Skocz do zawartości

300km /h


Daro WRX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 168
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

takie banalne pytanie..... jak jest z licznikami elektronicznymi? Sa dokladniejsze od analogowych??? Chyba takze oszukaja przy wiekszych predkosciach?

Nie ma sensu robić dokładnego licznika, wtedy auto wolniej jedzie i więcej spala :) A przecież klienci tego nie chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie banalne pytanie..... jak jest z licznikami elektronicznymi? Sa dokladniejsze od analogowych??? Chyba takze oszukaja przy wiekszych predkosciach?

Nie ma sensu robić dokładnego licznika, wtedy auto wolniej jedzie i więcej spala :) A przecież klienci tego nie chcą.

 

wolniej jedzie ale spala tyle samo bo drgomierze nie oszukują, prędkościomierze oszukują w granicach 0 - (kurcze był jakiś wzór na max odchyłkę 4km/h +6% chyba ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przeież podajemy, ze auto spaliło mi zaledwie 11 litrów na 100km przy 200km/h z przyczepą, boxem na dachu, całą rodziną psem i zaciągniętym hamulcem ręcznym podczas burzy i przeciwnego huraganowego wiatru ;)

A drogomierz jest tak dokładny jak różnica średnicy zewnętrznej obciążonego koła a koła idealnego wydumanego przez producenta razy ilość obrotów na 100km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam niemieckie (lub europejskie normy) przekłamywania licznika to 7-10% i zgadzałoby się z tym co tu piszecie! Pamiętać należy również iż owo przsunięcie wynikać może ze stylistyki tarcz a konkretnie tarcze nie są takie same na całej skali. Powoduje to to że wszystko działa super np do 100 ale potem trzebaby innaczej skalować licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A drogomierz jest tak dokładny jak różnica średnicy zewnętrznej obciążonego koła a koła idealnego wydumanego przez producenta razy ilość obrotów na 100km

Konstruktorzy o tym nie zapomnieli :wink: i liczone jest to dla promienia tocznego koła. Niestety promień ten może się zmieniać, szczególnie w imprezach z dużym skrzydłem które wytważają taką siłę dociskającą auto do nawierzchni że przy 200km/h auto wygląda jakby powietrze z kół uszło :mrgreen:

Pamiętam,że w A4 różnica między wskazaniami licznika a GPS była ~20km/h.Dużo....

Zależy przy jakiej prędkości, jeśli pokazywał licznik że jedziesz 40 a jechałeś 20 to dużo , jeśli jechałeś 200 a pokazywał 180 to też dużo ale akceptowalnie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale je zapytam ..Alllleeeee oooo cocooocoocooc choooodzziii z tymy predkosciami??

 

Ja jak nacisne na gaz to mie sie film urywa i nic nie widze :mrgreen:

 

Najszybciej jak jechalem w Germanii to 270 km / h wg liucznika w mitsu 3000 gt bez ogtanicznika - GPS wtedy nie bylo

Potem germania 230 na locz z gorki w VV 18T na gps 210 z 9 ciu sat - ////tylko zaraz potem zapytalem sie po co ??

U nas nie ma warunków !Jak bedziemy miec takie warunki drogowe hjak niemcy i natezenie ruchu jak czes to moze wtedy ma to sens...

Jak ktos ma rodzine ..dzieci ....zobowiazania to inaczej troszke mysli ....tak sadze ../.

 

Wszystkim ktorzy maja problem z wyzyciem si eproponuje - sport ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"predkosc jest dla idiotow" <-- raczej dla tych idiotow co nad nia nie panuja, jak sa tylko warunki ja nie mam nic przeciwko jezdzie wbrew przepisom (mowie tu tylko o przekraczaniu predkosci) :twisted: zwlaszcza po gorskich trasach, a autostrada hmm w polsce to chyba zalezy od nerwow :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się widzi, że wielu kolegów w tych wynurzeniach o rozsądku względem prędkości to sie mija z prawdą.

Głuipio się przyznać, że się leciało z Katowic do Krakowa 260.

ALbo że się Katowicką dymie niormalnie 200.

Albo, że Gdańska 180/190 plus.

Głupio, bo się wie, ze to coskolwiek jest przydużo i ktos mógłby rzucić : ty idioto.

Niewiele jest osób, które mając mozliwość depnięcia, nie depią. A tych i tak sie tutaj wyzywa od różnych takich...

Ktoś napisał, że sie Imprezą nie rozpędza w warszawie do 100. Tak? No gratulacje, kurka wodna.

To się o wiele więcej czasem rozpędzam. A to na wisłostradziem, trasie łazienkowskiej, sierkierkowskiej, sobiewskiego, przyczólkowej, puławskiej, Łopuszańskiej, żwirkach, Krakowskiej..... mam dalej wymieniać?

I kto się z WRXów nie rozpędza? nO kto? A kto sie w legasach nie rozpędza i w forysiach?

No?

Ale jak ktoś ma jakąś padakę, co z bujaniem sie na fotelu rozpędza sie dop 127 na płaskim, to zgoda, w mieście aż tak strasznie sie nie rozpędza. I wtedy poucza innych.

Ale dajcie mistrzowi WRX a zobaczymy co potrafi.

Często o tej mądrości względem przepisów przesądzają względy finansowe... wiadomo ile to ścierwo pali, jak się depnie.

Zawsze sobie można dorobic włąściwą teorię do włąsnej koncepcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z bujaniem sie na fotelu rozpędza sie dop 127 na płaskim

 

I to właśnie chodzi w przepisach, ile jest kadetów, golfów, MALUCHÓW, które grzeją szybciej po mieście, niż bmw, czy subaru(oni mogą, ale niechcą). Nie potrafią sobie wyobrazić, że za samochodu który właśnie mijają może wybiec/wyjść człowiek. Praw fizyki po za Jezusem nikt nie potrafi zatrzymać!!! Dlamnie to jest debilizm w maksymalnym wydaniu śmigać 100 jedno pasmówką gdzie na poboczu stoją auta. Owszem czasem sam jade jak idiota, i chyba każdy jeśli zrobi rachunek sumienia tak stwierdzi. Ale JA staram się to ograniczać do stref, gdzie zrobie sobie tylko krzywde, a nie 50 innym ludzią jeszcze...

Dlatego w centrum miasta jestem stanowczo za 50!!!

Kiedyś znajomemu przeliczałem ile poczebuje, aby się zatrzymać na prostej z 50(chyba) to się zrobił czerwony... Za tydzień rozwalił się na słupie betonowym, na pytanie, czy przemyślał to co mówiłem powiedział, że to nie jego wina tylko malucha, którego wyprzedzał...... :x Ręce opadają jak patrze czasem na takich ludzi :!:

 

Ale dajcie mistrzowi WRX a zobaczymy co potrafi.

 

Pojedzie tak, że nikomu nie zrobi krzywdy i będzie miał 100 % kontrolę nad autem!!!

I nie złamie tyle przepisów drogowych co zwykły śmiertelnik, bo on ma wyobraźnie, której nam brakuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 

 

 

:wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale dajcie mistrzowi WRX a zobaczymy co potrafi.

 

Pojedzie tak, że nikomu nie zrobi krzywdy i będzie miał 100 % kontrolę nad autem!!!

I nie złamie tyle przepisów drogowych co zwykły śmiertelnik, bo on ma wyobraźnie, której nam brakuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

:

Niezrozumiales: Dajcie mistrzowi - czyli takiemu, ktory na codzien pomyka czyms wolnym i sie wymadrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...