Skocz do zawartości

Tegeso-nieteges, albo nietegeso-teges


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

teges - wszystko naprawione kawałkiem gałęzi

 

podstawowe narzedzie serwisowe :razz:

 

A młotek? :cool:

 

a fotki jakies z tych "zakupow w Ikei i wyciaganiu Leonow z zaspy" macie? :wink:

 

coś tam jest, trzeba tylko skopiować na swoje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podstawowych narzędzi serwisowych - moi koledzy mają na osiedlu Malucha. Ładny, klasyk, z chromowanymi zderzakami, trochę mi go czasami szkoda... Forumowicze, którzy mają mnie na Facebooku, mogą podziwiać jego zdjęcia tamże :grin: A podstawową rzeczą, jaką w tym Maluchu trzeba mieć, jest wycieraczka. Ale nie po to, żeby wycierać szybę, o nie... Wycieraczką podtrzymuję się linkę gazu i wtedy można ruszać.

Gdy stanie się tragedia i wycieraczka jednak gdzieś się zawieruszy, pomocą służy dowolny wystarczająco długi... patyk :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teges - wszystko naprawione kawałkiem gałęzi - wystarczyło wydłubać bryły zlodowaciałego śniegu z felg. widocznie roztopiło się w nocy, spadło na dół felg i przymarzło na amen, przez co trzęsło samochodem, jakby doczepić pół kg odważniki na każde koło.

 

Mi tak się stało po zakręceniu kilku bączków, a że po drodze wpadłem w dziurę, których niestety ostanio MNÓSTWO, już oczami wyobraźni byłem u pana od prostowania felg :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paul_78, okazało się, że nie ma problemu. Choć po wpadnięciu w dziurę wezwałem policję i spisali protokół. Nie wiedziałem, czy są poważniejsze zniszczenia i wolałem się zabezpieczyć na wypadek dochodzenia swoich praw w ZDM. Z rachunkiem za samo prostowanie felgi jechał tam nie będę - szkoda czasu i paliwa 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straż wiejska i blokada na kole

Codziennie ostatnio pod Madisonem takie przypadki widzę, jakąś akcję mają czy co :roll:

 

No mnie upolowali przy DM Jantarze, wiesz pewnie, że tam jest dosłowanie 10 miejsc parkingowych i nie ma kompletnie gdzie stanąć :???:

Do mandatu to oni są zawsze pierwsi, ale żeby pochodzić po np Łąkowej czy innej takiej dzielnicy to nigdy ich nie ma.

Najlepsze akcje robią na rynku obok GKSu, czatują od rana i polują aż jakaś babcia zacznie sprzedawać jakąś pietruszkę czy coś, w ciągu minuty babcia dostaje mandat.

 

Miałem im ochotę dziś powiedzieć parę słów prawdy, ale ze względu na pewne okoliczności musiałem się powstrzymac :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieteges: po ponad trzech miesiącach wyjaśniania, dzisiaj zostałem ukarany mandatem 500zł za 84km/h na 40 :oops: - zdjątko z trójnoga ustawionego na strasznym zdupiu

Teges: bez punktów karnych, bo mandat jest za niewskazanie sprawcy :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny mega nieteges to nasze przepisy które niby to mówią że zanim nie udowodnią Tobie winy to jesteś niewinny a jednak nawet gdy nie potrafią udowodnić tejże to karzą Ciebie za niewskazanie winnego :evil: to tak a propos opowieści lukass'a. Polsza to jednak zupełnie chory kraj! :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieteges: zdechł mi dysk twardy :evil:

na gwarancji :evil:

Seagate Barracuda 7200.11 500GB

 

nigdy mi nie zdychały Seagate'y, a tu proszę.

 

teges: nie tylko mi zdechł dysk z tej serii, wystarczy popatrzeć na allegro http://allegro.pl/listing/search.php?sg ... ng=7200.11

 

mega-teges: sam go sobie naprawiłem :mrgreen:

torx, ca-42, recycling konektorów, hyper-terminal i w końcu ożył :mrgreen:

 

ale i tak chyba przeniosę się do tej drugiej grupy ludzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny wypad na narty - gorzej z powrotem - 22 godziny non-stop. śniezyca od Norynbergi do Warszawy, ślisko i nieodśniezone a GrandVoyager po takim syfie sie męczy. Ale było warto.

 

Jeszcze jeden nieteges w duzym tegesie jakim był cały wyjazd - Courchevel zostało praktycznie przejęte przez Rosjan - są wszędzie, nawet napisy są już w wielu miejscach po rusku. Na szczęście w pozostałych dolinach jest troche luźniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filester,

 

no nie jest to jakoś głęboko skrywana tajemnica

http://www.msfn.org/board/solution-seag ... 28807.html

http://www.youtube.com/watch?v=29FztWJVxbM

 

generalnie potrzebujesz do tego

kabel nokia ca-42 (8PLN)

wkrętak torx-6 (10 PLN?)

nasadki konektorowe żeńskie 2 szt (0.03 pln za sztukę)

... + trochę cierpliwości

 

Na allegro jest facet z Łodzi, który naprawia te dyski za 30 PLN. Więc jeśli niespecjalnie bawi cię zabawa z drutami to polecam taką opcję, na bank będzie szybciej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...