Skocz do zawartości

Co teraz czytasz?


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja ostatnio czytam (tylko sie nie smiać :!: ) książki Briana Lumleya - Nekroskop. To juz 12 to opowieści o walce z............ Wampirami. Ciekawie napisana nie dłużąca się książka a właściwie książki . Polecam.

 

Cos w stylu Warhammera, tam czesto ksiazki skladaja sie z szeregu krotkich historyjek, fajnie sie czyta i wystarczy chwila aby polknac historyjke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korton, ja nie znam konkurencji dla Sapka w tym segmencie.

 

Nie musi byc konkurencja, wazne by bylo dobre i w podobnych klimatach, koncza mi sie powoli zasoby fantastyki i nie mam za co sie zabrac. Tolkiena kilka razy czytalem juz i mi sie nie chce jeszcze raz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korton, to nie są krótkie historyjki, wszystkie sie ze sobą bardzo zazębiają i są można powiedzieć pełną ciągłością . A autor ma naprawdę dobre pomysły by nie znudzić czytelnika w dalszych częściach. Myślałem już ,że jak czytam 12 część to będzie nuda i naciąganie ale nie , jest na prawdę niezła.

Ale polecam Ci "honor harrington" naprawdę swietna książka. Zalicz choćby jeden tom a zobaczysz ,że warto było :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chłopcy Murrowa"

 

Żeby nie było niedomówień, podtytuł:

 

"Na frontach wojny i dziennikarstwa" :wink:

 

Wcześniej, wreszcie udało mi się dorwać (pokazało się nowe wydanie). "Ostatnia walka" naszego asa Zumbacha. Niezwykle ciekawa, przygodowa, ale i przedstawiająca realia historyczne (zaskoczyło mnie, że po wojnie Polakom kazano się w ciągu kilku dni wynosić z GB :shock:) a jaki świetny materiał na film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Mam problem, co teraz poszukac rownie dobrego do czytania osadzonego w swiecie fantasy, moze jakies propozycje?

 

Tolkien?

 

Jest jedno fanatasy, przy którym Tolkien to bajeczka dla małych dzieci, z niezbyt rozbudowanym światem, prostą konstrukcją i bohaterami bez indywidualnych charakterów. Ciekawe, czy ktoś zgadnie. Pisarz z kanady. Ja generalnie padam na kolana przed tą książką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Mam problem, co teraz poszukac rownie dobrego do czytania osadzonego w swiecie fantasy, moze jakies propozycje?

 

Tolkien?

 

The Fellowship of the Ring by J. R. R. Tolkien.

Ultra-Condensed by David J. Parker and Samuel Stoddard

 

 

Gandalf

 

Bilbo Baggins, your Ring is evil. In a couple decades, we'll try to destroy it. In the meantime, leave it for Frodo to play with.

 

Bilbo Baggins

 

It's not evil. It's mine. My precious. Mine! MINE, I TELL YOU!! MOOHOOHAHAHAHAHA!!!!!

 

(Frodo takes it to RIVENDELL. Some FRIENDS come with him. They are attacked by black riders a LOT, and it is SCARY.)

Elrond

 

Frodo Baggins, if Sauron ever gets this Ring, the world will be destroyed, and evil will reign forever. We must act quickly. Take the Ring to where he lives.

 

(They do some travelling. Some more FRIENDS come with him. Gandalf DIES in the mines of Moria, but will later be RESURRECTED in GLORIFIED form having triumphed over EVIL, an obvious literary ALLUSION to that movie where the guy comes back as a DOG.)

 

Boromir

 

Frodo Baggins, give me the Ring.

 

Frodo

 

No.

 

Boromir

 

What have I done? (dies)

 

 

 

THE END :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja strasznie dużo czytam.

1. forum

2. drugie forum

3. pocztę

4. dokumentację bardzoważnegoitajnego projektu

5. Władimir Kantor - Krokodyl... znaczy przeczytałam pierwszą stronę pierwszego rozdziału i zasnęłam :mrgreen:

 

Ja teraz czytam to:

 

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=112183

 

no właśnie to czytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vibowit, specjalnie dla Ciebie ciag dalszy :mrgreen:

 

The Two Towers

By J. R. R. Tolkien

Ultra-Condensed by David J. Parker and Samuel Stoddard

 

 

(Gandalf frees THEODEN and overthrows SARUMAN. A bunch of IRRELEVANT stuff happens. Then the PLOT starts up again.)

 

 

THE END :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczołem “Bogatego ojca,biednego ojca”,

To jak skończysz całą trylogię Kiyosakiego, to niech Sołowow drży o swoją pozycję na liście... :mrgreen: :wink:

 

A serio, to ciekawa rzecz - u mnie lektura wywołała lat temu kilka efekt taki, że zacząłem generalnie czniać pieniądze :mrgreen:

 

"Kobieta i mężczyźni" Manueli Gretkowskiej

To chyba miało być o stylizowaniu się na intelektualistów... :roll: :cool:

 

Aktualnie ...instrukcja montażu wskaźnika turbo by OMORI

O, to rozumiem - w porównaniu z Gretkowską, zupełnie całkiem-całkiem...

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stephen King "Lśnienie" (jeszcze się nie boję ;)

 

Korton - po Sapkowskim też miałem pustkę i nie wiedziałem za co się brać. Ostatecznie zarzuciłem fantasstykę. Trafiłem wtedy na Mag-a Fowlesa i mi się spodobało- polecam dla odprężenia, bardzo fajnie się czyta, potem jeszcze kilka książek tego autora no i teraz King. Także z kwiatka na kwiatek.

 

Michał Bajorek - ta pozycja Orhana Pamuka niezbyt ciekawe recenzje ma na merlinie; trochę się waham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clarkson - "I jeszcze jedno"

Ja także. Po polsku.

 

W oryginale ktoś czytał? Ciężko jest? W oryginale nie bedzie gwiazdek i wyjaśnień o co kaman, więc dużo rzeczy bez kontekstu będzie ciężko zakumać. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał Bajorek - ta pozycja Orhana Pamuka niezbyt ciekawe recenzje ma na merlinie; trochę się waham.

 

Dla mnie wspaniała ksiazka, mieszanka kryminału i ksiązki historycznej osadzona w XVI w Turcji, w świecie malarzy i kaligrafów pracujacych dla Sułtana, opowiadana przez około 20 narratorów, wielowątkowa i wielopłaszczyznowa. Ale tak naprawdę rzecz z duzym podtekstem, o postrzeganiu świata, roli sztuki i tradycji. Dla mnie bomba, 600 stron łyknąłem szybciorem. Fakt,że ostatnio trochę sie przebijałem przez historie Turcji Osmanów i Bliskiego Wschodu to było mi dużo prościej ale wystarczy przedtem przjrzeć jakiś rys na 30 min czytania i można sie brać (bez tego też pójdzie-kalendarium historyczne z tyłu jest ale trzeba je chyba sobie wcześniej łyknąc). Ksiązka do jakichś najlżejszych nie należy ale też nie jakiś cięzki beton, subtelna taka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wszystkie posty Adamusmax - rewelacyjny pisarz, rewelacyjna lektura. Serio. Najbardziej mnie frapi jakie będzie zakończenie historii RUDEJ TURBO WANNY ? :mrgreen:

 

A mniej poważnie - po raz sto szósty "Na początku był wodór" H. von Ditfurth.

Nuda ale co zrobić ? :cool:

 

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...