Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Tomasz_555 napisał:

Kwestia radiotelefonów wciąż pozostaje otwarta. Mamy trochę czasu by temat ostatecznie rozwiązać. :)

 

53 minuty temu, Cherusek1 napisał:

również podpinam sie pod Tomka, zróbmy cos z tymi radyjkami , nie zapomnijmy :) na początek ustalmy tak na 100% w które radyjka idziemy  idziemy? 

 

W ramach naszych wycieczkowych testów wygląda, że z budżetowych opcji najlepiej się sprawuje Baofeng UV-82, którego mogliście dzisiaj podziwiać w moich rękach.

Istnieje wiele wersji różniących się pewnymi detalami, które nie zrobią dla nas w praktyce żadnej różnicy, ale warto wspomnieć, że istnieje zarówno wersja 5W jak i 8W. W rzeczywistości jak ktoś będzie nadawać na górce to i z 1W go usłyszymy, a jak z dołka to i przy 100W go nie usłyszymy ;) 

Ale najlepiej dla świętego spokoju brać wersję 8W bo jak wiadomo z watami jest jak z końmi mechanicznymi: więcej to lepiej :superhero:

Można to kupić np tu: https://allegro.pl/oferta/10790586822 

Z racji obowiązkowego VATu na zakupach z Chin nie znalazłem na tę chwilę żadnej oferty, na której by się dało oszczędzić więcej niż kilka złotych także raczej nie ma sensu kupować poza Polską.

 

Warto pamiętać, że w Polsce maksymalna legalna moc wypromieniowana przez radio PMR446(zakres częstotliwości na których zwykle rozmawiamy) to 500mW ERP. Niestety sam Przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej niestety nie wie jaki jest zysk energetyczny anteny w tym radyjku i jaką moc potrafi wypromieniować (8W to moc nadajnika, a nie wypromieniowana), ale raczej z całą pewnością jest to powyżej legalnego 500mW. Nawet jak w opcjach radyjka zmniejszymy moc nadajnika do 1W to i tak ERP będzie nieco powyżej tej legalnej wartości. 

W praktyce nie sądzę, żebyśmy mogli mieć z tego powodu jakiekolwiek problemy, ale w razie czego mam już podkładkę, że was o tym poinformowałem :faja:

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, KotMorderca napisał:

z budżetowych opcji najlepiej się sprawuje Baofeng UV-82

I to chyba jedyna opcja bo Motorole te białe T50 oraz późniejsze żółte T80 jako nowe są niedostępne. Z kolei nowsza T82 lub T92 kosztuje prawie 200zł za sztukę.

 

9 godzin temu, KotMorderca napisał:

W praktyce nie sądzę, żebyśmy mogli mieć z tego powodu jakiekolwiek problemy, ale w razie czego mam już podkładkę, że was o tym poinformowałem 

To ja jeszcze dodam, że sposób w jaki użytkujemy krótkofalówki wykracza poza jakiekolwiek zasady etykiety krótkofalarskiej. Czy się tym przejąłem ? Niekoniecznie. ;)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tomasz_555 napisał:

To ja jeszcze dodam, że sposób w jaki użytkujemy krótkofalówki wykracza poza jakiekolwiek zasady etykiety krótkofalarskiej.

Ale my nie siedzimy na falach krótkich :ph34r:

A co niby robimy takiego niezgodnego z etykietą krótkofalarską? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KotMorderca napisał:

Ale my nie siedzimy na falach krótkich :ph34r:

A co niby robimy takiego niezgodnego z etykietą krótkofalarską? 

To jakich używamy częstotliwości jest jakby drugorzędne. W tego typu łączności obowiązuje etykieta. 

Począwszy od wywołania osoby, z którą chcemy się kontaktować. Brak odpowiedzi oznacza, że nie nadajesz i nie blokujesz kanału. Zakończenie nadawania również powinno być wyraźnie zaznaczone. 

Wiadomym jest, że nie mamy czasu na takie bzdury. To bardziej ciekawostka. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomasz_555 napisał:

To jakich używamy częstotliwości jest jakby drugorzędne. W tego typu łączności obowiązuje etykieta. 

Począwszy od wywołania osoby, z którą chcemy się kontaktować. Brak odpowiedzi oznacza, że nie nadajesz i nie blokujesz kanału. Zakończenie nadawania również powinno być wyraźnie zaznaczone. 

Wiadomym jest, że nie mamy czasu na takie bzdury. To bardziej ciekawostka. :) 

Jak robisz "multicast" to nikogo nie wywołujesz i nie meldujesz zakończenia nadawania bo nie ma to żadnego sensu.

Moim zdaniem wykorzystujemy to bez zastrzeżeń, a jedynie moc jest poza prawem.

 

No może ewentualnie w górach powinniśmy używać innego kanału niż 3, poprawimy się z tym następnym razem ;) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2021 o 23:45, KotMorderca napisał:

 

W ramach naszych wycieczkowych testów wygląda, że z budżetowych opcji najlepiej się sprawuje Baofeng UV-82, którego mogliście dzisiaj podziwiać w moich rękach.

Istnieje wiele wersji różniących się pewnymi detalami, które nie zrobią dla nas w praktyce żadnej różnicy, ale warto wspomnieć, że istnieje zarówno wersja 5W jak i 8W. W rzeczywistości jak ktoś będzie nadawać na górce to i z 1W go usłyszymy, a jak z dołka to i przy 100W go nie usłyszymy ;) 

Ale najlepiej dla świętego spokoju brać wersję 8W bo jak wiadomo z watami jest jak z końmi mechanicznymi: więcej to lepiej :superhero:

Można to kupić np tu: https://allegro.pl/oferta/10790586822 

Z racji obowiązkowego VATu na zakupach z Chin nie znalazłem na tę chwilę żadnej oferty, na której by się dało oszczędzić więcej niż kilka złotych także raczej nie ma sensu kupować poza Polską.

 

Warto pamiętać, że w Polsce maksymalna legalna moc wypromieniowana przez radio PMR446(zakres częstotliwości na których zwykle rozmawiamy) to 500mW ERP. Niestety sam Przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej niestety nie wie jaki jest zysk energetyczny anteny w tym radyjku i jaką moc potrafi wypromieniować (8W to moc nadajnika, a nie wypromieniowana), ale raczej z całą pewnością jest to powyżej legalnego 500mW. Nawet jak w opcjach radyjka zmniejszymy moc nadajnika do 1W to i tak ERP będzie nieco powyżej tej legalnej wartości. 

W praktyce nie sądzę, żebyśmy mogli mieć z tego powodu jakiekolwiek problemy, ale w razie czego mam już podkładkę, że was o tym poinformowałem :faja:

Chopy! aby zmobilizować ekipę do zakupów radyjek , kupiłem jedna sztukę z powyższego linku :) jestem z siebie bardzo dumny :yahoo:

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz_555 napisał:

Łooo człowieku, a ja myślałem, że będzie jakiś zakup grupowy. :D

Nie wiem czy to było tylko do mnie ale na swoją obronę mam, że na pewno przydadzą mi się podczas nocnego przemieszczania się w lekko zorganizowanej grupie, dlatego wziąłem dwie sztuki  :D 

Edytowane przez darecky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, miklaj napisał:

Ktoś jutro ma ochotę wpaść do Katowic na stację Yoshi? Mid Night Club organizuje ostatni zlot w tym roku na tej stacji, powinno być zacne grono japońców :) 

 

https://www.facebook.com/events/288653906456072

 

Chętnie bym wpadł tylko nie mam czym dojechać bo...

 

photo_2021-10-30_03-16-45.thumb.jpg.08a4a11ca999e53a89165901712b1edf.jpg

 

Jak widać w tle, Subułu rozebrane i chyba ten czas poświęcę na dalszym rozkręcaniu "imprezy" w garażu.

Trochę mi smutno, bo po tym jednym razie tam u was byłem bardzo zadowolony, przyjemne te spoty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpadam, niedziela z żoną :) 

 

Wczoraj wjechał setup zimowy do Levorga i nawet nie wygląda tak źle na tych norweskich 17tkach. I udało się podnieść cały bok za jednym podejściem. Wymiana kół w dwóch autach, bez wywalania STi z garażu (co mocno pogarsza komfort pracy), z opisaniem kół i posprzątaniem warsztatu w mniej niż godzinę. :) 

 

IMG_20211030_163513.thumb.jpg.6328c58004867c63a9850742d38ec734.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MPL napisał:

Widziałem dzisiaj na Chorzwskiej w Katowicach czarną Imprezę z rozbitym przodem, w towarzystwie radiowozu - mam nadzieję, że nikogo z Was ta sytuacja nie dotyczyła...

Kolegi chyba nie ma na forum. Kojarzę z widzenia z Gliwic tę furę.

Na szczęście tylko przód trochę zgnieciony to może nie będzie dramatu.

Niemniej ze względu na ilość serca jaką wkładam w moje Subaru to widok był dla mnie szokujący :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was prośbę, czy kojarzycie właściciela  tego STI MY14 ? Niestety wszelkie próby kontaktu tel. , mailowego nie działają. Nr. rej. ST 8077S. Stoi u mnie już kilka miesięcy i brak totalnego kontaktu. Auto zarejestrowane na spółkę z o.o. BUDMAX CIEPŁO w Tychach . 

 

 

IMG_0682.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba firma widmo, kapitał zakładowy 100tys, dwa razy dostał dofinansowanie raz 90tys z miasta i prawie 100tys na kryzys kowidowy i chyba się gość zawinął :)

Wystarczy poczytać opinie na gowork i wszystko jasne

Edytowane przez Radosław De
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Radosław De napisał:

Chyba firma widmo, kapitał zakładowy 100tys, dwa razy dostał dofinansowanie raz 90tys z miasta i prawie 100tys na kryzys kowidowy i chyba się gość zawinął :)

Wystarczy poczytać opinie na gowork i wszystko jasne

Dzięki serdeczne za każde info, przynajmniej wiem w jakim kierunku iść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...