Skocz do zawartości

Nasz WARSZTAT - Młotowiertarki, wkrętarki, piły, narzędzia, itd --- pytania // porady // sugestie


bikeman1

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do znających się nieco.

Mamy domek, po Babci. Jest tam trochę drzew owocowych i przede wszystkim spory tunel winogron. Co roku, we Wrześniu odwiedzam ten dom...i nieco później mam pyszne wino ;)

Poza tym dom i ogródek stoi pusty około 360 dni w roku. Ogrodem "opiekował" się sąsiad, Pan Stasiu ;) , ale coś mu się porobiło, że go nie ma prawie w ogóle...kochanka w innym mieście, czy coś ;) 

Ale do rzeczy. Mamy tam trawę, taką bardziej łąkę, między owocowymi drzewami. Moja mama od 2 tygodni sobie trochę kwarantannuje waśnie tam. Odwiedziłem ją 2 razy i chcę trochę pomóc. I wreszcie pytanie, tą łąkę czym podcinać? Od razu mówię, że to może być jednorazowa akcja, no może ją jeszcze z raz powtórzę.W związku z tym nie chcę kupować jakiegoś drogiego, lub średnio drogiego sprzętu. Czy podkaszarka akumulatorowa z dołu półki marketowej da radę, czy dać sobie spokój?

Pan Stasiu mam nadzieję, że kiedyś wróci... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Adi napisał:

Czy podkaszarka akumulatorowa z dołu półki marketowej da radę, czy dać sobie spokój?

A ile m2 masz do obskoczenia? Bo jak więcej niż ar to daj sobie spokój. Możesz spróbować wypożyczyć kosę spalinową jak jakaś większa powierzchnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, aflinta napisał:

A ile m2 masz do obskoczenia?

 

Ze 300 m2 może tego być. Nie wszystko do koszenia. Są jakieś ścieżki, spore winogrona i ok 10 drzew owocowych. A i jeszcze krzaczki z porzeczkami, agrestem etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulatorowa podkaszarka? Nie wiem, nie używałem, ale same zdjęcia np. Boscha dużo mówią ... do czego to można użyć ;) :biglol:

 

 

Screenshot from 2020-05-10 21-49-48.png

 

 

Ale gwoli ściśłości mają też coś takiego na 36V za "jedyne" 4 kPLN, to może w miarę dać radę.

 

 

Screenshot from 2020-05-10 21-56-38.png

Edytowane przez subleo
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kosa spalinowa lepsza - jak ci się skończy "bateria" to dolejesz Pb95 i lecisz dalej a nie czekasz aż sie naładuje. Cenowo też wyjdzie lepiej. Nie wiem jaki chcesz przeznaczyc budżet - na allegro znajdziesz i poniżej 300pln coś - na okazjonalne koszenie starcy pewnie. Kiedys do podobnych celów kupiłem taka niskobudżetową kosę - jak już sie udało odpalić to było spoko - przezyła kilka lat. Teraz kupiłem ze 3 latga temu w Juli najtańszą kose spalinową o taką https://www.jula.pl/catalog/ogrod/maszyny-ogrodowe/podkaszarki-i-kosy-spalinowe/podkaszarki-i-kosy-benzynowe/wykaszarka-000841/

Uzywam 3-4 razy w roku jak nie skosze na czas kosiarką i za duża trawa urośnie. Do tego możesz podpiąć tarczę stalowa do cięcia grubszych zarości i krzaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wolno wtrącić 3 grosze...jeśli akcja ma być powtarzana i w okolicy jest prąd, to rozważyłbym kosę elektryczną. Na działce w górach, gdzie czasami jesteśmy 4x w roku, a czasami 1x2lata daje radę. Kosi trawę, chwasty, nie przegrzewa się. Nie trzeba się martwić, czy jest do niej paliwo, czy po sezonie wylane, etc... W stosunku do kosy spalinowej, którą używam w domu zaletą jest niewątpliwie brak konieczności zapewnienia paliwa. Waga podobna. Podejrzewam, że elektryczna będzie tańsza.

Edytowane przez uagun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2020 o 15:15, aflinta napisał:

Jest też zazwyczaj cichsza, co dla niektórych nie jest bez znaczenia. O smrodzie nie wspominając.

Smrodu jako takiego nie ma raczej, ale trzeba też pamiętać o oleju jak i o benzynie. Kiedyś miałem okazję pracować taką kosą z marketu i do teraz pamiętam, że po tygodniu pracy 8 godzin dziennie trafił ją przysłowiowy 'szlag', a ja byłem cały wytelepany bo trzęsło się to niewiarygodnie podczas pracy. Fakt, że kosiła nawet małe drzewka, ale ostatniego dnia urwał się ten wewnętrzny trzpień, który łączy głowicę koszącą z silnikiem i tak skończył się żywot tej maszyny. ;) Być może te bardziej markowe są ciut wydajniejsze, ale tak sobie myślę, że jak ma się dostęp to lepiej kupić elektryczną - brak szarpaków, olejów, benzyny, no tylko trzeba uważać na przewód podczas obracania się jeśli nie jest akumulatorowa. :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie właśnie zapodałem akumulatorową kosiareczkę stiga 48v 2,5 ah zobaczymy czy to cos warte. Miała być podkaszarka ale stwierdziłem że kosiarka lepiej i szybciej zrobi robotę. Na mały trawnik pod domem no i w bagażnik ze 2x w roku na rekreacujną będzie podróżować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eurojanek używam Boscha 36V ... 41 albo 43 cm. Do kosiarki akumulatorowej warto dokupić 2-gi akumulator (chyba, że powierzchnia do koszenia jest mała). Używam 2*4Ah. Gdy jeden się ładuje, drugi jest używany. Pół godziny wystarcza o naładowania do ~80%. Sprawdza się to świetnie.

 

Zdaj relację jak się Stiga sprawuje.

 

Male a daje radę ;)

 

20180723_113016.jpg

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2020 o 17:33, subleo napisał:

@eurojanek używam Boscha 36V ... 41 albo 43 cm. Do kosiarki akumulatorowej warto dokupić 2-gi akumulator (chyba, że powierzchnia do koszenia jest mała). Używam 2*4Ah. Gdy jeden się ładuje, drugi jest używany. Pół godziny wystarcza o naładowania do ~80%. Sprawdza się to świetnie.

 

Zdaj relację jak się Stiga sprawuje.

 

Male a daje radę ;)

 

20180723_113016.jpg

 

Pięknie tam!!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, temat jest taki, potrzebuję kupić imadło maszynowe, uchylno-obrotowe. 

Jedyny słuszny kierunek to BISON-BIAL. 

Wertujac strony używanych imadel i widząc jakie są ceny używanych, zacząłem się zastanawiać nad nowym. 

Używane to trzeba liczyć koszt 800-1100zl (w zależności od fantazji sprzedających), nowe https://www.e-darmet.pl/imadlo-maszynowe-pochylne-kolyskowe-typ-6530-125-bison-bial-id-370.html to natomiast koszt 1.400zl netto (minus dochodowy) i wychodzi na to że dokładając kilka złotych mam nowe imadło... 

 

Tylko teraz nasuwa się pytanie czy współczesny Bison będzie takiej samej jakości jak ten sprzed 10-15lat?

Ma ktoś jakieś doświadczenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bikeman1 napisał:

Jedyny słuszny kierunek to BISON

To jest bardzo słuszny kierunek

9 minut temu, bikeman1 napisał:

Tylko teraz nasuwa się pytanie czy współczesny Bison będzie takiej samej jakości jak ten sprzed 10-15lat?

Doświadczenia raczej handlowe niż użytkowe ale nie słyszałem żeby był jakikolwiek problem z jakością 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, eurojanek napisał:

Jak trzeba to się do Bisona przejdę i podpytam. Mam z 300 metrów do fabryki :) Ale na serio to ja mam swoje imadło w spadku od dziadka Bisona i żadnych zastrzeżeń nie zgłaszam.

Wow, czyli można powiedzieć że mieszkasz w fabryce:) a może masz jakieś mega rabaty? Może ktoś z rodziny tam pracuje? :D

 

No właśnie, masz po Dziadku, a mi chodzi o to czy współczesne Bisony też przetrwają 30-40lat? W tej kwestii mam po prostu manię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedłbym z założenia że już sam fakt że sprzęt produkowany u nas a nie w jakiej Azji z chinolitu to jakaś szansa na niezłą jakość. Z 5 lat temu fabryka przeszła gruntowną modernizację łacznie z wymianą parku maszynowego na najnowsze obrabiarki cnc, więc zdaje się powinno być okej. Niestery nikt z rodziny czy znajomych tam nie pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kupię nowe imadło, muszę mieć pewność że imadło nie będzie miało luzów. Będzie mi służyło do wiercenia wiertarka magnetyczną pod kątem. A przy imadle używanym jednak to loteria. Bo taki sprzęt w latach swojej świetności, lata 80 i 90 po prostu PRACOWAŁO na siebie. Bo byly zakłady metalowe, fabryki i dużo małych zakładów. 

Edytowane przez bikeman1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...