Skocz do zawartości

Porady AGD


ogs

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, radekk napisał(a):

Nie wiem, ale mniemam że ów pojemność suszarki odnosi się do wagi wkładanych rzeczy, a nie wagi po wysuszeniu, więc piorąc 8 kg ciuchów, nie wrzucisz całości do suszarki

Chodzi o wielkość bębna. Pralka i suszarka mają u mnie akurat po 9kg, swoje rzeczy piorę jak uzbiera się pełny wsad do pralki...

 Potem wszystko ląduje w suszarce, nigdy nie ważyłem, nigdy sprzęt nie protestował.

3 godziny temu, B-52 napisał(a):

mógłbym polecić zwrócenie uwagi na Siemens

To jest to samo co Bosch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, aflinta napisał(a):

Chodzi o wielkość bębna. Pralka i suszarka mają u mnie akurat po 9kg, swoje rzeczy piorę jak uzbiera się pełny wsad do pralki...

 Potem wszystko ląduje w suszarce, nigdy nie ważyłem, nigdy sprzęt nie protestował.

To jest to samo co Bosch.

Wielkość wielkością, suszarki akurat nie mam, ale w pralce mógłbym włożyć dużo więcej niż max załadunek. Akurat nigdy dużo więcej nie wrzucam, najwyżej dołożę jeszcze 1-2 rzeczy. Pewnie jakbym napchał i sporo przeciążył to też by ruszyła i wyprała co najwyżej mogłoby to się odbić na trwałości, oczywiście gdyby tak robić często, a nie przy sporadycznych sytuacjach. Ale w suszarce myślałem że może mieć problem żeby dosuszyć, jak załaduje się całość z pralki do suszarki o tej samej wadze max, bo rozumiem że ten max załadunek suszarki odnosi się do wagi wsadu, a nie wagi już suchego.

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Kiwi 4ester napisał(a):

Producenci nie, ale Unia im nakaże, żeby dało się łatwo naprawić.

Gdzieś czytałem że sprzęt AGD ma minimum bez napraw wytrzymywać 5 lat zgodnie z unijnymi dyrektywami, części zamienne mają być dostępne a konstrukcja tak zrobiona by te części dało się wymienić bez specjalnych narzędzi. 

Gdyby nie ten moduł sterujący do uszkodzonej pralki gdzie jego cena to 850 zł to bym tą pralkę reanimował , nawet próbowałem wysyłając moduł do rzekomo specjalisty od napraw AGD. Później okazało się że to oszust , który nie dość że modułu nie naprawił to jeszcze uszkodził jednego scalaka i obudowę sterownika przytulając 250 zł 

Na szczęście  kasę udało sie odzyskać ale co nerwów napsuł.

Jak by ktoś chciał to mam samsunga eco bubble 6kg jako dawce części poza modułem sterującym, pralka na zewnątrz i w środku wygląda jak nowa. 

 

Edytowane przez Henryk82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kiwi 4ester napisał(a):

Producenci nie, ale Unia im nakaże, żeby dało się łatwo naprawić.

czyli to ułatwienie naprawy będzie wpisane w cenę urządzenia. Nie mówiąc że sam koszt cześci może być taki że często uzna się że może lepiej dopłacić trochę i mieć nowy sprzęt niż naprawiać obecny. A sama idea konstrukcji żeby ów naprawa była ułatwiona pewnie również wymusi inne projektowanie urządzeń i zwiększenie kosztów, więc zapłacisz już za tą naprawę zanim jeszcze do niej przystąpisz. Co jak co część tych przepisów unii jest tak durna i bynajmniej nie wiąże się z faktyczną oszczędnością dla konsumenta, czy zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska.

Nie zdziwię się jak za jakiś czas mogą wymyślić, że musisz wymienić jakiś sprzęt na nowy, bo jest utrudniona naprawa i jak ci się zepsuje to nie będzie można go łatwo naprawić i urządzenie które mogłoby się okazać że bez problemów funkcjonowałoby jeszcze kilka lat, będzie musiało trafić na śmietnik w imię ochrony środowiska.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pojedźmy tak prawdziwie po europejsku? Przepisy już są brakuje jeszcze urzędu i komisarza do CENTRALNEGO zarządzania naprawą sprzętu AGD. Po tem gdy już będą (w Brukseli najlepiej) to będą sobie jeździły TIRami po zjednoczonej Europie, centralnie kierowane, zepsute sprzęty AGD a to do Hiszpanii a to do Polski a to na Maltę czy inny Cypr. Ileż etatów to zapewni! Jak się ślad węglowy zredukuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 18.11.2023 o 23:23, Luku napisał(a):

obecnie mam LG F4WV509S2A, nie mam jakiś dużych wymagań, ale pralka spoko :D

duży wsad, dobiera długość prania i wody na podstawie tego jak sobie zważy ilość ubrań w bębnie (nie wiem czy to standard, ostatni raz kupowałem pralkę 10 lat temu)

nie wiem co więcej można powiedzieć o pralce.. pierze :biglol:


Kupiłem model wg Twojej rekomendacji, tyle ze o 1 kg mniejszą pojemność bębna. 
Pralka pierze zgodnie z oczekiwaniami, ale dostrzegłem w niej jedną różnicę względem poprzedniej: tamta nie miała, a ta ma znaczek „A.I.”, więc musi pomyśleć i pokombinować trochę dłużej zanim ruszy z praniem  ;) 


I jeszcze słowo odnośnie ustawienia /układu pralka - suszarka:

poprzednio, przez jakieś 8 lat, pralka i suszarka stały na „ziemi”, obok siebie, bo żona chciała mieć nad nim szeroki blat do składania ubrań. Niezbyt wygodne rozwiązanie, bo przekładanie wsadu miedzy urządzeniami odbywało się na kolanach :facepalm:
Teraz musi zadowolić się węższym blatem wysuwanym z łącznika między suszarką a pralką - niby takie proste i oczywiste, a dopiero teraz wstaliśmy z kolan i życie stało się znacznie prostsze … ;) 
 

F0A06E91-18AB-4AE3-A2E2-EA0501F790BE.jpeg

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Blixten napisał(a):

znaczek „A.I.”, więc musi pomyśleć i pokombinować trochę dłużej zanim ruszy z praniem  ;) 

to akurat spoko bo sobie zważy pranie i na tej podstawie wodę dobiera (a przynajmniej tak mówi propaganda :D )

ja ostatnio coś wrzuciłem za pralkę, musiałem przesunąć i teraz nie mam siły znowu ustawiać i mi łazi po łazience :biglol:

poza tym bez zastrzeżeń,

niech służy

 

  • Haha 1
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Blixten napisał(a):

Teraz musi zadowolić się węższym blatem wysuwanym z łącznika między suszarką a pralką - niby takie proste i oczywiste, a dopiero teraz wstaliśmy z kolan i życie stało się znacznie prostsze … ;)

Wstaliście połowicznie, do pełni szczęścia brakuje pralki ustawionej na blacie obok suszarki. :OO:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zacząłem się zastanawiać nad zakupem SodaStream. Ktoś może używa? Jakie wrażenia z użytkowania? 

Waham się czy model Duo czy Art?

No i jak jest z kwestią butli z gazem? Na ile wystarcza? Wymienia się na nowe, czy napełnia? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pojedynczy od czterech miesięcy. Używane co drugi dzień, żona dolewa do wody soku malinowego, soduje i do lodówki. Świetna sprawa, jak miesiąc temu powiedziała że coś słabnie to kupiłem napełniany wkład na portalu aukcyjnym, chyba ~60zł, ale jeszcze nie wymieniłem bo ciągle działa poprzedni. Nie myślałem o nabijaniu bo kwestia wysylek. Co do gazowania, albo robisz raz, albo jak lubisz mocno gazowane to drugi raz - ale jest bardzo mocne wtedy. Nie wiem co więcej można by napisać, no może że pojemnik na wodę na termin ważności :) U nas się sprawdza w rodzinie 2+2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, pumex1 napisał(a):

Zacząłem się zastanawiać nad zakupem SodaStream. Ktoś może używa? Jakie wrażenia z użytkowania? 

Waham się czy model Duo czy Art?

No i jak jest z kwestią butli z gazem? Na ile wystarcza? Wymienia się na nowe, czy napełnia? 

 

Szukajka Ci nie działa? :P

 

Połączyłam  ;)

 

Ja mam, używam, jestem bardzo zadowolona. Polecam.

W wątku jest o tym sporo informacji.

Poszukaj  ;)

 

 

Butle wymieniam w sklepie na Morenie, jest wiele miejsc.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem w grudniu. Super sprawa. Do smaku dodaję ich koncentraty - dwa ulubione: mango coś tam i różowy grejpfrut.

Bardzo się cieszę, że nie kupuję  już butelkowanej wody do domu. 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używamy od ładnych kilku lat.

Naszego modelu już nie wiedzę, odpowiednik teraz to DUO.

Butelka szklana robi robotę.

Napełnianie kartusza 15.00PLN, niektórzy jak mają miejsce to podłączają wężem kilogramowe butle.

Butla w meblach pod spodem, na blacie sodastrem.

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Aga zmienił(a) tytuł na Porady AGD

Wszystko fajnie pod warunkiem że woda z kranu nie jest ohydna. Jak kiepskiej jakości woda z wodociągów to żadne bąbelkowanie tego nie zmieni i powoli zaczynają sie robić większe koszty bo poza tym sodastream trzeba pomyśleć o stacji uzdatniającej wodę, a nie każdy ma na to miejsce i pieniążki.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Aga napisał(a):

Szukajka Ci nie działa? :P

 

No SodaStream nie zareagowała ;)

 

22 minuty temu, Aga napisał(a):

Połączyłam  ;)

Ach jak miło nie musieć nic robić :mrgreen:

 

3 minuty temu, Henryk82 napisał(a):

Wszystko fajnie pod warunkiem że woda z kranu nie jest ohydna. Jak kiepskiej jakości woda z wodociągów to żadne bąbelkowanie tego nie zmien

Tego właśnie się obawiam, że smak będzie niezbyt ciekawy. 

 

15 minut temu, rombu napisał(a):

Butla w meblach pod spodem, na blacie sodastrem

Ta butla jaka jest wymiarowo? Tak orientacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8L ma około 80 cm wysokości z tym ochronnym na zawór kołpakiem.

akurat jestem świeżo po zakupie tej dużej butli i adaptera do samodzielnego napełniania i koszty takie:

Butla 8L z syfonem  nowa z CO2  260zł brutto

Adapter polskiej produkcji 179 zł Brutto

Napełnianie tej butli 8L to koszt około 70-80 zł 

Gaz z tej dużej butli wystarczy spokojnie na 10 naładowań małej różowej lub niebieskiej butli z sodastream 

 

 

image.thumb.png.b5ca773be100f50da044c58da885b76d.png

Edytowane przez Henryk82
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Henryk82 napisał(a):

Gaz z tej dużej butli wystarczy spokojnie na 10 naładowań małej różowej lub niebieskiej butli z sodastream 

a na ile te małe butle wystarczają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pumex1 napisał(a):

Zacząłem się zastanawiać nad zakupem SodaStream. Ktoś może używa? Jakie wrażenia z użytkowania? 

Waham się czy model Duo czy Art?

No i jak jest z kwestią butli z gazem? Na ile wystarcza? Wymienia się na nowe, czy napełnia? 

 

 

Względym tych, które wymieniłeś ja mam jakiś tańszy, budżetowy model, ale również sprawdza się  gdy ktoś ma ochotę na bąbelki ;) 

Na jak długo wystarcza nie odpowiem, bo różne osoby lubią różne stężenie bąbelków ... natomiast ja wymieniam butle w Media Expert. 

Jedyne co mnie wkurza to wersja butelek z czarnymi plastykowymi denkami, które co chwila odpadają, wolałbym szklane. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...