Skocz do zawartości

GRubo przesadzony Yaris


FilipeK

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, llkuba napisał:

Toyoty posiada (chyba) 20% udziałów Subaru. Nowy Yaris w końcu posiada napęd na 4 koła, kto wie być może przy współpracy z Subaru.

 

Posiadałem pierwszą genaracją T-Sport i brakowało AWD na mokrej nawierzchni. 

 

 

 

Kto wie? Toyota ma swój napęd i znacznie różni się od tego w subaru. Jeździłem kilkoma samochodami z napędem 4x4 i np. w porsche jest beznadziejny:samochód prowadzi ciężki tył ale przy uślizgu dodatkowo włącza się przód. W bmw x jest podobnie z tym że przy poślizgu nie wiadomo które koło włącza się w danym momencie. Można zgłupieć. W subaru przy pośluzgu danego koła czuć od razu które koło daje napęd. Przy wychodzeniu z zakrętu wciskając gaz do dechy wszystkie koła idą równomiernie co nie jest tożsame   w  w.w markach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, vexus napisał:

Auta jeszcze nie ma, ale zamówione już felgi na zimowy setup:) do białego powinno grać:thumbup:

 

 

oz-rally-racing-graphite-17731-f-f-l700-sk1.png

kupilem tez dwa grafitowe komplety po tym jak przeczytalem ze jedna sztuka kuta z pakietu sport kosztuje 8770 zl brutto. Na kiedy Ci obiecali felgi i ile $$?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piatek napisał:

Kto wie? Toyota ma swój napęd i znacznie różni się od tego w subaru. Jeździłem kilkoma samochodami z napędem 4x4 i np. w porsche jest beznadziejny:samochód prowadzi ciężki tył ale przy uślizgu dodatkowo włącza się przód. W bmw x jest podobnie z tym że przy poślizgu nie wiadomo które koło włącza się w danym momencie. Można zgłupieć. W subaru przy pośluzgu danego koła czuć od razu które koło daje napęd. Przy wychodzeniu z zakrętu wciskając gaz do dechy wszystkie koła idą równomiernie co nie jest tożsame   w  w.w markach. 

 

 

Nie jeździłem Porsche z napędem na 4 koła. Miałem okazję przemieszczać się BMW 520d X-Drive 190 koni, Audi TT 1.8T quattro czy Volvo 2.5T AWD w warunkach drogowych według mnie te napędy są OK. Nie jeździłem po torze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, chojny napisał:

Ciekawe, czy to początek powrotu do sportowych aut o masie poniżej 1300kg, czy też jedynie jednostkowy przypadek.   

W europie?

Jak będą elektryczne to może i tak :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chojny napisał:

Ciekawe, czy to początek powrotu do sportowych aut o masie poniżej 1300kg, czy też jedynie jednostkowy przypadek.   

 

Według mnie jednostkowy, wszystko zależy od emisji spalin jakie szykuje nam UE. Możemy cieszyć się, że to nie jest Hybryda albo elektryk. Nowy Yaris GR przypomina mi Mazde 323 GT-R 4WD chociaż w moim sercu Yaris był małym lekkim gokartem o wadze po niżej 1 tony który potrafił na drugim biegu podczas deszczu przelecieć przez skrzyżowanie robiąc łututu nie osiągając V-max tego biegu. Auto tak niedoskonałe a frajda miałem niesamowitą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od baaaaardzo dawna nie było premiery auta, które wzbudziłoby tak duże zainteresowanie i nie jest to model z ceną + 3xxk PLN :)

naprawdę kolejne testy utwierdzają mnie, że już można gratulować przyszłym nabywcom tego auta bo jest po prostu świetne. Toyota zrobiła kawał dobrej roboty wypuszczając takiego auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Pyzo napisał:

W Japonii juz zdejmuja ogranicznik :)

89CB0374-6034-4D44-B263-45AA0D05EB37.jpeg

W JP pewnie drogi odpowiednie na takie prędkości w tak małym aucie. W Polsce jakby jechał po A1 od Pyrzowic w stronę Gliwic to na pierwszej chopie wystrzeliłoby go w kosmos :-)

 

Ciekawe jak ta prędkość ma się do docierania. Latać pełnym ogniem przy 1038 km przebiegu to chyba ryzykowne rozwiązanie dla kondycji jednostki, ale może się mylę :-D

Edytowane przez NonPhixion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 2.12.2020 o 16:05, FilipeK napisał:

@carfit przekonałeś mnie zakupem dwóch sztuk. Zamówiona biała perła w wersji sport ;) 

 

@carfit, a te GR'ki to będą jako zastępcze, zamiast Aygo?  ;):biglol:

Bo Aygo chyba gdzieś widziałem, że poszło do sprzedania..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2020 o 19:01, FilipeK napisał:

kupilem tez dwa grafitowe komplety po tym jak przeczytalem ze jedna sztuka kuta z pakietu sport kosztuje 8770 zl brutto. Na kiedy Ci obiecali felgi i ile $$?:)

 

mają być ok 15 grudnia, price < 5k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The factory seat base / mechanism is integral to the structure of the seat. It would be possible to create a rail system to lower the existing rails but this would yield a maximum drop of 5-8mm so really not worth the effort or cost.

A shame as many owners would have opted for a factory seat lowering kit but short of modifying the floor of the car thats not happening.
 

odnosnie obnizenia fotela... pozostanie tylko aftermarket 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia coś innego. Oglądałem przed chwilą Pertyna jak ględził. Czy w tym aucie można awaryjne wyłączyć na torze, aby nie migały co chwilę przy mocnym hamowaniu? Irytujące to może być przy upalaniu, a działało w każdym trybie jazdy.

Edytowane przez NonPhixion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...