Skocz do zawartości

Nasz WARSZTAT - Młotowiertarki, wkrętarki, piły, narzędzia, itd --- pytania // porady // sugestie


bikeman1

Rekomendowane odpowiedzi

Kontynuacja tematu ale po małych zmianach.

Airpressa 325/50 o wydajności 195 efektywnej sprzedałem bracholowi i budżet zwiększył mi się do 1000 zł a dzięki sugestii @Efti rozwiązałem problem przeciągnięcia węża z garażu do domu  kanałem którym idzie zasilanie do garażu (mam nadzieje że się uda). W oko wpadło mi o takie ustrojstwo :

https://allegro.pl/oferta/cichy-kompresor-bezolejowy-sprezarka-50l-230v-9034861961#

ktoś coś wie o tym jak to się sprawuje ? Czy nie bawić się w królika doświadczalnego i dołożyć 100 zł i kupić to: http://www.kompresorek.internetdsl.pl/?2489,e.-kompresor-bezolejowy-fini-typ-pioneer-244-(-ol-244-)-kw-b4pp304fnn277

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Michał W. napisał:

Witam :)

Mam pytanie o kosiarkę z silnikiem briggs&stratton xte60. Czy to jest silnik czterosuwowy bo muszę zatankować i nie wiem czym?

7F086364-37F5-4FA4-9637-780AEF9500D5.jpeg


Czterosuw raczej na pewno. Nie widziałem jeszcze dwusuwa B&S w kosiarce. Nie mówię, że wiele kosiarek widziałem... :P

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2020 o 00:13, Efti napisał:


Wyglądają jak by różniły się tylko kolorem i podejrzewam, że cała reszta tego typu konstrukcji pod innymi markami jak Pansam, Kraft&Dele, Michelin, etc. to będzie to samo. Sprzęty do poużywania i wyrzucenia bo tego się nie naprawia, trudno o nowe części, a jedyna szansa to dorwać jakieś zwłoki do przeszczepu z nadzieją, że zepsute jest w nich coś innego. Jeżeli chcesz któryś z powyższych to po prostu kup ten z najlepszą ceną i najdłuższą gwarancją :).
Jeżeli chcesz zaryzykować używkę to szukaj czegoś co nie jest "Made in P.R.C" np.: Atlas Copco, Fiac, Gast, Kaeser.
 

Kierując sie przysłowiem ze "tylko bogatych stać na kupowanie tanich rzeczy" zdecydowałem się na zakup tej sprężarki  https://www.pneumatig.eu/sprezarki/sprezarki-tlokowe/olejowe-atlas-copco/automan-ac/sprezarka-atlas-copco-automan-ac-30-e-50-m.html ale o tysiaka taniej bo powystawowa z gwarancją 6 miesięcy. Zdecydowałem się po analizie przyszłych prac związanych z kompresorem (piaskowanie i malowanie auta) a do rtv zamontuje porządny filtr odwadniacz  z reduktorem. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dobrze  z sąsiadem żyję. Zawszec obie pomagamy a to ja jemu a to on mi. Byłem u niego na piwku i mówi mi: chodź zobacz jaka fajną nową sprężarkę zbudowałem. Pokazuje mi jakieści industrialne kopyto v2. Mówię mu że też kombinuję jakąś zakupić, a on  na to: po co będziesz pieniądze marnował: dawaj kawałek węża, dziurę rób w budynku i się podpinaj. Tak też zrobiłem i mam 9 atmo wydajność taka że strzałeczka ani drgnie przy pełnym obciążeniu i zero hałasu w warsztacie. Także tak :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ipsx82 napisał:

Kierując sie przysłowiem ze "tylko bogatych stać na kupowanie tanich rzeczy" zdecydowałem się na zakup tej sprężarki  https://www.pneumatig.eu/sprezarki/sprezarki-tlokowe/olejowe-atlas-copco/automan-ac/sprezarka-atlas-copco-automan-ac-30-e-50-m.html ale o tysiaka taniej bo powystawowa z gwarancją 6 miesięcy. Zdecydowałem się po analizie przyszłych prac związanych z kompresorem (piaskowanie i malowanie auta) a do rtv zamontuje porządny filtr odwadniacz  z reduktorem. 

 

Daj znać jak wykonasz pierwsze przedmuchy. Miałem kiedyś młotowiertarkę Atlas Copco...ciekawe jak kompresor, bo też się noszę z zamiarem zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bikeman1 napisał:

O kurcze tu jaka fajniutka bezolejówka

 

https://www.pneumatig.eu/sprezarki/sprezarki-tlokowe/bezolejowe-atlas-copco/sprezarki-automan-ah/sprezarka-atlas-copco-automan-ah-15-e-6-m.html

 

baniaczek 6l, idealny sprzęcik to przedmuchania kompa i kurzu ze stołu roboczego :)

byłem zainteresowany tym z 10L bardziej wydajnym ale głos rozsądku kazał kupić olejowy + separator o skuteczności 99% za 400 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarła  nowa zabawka i jestem pod wrażeniem  jakości  wykonania w porównaniu  z airpress pod każdym  wzgledem zaczynając  od wagi przez głośność  po wtyczkę  zasilającą która  spełnia  normy IP65 po włożeniu  w odpowiedni przedłużacz.  Gdybym wiedział  że  tlokowy olejowy potrafi tak  cicho pracować  to bym nie kombinował z szukaniem bezolejowego przenośnego. Jeśli  ktoś  zastanawia się  czy warto kupić  firmy atlas copco to ja już  po tych pierwszych porównaniach z airpressem mówię  zdecydowanie że warto.

20200505_180323.jpg

  • Dzięki! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie detektory rur/kabli etc. w ścianach polecacie? 

 

Czy tutaj jakość/wiarygodność pomiaru mocno zależy od ceny urządzenia? Inaczej mówiąc ile trzeba wydać, żeby dostac sprzęt, który zapewnia solidną wiarygodność.

 

Rozumiem, że płytki ceramiczne to "bułka z masłem" dla takich detektorów. Bo kamery termowizyjne podobno sobie nie radzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w dokumentacji opis. Zastanawia mnie czy w trybie "<ogrz. powierchnia>" można znaleźć rury w ścianie z pustaka MAX, skoro tryb "<cegła sitówka>" tego nie robi.

 

Screenshot from 2020-05-07 08-20-57.png

 

https://pt-pro.resource.bosch.com/media/wallscanner-d-tect-150-23307-original-pdf-293576.pdf

https://shop.bosch-professional.com/pl/pl/produkty/detektor-wallscanner-d-tect-150--23307--0601010005

 

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co konkretnie chcesz wykrywać i w jakich warunkach, naprawdę uniwersalnego detektora nie ma. Kiedyś się rozglądałem za cudownym środkiem przeciw przewiercaniu instalacji i z tego co zauważyłem to większość tego typu urządzeń działa dobrze lub rewelacyjnie, ale na prezentacjach albo "testach" z papierowymi amerykańskimi ścianami. Konia z rzędem temu kto znajdzie przewód w zbrojonej ścianie w bloku, gdzie D-Tect za 2500 zł głupieje tak samo jak detektor za 25 zł z marketu. Cena tutaj niewiele zmienia, ten tańszy jest nawet lepszy, bo jest wielokrotnie tańszy :).
IMHO bardziej jest to gadżet niż narzędzie i nie warto wydawać więcej niż kilka stówek. W połączeniu z obserwacją otoczenia i zdrowym rozsądkiem może być pomocny, przyspieszyć prace i zmniejszyć ryzyko popełnienia kosztownego błędu, ale 100% pewności nigdy nie da.
Do rur z wodą lepsza będzie termowizja, a do szukania przewodów pod napięciem, zbrojenia, czy profili w ściankach GK wystarczy nawet zwykły Fazer.
 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...