Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na dniach wymieniłem uszczelkę pod pokrywą z prawej strony. Spojrzałem na lewą stronę ile rozbierania myślę sobie no ni chu się do tego dobrać. Jest sucho nie ruszam. Prawa strona z plamami, przy cewce mokro otwieram na luzaka miodową łomżę mówię sobie co ja nie wymienię?! ja nie dam rady? To trzymaj mi to piwo i patrz. Przez następną godzinę ilość ubogaconego słownictwa "o ja żesz pierd..., no kur..." i kilka innych mickiewiczowskich epitetów które się zrodziły ucieszyła by moją byłą polonistkę. Po godzinie walki time out, piwo się skończyło. Przy drugim robota ruszyła. Całość zajęła mi jakieś 3 godziny. Yt okazał się wielce nie pomocny. Ale po skończeniu jaka mnie duma rozpierała bo po wymianie tłumika, hamulców z przodu sam ogarnąłem to diabelstwo. Dziś podjeżdżam do roboty patrzę postojówka nie świeci. Szybko wymienię. Otwieram maskę i pod cewką mokro. Ciepło mi się zrobiło. Ale zaraz rozkminiam może nie wytarłem. Odtłuściłem ale może nie wytarłem co nakapało. Wytarłem dziś. Jutro po trasie zobaczę. Tomek nie jesteś sam ;D

 

A tak przy okazji kto mi machał wieczorem koło biedronki na Siemcach w okolicach... cmentarnej w niebieskim gteku i dziś rano na Mysłowicach w srebrnym blobie na SO a ja im nie odmachałem? Sorry panowie zapatrzyłem się na wozidła ;D

Edytowane przez Grzecho
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś chce dodać do piątku 13-go ?;) 

 

  • gość od leasingu nie wyrobił się z papierami (nie przyszła decyzja z banku). Jutro wyjeżdżam na miesiąc, więc dupa w kwestii dalszych formalności. 
  • Popsuła się Skoda żony!! Pierwszy raz od 4 lat. Prawdopodobnie, po wymianie kół na letnie, rozsypały się okładziny w tylnych bębnach i przyblokowały koło 
  • miałem w końcu zrzucić koła na semi slickach i założyć komplet na lato. Przy okazji stwierdziłem, że na szybko przetestuje nowy zakup  - środek do czyszczenia felg typu "krwawe felgi". Wszystko niby OK, przed 9 wszystko miałem ogarnięte. Po pracy, około 15, wsiadam do auta i w środku strasznie capi (charakterystyczny zapach w/w preparatu). Myślę sobie - pewnie szmatka, którą przecierałem felgi tak wali. Niestety ... Cała butelka (1l) wylała mi się w bagażniku ... calusieńka butelka. Na szczęście mam gumową kuwetę , więc karoserii nawet nie tknęło, ale w bagażniku miałem również plecak, dość sporo narzędzi w materiałowym pojemniku, zakrętarke do kół, i "próbki" nowych koszulek firmowych w kartonie ... Wszystko wchłonęło preparat do czyszczenia felg, który reaguje z metalem. Dziadostwo ma konsystencje żelu i przy spryskaniu wodą pod ciśnieniem się pieni ... nawet plecak i koszulki "myłem" karcherem na myjni, bo wolałem nie wrzucać tego do pralki ;) 
  • płacąc kartą w sklepie zauważyłem, że po raz kolejny ją złamałem. Pęknięcie dochodzi do chipa ... jutro wyjazd za granicę, jak karta przestanie działać, to zdecydowanie nie będę zadowolony patrząc na prowizje pobierane z pozostałych kart ;) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tomasz_555 napisał:

@Bros, niezła kumulacja. :( Nie kumam skąd ten fenomen 13go piątku. Przecież to dzień jak każdy, a jednak przyciąga krzywe akcje. Nie jestem przesądny, ale to nie pierwszy słaby 13ty piątek. 

 

Dla mnie piątek 13go to zwykły dzień ;) aż do wieczora nawet nie zdawałem sobie sprawy, że jest piątek 13go :) W moim przypadku taka "kumulacja" to prawie tradycja przed dłuższym wyjazdem. Zawsze coś się musi wydarzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i lipa.

Nie załapaliśmy się na SMT 2 runda i DYZIO oraz PAWEŁ też.:angry:

80 miejsc poszło w 2 godziny a na rezerwowej ponad 40 aut.

W takim razie przygotowania do plejad czas zacząć :drunk:

Startujemy z numerem 115 i tego się będę trzymał:D

W imieniu Silesia Teamu zapraszamy wszystkich do kibicowania a daleko nie jest ;):thumbup:

XV Zlot Plejad -Zawiercie 2018:)

Edytowane przez MM555
  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bros napisał:

  W moim przypadku taka "kumulacja" to prawie tradycja przed dłuższym wyjazdem. Zawsze coś się musi wydarzyć. 

 Toż to szczęśliwa sytuacja przecież. Wyobraź sobie jak by wyglądał ów wyjazd, gdyby te zdarzenia wysypały się w trakcie. A tak przynajmniej zdążysz zrobić porządek i wyjechać poskładany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, suberet napisał:

 Toż to szczęśliwa sytuacja przecież. Wyobraź sobie jak by wyglądał ów wyjazd, gdyby te zdarzenia wysypały się w trakcie. A tak przynajmniej zdążysz zrobić porządek i wyjechać poskładany :)

 

Wyglądałby jak każdy inny :D Mogę siedzieć pół roku w PL i nic się nie stanie. Zaczną się wyjazdy i jak na złość wszystko się sypie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MM555 napisał:

No i lipa.

Nie załapaliśmy się na SMT 2 runda i DYZIO oraz PAWEŁ też.:angry:

80 miejsc poszło w 2 godziny a na rezerwowej ponad 40 aut.

W takim razie przygotowania do plejad czas zacząć :drunk:

Startujemy z numerem 115 i tego się będę trzymał:D

W imieniu Silesia Teamu zapraszamy wszystkich do kibicowania a daleko nie jest ;):thumbup:

XV Zlot Plejad -Zawiercie 2018:)

Ale kicha :unsure:. A tak się nastawiłem na kibicowanie. Dobrze że teraz zobaczyłem, to mogę jeszcze piweczko następne otworzyć :D

  • Super! 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Śląską grupę :-) 

Organizuję po raz kolejny wypad na tor - Moto Park Kraków w dniu 24.06.2018 roku.

Koszt udziału w zabawie 300,- zł. Mam jeszcze kilka wolnych miejsc.

Jeździmy w godz. 9.00 - 17.00. Do naszej dyspozycji maty poślizgowe i nowo otwarty odcinek toru off road.

Wraz z nami jak zawsze jedzie własny catering więc o jedzenie nie trzeba się martwić - będzie na miejscu. 

Sporo osób z tej części forum już z nami jeździło więc liczę, że i tym razem ktoś z Was do nas dołączy.

Zainteresowanych zapraszam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Ange ou Demon napisał:

Witam Śląską grupę :-) 

Organizuję po raz kolejny wypad na tor - Moto Park Kraków w dniu 24.06.2018 roku.

Koszt udziału w zabawie 300,- zł. Mam jeszcze kilka wolnych miejsc.

Jeździmy w godz. 9.00 - 17.00. Do naszej dyspozycji maty poślizgowe i nowo otwarty odcinek toru off road.

Wraz z nami jak zawsze jedzie własny catering więc o jedzenie nie trzeba się martwić - będzie na miejscu. 

Sporo osób z tej części forum już z nami jeździło więc liczę, że i tym razem ktoś z Was do nas dołączy.

Zainteresowanych zapraszam na PW.

Witam

Jakieś szczegóły typu ilość samochodów max na torze, pomiar czasów, czy odcinek off road jest dla terenówek itp :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek off road dla terenówek - Foresterem jak najbardziej - Imprezą odpada :-) 

Na torze maksymalnie 6 samochodów. Jeździmy w pięciu grupach po sześć aut.

Grupy dopasowane do mocy samochodów. Łącznie 30 samochodów.  

Możemy zrobić pomiar czasu ale niekoniecznie ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, adi.m napisał:

@Pablito79 a Ty czemu nie jedziesz na Plejady jak subarka w garażu już znów jest? Bo Twoja była wanienka, obowiązkowo na Plejadach się melduje - trasa szosowa nr 141 xd

 

O ile dotrą uszczelki pompy wspomagania ;):biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, adi.m napisał:

@Pablito79 a Ty czemu nie jedziesz na Plejady jak subarka w garażu już znów jest? Bo Twoja była wanienka, obowiązkowo na Plejadach się melduje - trasa szosowa nr 141 xd

Trzy zajebiste powody. Komunia, zielona szkoła i wesele 02.06.18 :unsure:.

Ale przyjedziemy z Olgą pokibicować, bo blisko. A naprawiłeś wanienkę :question:

9 minut temu, Paulus napisał:

 

O ile dotrą uszczelki pompy wspomagania ;):biglol:

No niezły ubaw:D. Pawełku a jak sytuacja z moim spryskiwaczem :huh::question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopy po 46 telefonie do ministerstwa :D powiedziano mi że mój wniosek o odstępstwo przeszedł ! Brak tylko podpisu kierownika! Czyli tak jak by wniosek wszedł ale nie wyszedł wiec przeszedł ale nie do końca ,ale jest to i tak dobra wiadomość, chyba że maja mnie juz dosyć i gadają tak żeby mnie spławić ,bo jak pani odbiera mój telefon to słyszę " Boże! to naprawde znowu Pan" :Dwiec jest szansa ze chcą sie mnie pozbyć aby na chwilę ,wietrze spiski już wszędzie,trzymajcie kciuki chopcy dalej bo chyba już bliżej niż dalej :yahoo:

  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jak wytrzymałe są spojlery w GD? One są pewnie zrobione z jakieś mieszanki abs czy innych kompozytów ale jak patrzę na takie zdjęcia to mam wrażenie że nie ma bata by to wytrzymało jakieś 60 parę kilo nacisku :PIMG_20180421_211540.thumb.png.0e23220bf720ad7fa4d313666073f77c.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Grzecho napisał:

Orientuje się ktoś jak wytrzymałe są spojlery w GD? One są pewnie zrobione z jakieś mieszanki abs czy innych kompozytów ale jak patrzę na takie zdjęcia to mam wrażenie że nie ma bata by to wytrzymało jakieś 60 parę kilo nacisku :PIMG_20180421_211540.thumb.png.0e23220bf720ad7fa4d313666073f77c.png

 

 

Myślę że wytrzyma dużo większy nacisk bo jest do tego zaprojektowany aby dociążał tył auta i im szybciej jedziesz tym wzrasta nacisk na tył i myślę że przy prędkości w granicach 200km/h nacisk jest powyżej 100kg jeśli się mylę niech ktoś mnie uświadomi inaczej. Oczywiście mówimy o oryginalnych lotkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzecho napisał:

Na najbliższym spocie muszę zobaczyć jak to w waszych wozidlach wygląda. Mam fv na spojler od poprzedniego wlasciciela na ori ale wygląda na strasznie... lichy :/ 

To kto przywozi na najbliższego spota swoją bądź nie swoją dziewczynę? :P jak testować to z poświęceniem ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na terenie gieldy w myslowicach serwis klimy ogumienia Adrian Tomaś chcesz nr to pw tylko niech Cię nie wystraszy cena nabicia bo ogolnie freon poszedl strasznie do gory. Kiedyś chyba jeszcze rok temu butle 12 kg chodziły po 350 zl teraz juz 1700 zl i to pewnie nie koniec podwyzek. Za chwilę na serwis czy nabicie barciej oplaci się do Czech czy na Slowacje jechac :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Grzecho napisał:

Na terenie gieldy w myslowicach serwis klimy ogumienia Adrian Tomaś chcesz nr to pw tylko niech Cię nie wystraszy cena nabicia bo ogolnie freon poszedl strasznie do gory. Kiedyś chyba jeszcze rok temu butle 12 kg chodziły po 350 zl teraz juz 1700 zl i to pewnie nie koniec podwyzek. Za chwilę na serwis czy nabicie barciej oplaci się do Czech czy na Slowacje jechac :/

Mamy urządzenia chłodnicze i gaz strasznie poszedł do góry. W piątek gościu wymieniał nam sprężarkę w kostkarce i mówił że gaz ma iść dalej do góry.

Zaraz wszyscy będą szukać aut bez klimy :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tym gazem handluje a do konca nie wiem czemu tak się dzieję bo ceny zakupu co dostawa idą do góry. Generalnie "stary" czynnik ma zostać wyparty przez 1234yf który jest niby bezpieczny dla środowiska ale wybuchowy w ch... poszaleli trochę z tym. Szkolenia, specjalne stanowiska, certyfikaty, rozliczenia każdego grama czynnika. A nowy czynnik to koszt bodaj koło 5 kółek za 5kg :P kup se pan nowe auto :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...