Skocz do zawartości

Cierpienia Młodego Wertera


Fido__

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czyli do zamkniecia

 

Sam se zamknij pan na kluczyk.

Tu Fido_we serce skuczy,

Ty zaś, miast mu balsam lać,

chcesz zamykać... skoda-mać?

 

* * * *

Ad rem:

Fido_, pojeździj se jednym i drugim... i kupuj Forestera :mrgreen:

 

Jedyną przewagą OBK nad Foresterem jest w Twojej sytuacji to, że OBK nie wygląda jak koreańska bulwarówka, którą wszystkie okoliczne gospodynie domowe wożą dzieci na balet - a Forester niestety trochę tak.

Ale jak się człowiek nauczy nie przejmować tym, co ludzie o nim myślą w zwązku z jego samochodem... to Leśnik wydaje się optymalnym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że w Foresterze (nawet XT) montują dość leciwej konstrukcji czterobiegowy automat.

 

Tych automatów to było kilka generacji... w każdej coś zmieniali poza liczbą biegów :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester nie wygląda na koreańską bulwarówkę, prędzej nowa Tribeka. Ale co tam, jak sie siedzi w srodku to nie widać jak to z zewnątrz wygląda. Dylemat jest klasyczny i trudny bo to dwa świetne auta, jak pisałem-oba należą do moich faworytów. Generalnie fajniejszy jest OBK ale Forek jest jak jak dziewczyna, którą sie kocha na zabój i wszystko wybacza, wszelkie wady i mielizny. Ten typ tak ma :twisted: A z moich doświadczeń postrzegania przez lud, lepiej jest postrzegany Forek - ale ja mam w starej budzie- tej najfajniejszej- i tego sie już nie kupi hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Forek jest jak jak dziewczyna, którą sie kocha na zabój i wszystko wybacza, wszelkie wady i mielizny.

 

Dokładnie tak ! Piękne zdanie :) Po dziś dzień jak wsiadam do Forka to banan i mega radość. To już 2 lata, żaden inny samochód mnie tak nie cieszył, po 2 latach to już myślało się o czymś innym. A teraz po 2 latach myślę, co by tu dokupić do Forka na długie lata. Mam nadzieję, że rodzice pośmigają nim kilka lat. MY05 - najfajniejsza buda i szkoda ją zmieniać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamykajcie! Niech Fido napisze co koniec końców wybrał. Choć wydaje mi się, że już wiem. :mrgreen:

 

Umbert - tak naprawdę wiele elementów przy wyborze samochodu jest kwestią gustu. Ja akurat Outlandera lubię. Lubię też Forysia, co powoduje, że mam taki przyjemny wybór do zdecydowania.

 

Michał Bajorek - myślę, że z tym technologicznym zapóźnieniem o lata Out-a do Forysia trochę przesadziłeś. IMHO oba samochody są bardzo fajne, a ja nie jestem Robert K żeby szczegóły technologiczne i ułamki sekund miały decydujący wpływ na to czym jeżdżę.

 

Natomiast respect za poezję! :mrgreen:

 

Generalnie w samochodach z turbo martwią mnie koszty eksploatacji (paliwo, serwisy itp.) oraz częstsza konieczność bycia w serwisie. Lubię samochody ale nie mam na tyle czasu żeby co chwila być w serwisie, co podobno jest koniecznością przy turbo. Jest to więc plus dla Forysia 2.0. Drugi duży plus dla Forysia to.....okno dachowe. Jest super. :mrgreen:

 

Tak czy inaczej w najbliższym czasie postaram się dokonać jazdy próbnej Outlanderem oraz Foresterem. No i napiszę za jakiś czas do Funky-Koval jak mu się ten automat sprawuje. :mrgreen:

 

Życzę miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nareszcie jakis konkretny powod. Spalanie paliwa! Ja jezdze chetnie i czesto. Outlanderem zaturbionym jezdzielbym chetnie i zadko.

 

Dlatego wybralem Forestera bez turbo. Jak juz kiedys pisalem, za ta kase ktora bym wypalil wole pojechac na tydzien na narty. Co innego gdybym mial tylko jedno hobby. Wtedy zamontowalbym 2 turba, 2 blowoffy i upalal po baku dziennie.

 

Co do okana dachowego, owszem jest wspaniale, ale nie zaponij zasunac gdy zostawiasz na sloncu na 8h. Ja czasem zapominam i pozniej nie wiem gdzie sie konczy skora na plecach a gdzie zaczyna skora foteli. Ladnie sie to wszystko przypala jedno do drugiego. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy Ałtbek czy też Forek?

Masz dylemat? Czas do Tworek.

Spośród licznych różnych marek

mój jest jeden wybór - Yarek! :mrgreen:

 

Jeszcze trochę sie namyślę

i z pierdolcem skończę w Wiśle

żona marzy o leśniku

syn pojeździłby na bike'u

 

córka chce mieć jacht żaglowy

babcia fotel obrotowy

dziadek diesla po francusku

a teściowa turnus w Busku

 

We łbie mi sie kłębią rady

ze ssak wolny jest za slaby

ze outbaczek na neonach

to marzenie japiszona

 

mówią mi: poczekaj bracie

diesel bokser po rabacie

to jest to co ci potrzeba

wtedy będziesz tęgi jebak

 

Fido siedzi przykulony

nie chce przecież krzywdzić żony

czy to jakaś jest pokuta?

skąd ma na to być waluta?

 

Trzeba iść do Subaryty

plastik wyjąć w gacie wszyty

albo nie, a może psotnie

kupić sobie....

 

 

 

....................motolotnię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup se auto uzywane syna spełnisz też zachciane

 

Eee tam, niech syn poczuje jak to jest ciężko pracować na samochód :) Sam cieszę się, że rodzice nie kupili mi samochodu - teraz jak na niego zarabiam to mam satysfakcję, że to właśnie ciezka praca i samozaparcie pozwolą na zakupy :) Taki samochód daje potem więcej satysfakcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fido tkwisz w swym dylemacie

Się wyluzuj drogi bracie

Pomyśl o tych co we Fiacie

Muszą wozić swoje gacie

 

Pomyśl o tych co w Seacie

Topią ratę po wypłacie

Więc spokojnie w nowej chacie

Postaw flaszkę se na blacie

 

Strzel se lufę i w komnacie

Połóż się w swym majestacie

Pomyśl wtedy o temacie

No i będzie po herbacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej w wersji poetyckiej moje spojrzenie na powyższy wątek oparte na własnym doświadczeniu...

-------------------

Problem tutaj jest dość ważny

Z jednej Foryś całkiem raźny

Z drugiej Ałtbek trochę większy

Choć zapewne nie zgrabniejszy.

 

Foryś piękny jest i basta

Fida rzekła tak Niewiasta

A że budżet ona trzyma

O Ałtbeku zapominaj

 

Kup gadżetów sobie parę

By ukoić próżne żale

Może kratka Ci się przyda

Większy Foryś się ciut wyda

 

Lub ksenonki i skóreczka

Zawsze miła jest lanseczka

Lecz koloru nie wybierzesz

Chyba, że się wnet rozwiedziesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umbert - masz rację, że mimo tych wszystkich emocji będących naszym udziałem przy zakupie samochodu, zdrowy rozsądek i ocena faktów też się przydaje.

 

A co do okna dachowego:

 

Co do okana dachowego, owszem jest wspaniale, ale nie zaponij zasunac gdy zostawiasz na sloncu na 8h.

 

8 godzin na słońcu w Szwecji? :wink: :twisted::mrgreen: Ale dzięki za radę. :mrgreen:

 

Fido - jak przebiega Twój proces decyzyjny?

 

Ja umówiłem się dzisiaj na jazdę w Subaru i podjadę też do Mitsu. Sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie.

 

A wczoraj mój kumpel jeździł testowo Legacy. Do dzisiaj go trzyma! :mrgreen:

Szczególnie, że obecne ceny są naprawdę bardzo dobre.

 

Pozdrawiam i życzę udanego weekendu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Parę słów o wczorajszej jeździe. Niestety jeździłem wersją 2,5 turbo ponieważ 2,0 akurat nie mieli (piszę niestety, bo planuję kupić 2,0 i wolałbym testować dokładnie to co kupuję).

 

Auto jest naprawdę super. Nie licząc tych 6 sekund do setki (robi wrażenie :twisted: ) bardzo dobre prowadzenie, świetna pozycja kierowcy i bogate wyposażenie (łącznie ze skórą i xenonami). Całość za lekko ponad 100k PLN (wersja 2,0).

 

Wersja z automatem kosztuje o około 1K EUR więcej. Trochę dużo ale podobno warto, choć osiągi nieco spadają.

 

Fido - dwie informacje dla Ciebie. Po pierwsze możesz odpuścić Outlandera Turbo, którego Ci proponowałem. Niestety prawie nie można go już znaleźć, ekstremalnie trudno umówić się na jazdę, a dealerom zostało już dosłownie po sztuce, więc nie ma mowy o żadnej dyskusji np.: o wyposażeniu. Dodatkowo cała para idzie w sprzedaż nowego modelu więc ten traktują trochę na zasadzie "zepchnąć i zapomnieć". Samochód nie jest też aż tak dobrze wykończony jak Foryś (użyli nieco słabszych materiałów). Konkludując, w tej chwili Outek Turbo byłby dobrym wyborem ale za 80k - 85k PLN. A mnie krzykneli 108k i to bez radia. :cry: Oczywiście można się targować ale w tej sytuacji po co.

 

Po drugie w Dawoju w Łomiankach stoi do wzięcia używany Outback 3.0 w full wersji z automatem i przebiegiem około 100k w kolorze zielonym z jasną skórą. Nie pamiętam niestety rocznika (2004?). Cena to chyba mniej niż 100k.

Dawoj twierdzi, że to sprawdzona i pewna fura. Wygląda moim zdaniem pięknie.

Gdyby nie fakt że Outback jest dla mnie za duży, to chyba już bym go kupił. Gdybyś reflektował jednak na używany, to jak się pospieszysz...

Cholera, a może ja go powinienem wziąźć zamiast nowego Forysia :?: :?: :?: Jest o czym myśleć. :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie robię często długich tras. Zdecydowana większość czasu to jazda po Wa-wie. A jak już trasy to max. 300-400 km.

 

Dlatego pewnie dla mnie jest to za duży samochód. Chyba zostanę przy Foresterze. Szczególnie, że w sprawie tego Outback-a trzeba się pewnie szybko decydować, a ja nie będę gotów do zakupów aż tak szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miasto i krótkie trasy + rzadkie wyjazdy wakacyjne dalej zdecydowanie Forester, kasę z różnicy na zakup można przeznaczyć na dalsze wyjazdy (samolot+wynajem auta lub inne kawiorowe dodatki). Na częste trasy, dłuższe jazdy zdecydowanie OBK.

 

Lepiej jeździć Foresterem

Niż być bucem, zgredem, zerem

 

Albo

 

Lepiej powozić Ałtbakiem

Niż być mendą, knurem, flakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...