienią kierunek.  Nie jeździłem nigdy ,ale mam wrażenie że tak sie jeździ po jeziorach- długie, zamaszyste powerslidy.  

(tak miałem ubaw jak to pisałem :P)
Pozdrowienia

  • Super! 2
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2021 o 10:00, Alkanick napisał:

Nie, ale mam szczęki hamulcowe ręcznego jeszcze z pierwszego montażu gdybyś chciał. Maja 2mm mniej jak nówki sztuki.

 

A co do ślizgania to znam te miejsca co podał Wooyek

Plac na Uroczysku jest ok tylko czasem tam podjeżdża policja, ale tak to ślizgawka pełną gębą, tylko trzeba uważać bo gdzieniegdzie są opony czy śmieci i gdzieniegdzie dołki. A tak to jest plac i uliczki :)

A Hala Na Skarpie to tam gdzie są Rajdy Szombierek urządzane i jest jeden parking gdzie na pewno się ślizgają. Ogólnie jest tam kilka placyków które też by się nadawała, ale chyba rzadko są rozjeżdżone.

 

 

 

U nas na Szombierkach, gdzie organizowałem rajdy właśnie tak jak mówisz, idzie fajnie pojeździć, póki nie zjadą się okoliczni sebusie w swoich golfach i beemkach i nie zrobią z tego miejsca lodowiska kręcąc się w kółku. Policja zagląda czasami, jak wszędzie, ale raczej przyjaźnie nastawieni... ;) 

Edytowane przez miklaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wigilii to pewno decyzja zapadnie 3 minuty przed, niestety na chwilę obecną nie jestem się w stanie zdeklarować na 100%
jedyne co mogę napisać to "postaram się" :)

 

Co do miejsca do nauki bezpiecznej jazdy w warunkach z ograniczoną przyczepnością to w tamtym roku uskuteczniałem GKS Szombierki
Fakt przybywają samochody ze śmigłem i napędem na tylną oś, dzięki czemu jest szybko wyślizgane. Wtedy ja robiłem sobie przerwę stojąc z boku i podziwiając. Policja była raz zobaczyła, że jest spokój i kultura więc "zobaczyli czy warunki faktycznie są dobre" i pojechali. 
W tym roku byłem na ul Kilara, wjazd po dziurach ale potem jest już do ogarnięcia, szczególnie jak popada. 
Jestem jakiś plac amatorski ustawiony z opon choć L-ki chyba tam nigdy nie widziałem ale kilka jest tak ładnie ustawionych, że można było poćwiczyć beczkę. Niestety lód już też tam był w niedzielę :)
Na uroczysku już lata nie byłem i jedyne co tam ciągnie to sentyment ;)

 

Natomiast wybieram się 27 na trening na torze Kielce organizowany przez Waszke i polecam fajna zabawa i człowiek się wyjeździ.
Sesje po 20 minut, 7 czy 8 razy. W połowie dnia trasa odwracana. Ogólnie po takim dniu tracę od razu przytomność po powrocie do domu :) 
Jeździ się fajnie bezpiecznie i każdy swoim tempem, jeżdżą zarówno total amatorzy jak i auta proto 

Edytowane przez stean
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Potrzebna wskazówka : koleżanka z filmu, która kupiła ode mnie SG ma do zdiagnozowania i wykasowania błędy (Check i cruise). Bardzo chętnie dzisiaj, bo akurat ma wolny dzień. 

Polecicie serwis? Ona mieszka w Novotelu, ale geografia mniej ważna od jakości. 

Dziękuję! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fala napisał:

Cześć, 

Potrzebna wskazówka : koleżanka z filmu, która kupiła ode mnie SG ma do zdiagnozowania i wykasowania błędy (Check i cruise). Bardzo chętnie dzisiaj, bo akurat ma wolny dzień. 

Polecicie serwis? Ona mieszka w Novotelu, ale geografia mniej ważna od jakości. 

Dziękuję! 

Serwisem nie jestem, ale mogę odczytać błędy i spróbować je wykasować z użyciem Torque. Znając SG to albo SAI albo lambda.

Z Novotelu do mnie jest 5km dwupasem.

Jakby co pisz PW - powiadomienia mam na telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tomasz_555 napisał:

Serwisem nie jestem, ale mogę odczytać błędy i spróbować je wykasować z użyciem Torque. Znając SG to albo SAI albo lambda.

Z Novotelu do mnie jest 5km dwupasem.

Jakby co pisz PW - powiadomienia mam na telefonie.

PW zatem I z góry dziękuję :)

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Fala napisał:

Cześć, 

Potrzebna wskazówka : koleżanka z filmu, która kupiła ode mnie SG ma do zdiagnozowania i wykasowania błędy (Check i cruise). Bardzo chętnie dzisiaj, bo akurat ma wolny dzień. 

Polecicie serwis? Ona mieszka w Novotelu, ale geografia mniej ważna od jakości. 

Dziękuję! 

http://interauto-sc.pl/

niech jedzie tutaj od razu... 

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Fala napisał:

Cześć, 

Potrzebna wskazówka : koleżanka z filmu, która kupiła ode mnie SG ma do zdiagnozowania i wykasowania błędy (Check i cruise). Bardzo chętnie dzisiaj, bo akurat ma wolny dzień. 

Polecicie serwis? Ona mieszka w Novotelu, ale geografia mniej ważna od jakości. 

Dziękuję! 

Jak coś mogę zdiagnozować mam kabel freessm i delphi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...