Skocz do zawartości

Co teraz czytasz?


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

"trzech panów w łódce (nie licząc psa)"- jerome k. jerome

 

Mistrzostwo świata - szczególnie ten rozdział gdzie poczuł się chory... jakbym siebie widział :mrgreen: Oj, dawno tego nie czytałem - muszę odnaleźć gdzieś na półkach...

to może TO sobie poczytaj :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"trzech panów w łódce (nie licząc psa)"- jerome k. jerome

 

 

O w morde. Moja stala ksiazka do metra. Oczywiscie z Pingwina:(

 

Trza wymieniac wszystkie ksiazki, ktore sie czyta? Czy tylko te jakies wazniejsze?

 

Mam na rozkladowce chyba z 10 sztuk... W zaleznosci od humoru...

 

g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O szczegolnie ten ustep mnie rozczulil:

 

English teachers have the inconsiderate habit of assigning mammoth-sized works of literature to read and then actually expecting you to do it. This wouldn't be so bad except that invariably the requisite reading is as boring as fly fishing in an empty lake. Half of those books don't even have discernible plots. And let's face it -- the Cliff's Notes are pretty time-consuming too. Worry no more. Your troubles are over. We here at Book-A-Minute Classics have come up with a solution. We've taken all kinds of great works of literature and boiled them down to their essence, extracting all the filler (and believe me, there's a lot of it sometimes). In just one minute, you can read entire books and learn everything your teachers will expect you to know.

 

Zasadniczo nie wymaga komentarza... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lux może być, już dużo lepsze niż Boży Bojownicy ale obu tym częścią daleko do Narreturmu. Pierwsza częsć jest naprawdę świetna, fatalizm bohatera i jego słabości stają sie siłą napędowoą ksiązki. Przekornośc autora i mruganie okiem do czytelnika w pierwszej części mistrzowskie - później gdy staje się on agentem 007 późnego średniowiecza to książka traci na fakturze, wszystko staje sie zbyt przewidywalne, ilość pościgów, porwań i wątków epizodycznych nawet Sienkiewicza zamiata pod dywan a przecież czerpie autor z niego garściami. Chyba Sapkowski za szybko pisał dwie ostatnie części podłechtany powodzeniem pierwszej (zarówno finansowym jak i krytycznym) i to niestety czuć. Ale i tak ta trylogia to fajna pozycja i warta przeczytania zwłaszcza w czasie letniej kanikuły - duża dbałość historyczna połączona z pewną zamierzoną improwizacją z wykorzystaniem wielkich postaci historycznych - najlepiej oczywiście w pierwszej częsci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zmiotła z nóg wląśnie dokłądnośc historyczna znajomośc średniowiecznej filozofii, teologii... przy lekrturze tej ksiazi peirwszy raz znalazlem zastosowanie moich studów na I roku :-)

Tak, widać, że autor poświecił sporo pracy z literaturą źródłową, świetne cytaty, odwołania. Znakomite postacie epizodyczne jak Zawisza Czarny, Gutenberg szukający sponsora dla wynalazku, Prokop Goły, Zbigniew Oleśnicki i wielu innych. Fajnie posklejane, świetna lekcja historii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korton, podoba CI się? :)

 

Tak, swietnie sie to czyta, ale tak jak Michal Bajorek uwazam, ze pierwsza czesc najlepsza. Nie podoba mi sie to, ze Reynevan stal sie super hero, o ile w pierwszej czesci byla to postac wiarygodna, to na koncu trylogi chlopak potrafi sobie poradzic z dobrze wyszkolonym rzezimieszkiem czy najemnikiem. Niestety zdarza sie, ze z kilkoma na raz w walce. Jak u Sapkowskiego swietne dialogi, psychologia postaci + dla tej trylogii swietne wkomponowane watki historyczne.

 

Ps. Mam problem, co teraz poszukac rownie dobrego do czytania osadzonego w swiecie fantasy, moze jakies propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio czytam (tylko sie nie smiać :!: ) książki Briana Lumleya - Nekroskop. To juz 12 to opowieści o walce z............ Wampirami. Ciekawie napisana nie dłużąca się książka a właściwie książki . Polecam.

Drugą sagę którą mogę polecić to " Honor Harrington" Dawida Webera, książeczka z typu fantastycznych, przyszłość, kosmos itp. Polecam bardzo , dla mnie po prostu fantastyczna, czyta się jednym tchem. Jeśli ktoś lubi tego typu ksiązki :cool: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...