Skocz do zawartości

ZAPROSZENIE NA RAJD: Jeleniewo - Banie Mazurskie - Klewiny (29 lutego)


Panzerpferd

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, mechanik napisał:

No, duże to uważam President Johnson ll, Walker ll. 

Bill to mega małe radyjko, o bardzo małej mocy i niewielkich możliwościach. Nadaje się do bardzo sporadycznego użycia, a tak w offroadzie nie jest. W kolumnie gada się cały czas. Często ze względu na kurz choćby kolumna się rozciąga i w górach, w lesie na krętych drogach stracisz natychmiast zasięg. Możesz się też po prostu zgubić., wtedy CB Radio ma pomóc przez jakiś czas chociaż a nie być bezużyteczne.

Radyjko które polecilem (Taylor) jest małe. Mniejsze to zabawki.

Jesli chcesz ukryć radio jest model President William który jest praktycznie jedynym porządnym radiem ze sterowaniem w gruszce ale cena ponad 1200 PLN jest absurdalna. Za tą cenę można kupić super radio wstęgowe z mnóstwem funkcji. 

Muszę też powiedzieć że CB Radio to bardzo przydatna sprawa w czasie wypraw i rajdów (tu to wyprawa a nie rajd tak na prawdę). Nie tylko słyszy się instrukcje i podpowiedzi w przeprawie, czy manewrach (nawet wyprzedzanie w trasie) ale do stałego kontaktu i rekaksu kolumny w czasie nieraz całodniowych przejazdów. Nie chcesz po prostu żeby ucinało Ci cały czas rozmowy, dolatywala cześć poleceń, nie chcesz słuchać szumów, a co ważne nadawać z szumami i trzaskami. Krótko mówiąc okazuje się też szybko że wiele funkcji jest nie tylko bajerem a są bardzo przydatne np zmiana między dwoma wybranymi kanałami jednym przeciskiem, odbiór na dwóch kanałach jednocześnie, rodzer beep też fajny. Ale najważniejsza jest moc nadawania, filtry. To wszystko zwyczajnie nie zmieści się w małym pudełku. 

Oczywiście antenę najlepiej zamontować na stałę (nie na magnes) - promiennik (bat) można zawsze odkręcić, ale ja zostawiam, nie przeszkadza. Jak chcecie krótką antenę to konieczne helikalną.

Radio też warto zamontować do instalacji, nie do zapalniczki. Można wykonać na kablu zasilania wtyczkę pozwalającą odłączyć radjo i wziąć je do domu w przypadku nieużywania

Kolejna rzecz którą warto mieć to ręczne CB Radio, które umożliwia kontakt pilota z kierowcą bez krzyczenia czy wracania po kilka razy do auta.

a widzisz, co osoba to inna opinia :)
tego Billa polecił mi gość w serwisie po probie reanimacji mojego starego Alana wiec wydaje mi się wie co mówi (mógl przeciez wciskac mi kazde radio ktore ma w sklepie) - powiedzialem mu do czego potrzebuje radia i jak czesto go uzywam i dobrał takie radio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Panzerpferd napisał:

I co ważne, folia którą oklejają to nie super hiper droga rajdowa z +3 do szacunu na wsi tylko zwykła budowlana z marketu. @Tadeo odezwij się :clapping:

 pędząc do tablicy nie namawiam ale radzę: akcja kameleon w naszym wydaniu to zabezpieczenie lakieru folią elektrostatyczną stosowaną w specjalistycznym budownictwie.... rolka kosztuje max. 50 zeta i wystarczy na kilka obklejeń autka.. kupuje ją w składach budowlanych....jak otrzymam przypomnienie przed wyjazdem zabiorę rolkę więcej

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz moje pytanko.... to jakie CB radio etc..mam kupić aby było OK na trasie i jeszcze na wesoło...... najchętniej aby ten sprzęt możnabyłobo  wykorzystać jeszcze na własnej budowie, działce, lesie etc..

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę takie coś: https://allegro.pl/oferta/cb-radio-canva-583-mini-antena-magnetyczna-am-sq-6970023011?fromVariant=6970023011  ??

Szczerze powiem, że celuję w najbardziej budżetowe rozwiązanie. Jak pisałem wcześniej, radio kupię właściwie na ten wyjazd, więc pchanie się w wydatek 400-600zł jak dla mnie jest bezcelowy. Chyba, że jakąś używkę, np. https://allegrolokalnie.pl/oferta/cb-radio-uniden-pro-520xl-antena-sirio-pm125

 

Edytowane przez Zodiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontynuując akcje "obklejanie" rzucam myśl aby na tegoroczne Plejady uczestnicy naszych rajdów "Panzerpferd"   uformowali własny team!!!! oznakowanie wymyślimy,  będzie extra .... póżniej zmontujemy własny kwaterunek i bazę gdzieś przy bazie Plejad....

 

czekamy zatem z Pancerpferd na sygnały, kto się pisze na Plejady 2020 i nasz nowy TEAM;-)

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę takie coś: https://allegro.pl/oferta/cb-radio-canva-583-mini-antena-magnetyczna-am-sq-6970023011?fromVariant=6970023011  ??

Szczerze powiem, że celuję w najbardziej budżetowe rozwiązanie. Jak pisałem wcześniej, radio kupię właściwie na ten wyjazd, więc pchanie się w wydatek 400-600zł jak dla mnie jest bezcelowy. Chyba, że jakąś używkę, np. https://allegrolokalnie.pl/oferta/cb-radio-uniden-pro-520xl-antena-sirio-pm125

 
Używam od ponad 10 lat, kilka przeleżało w piwnicy.
Johnny 2 i antena sirio.
https://allegro.pl/oferta/cb-radio-president-johnny-ii-sirio-ml145-145-cm-8732503184?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Taptane Tapatalkiem

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tadeo Dzięki za info o folii, będę szukać, pewnie jeszcze pytać czy to to i zamawiać. Przyda się!

W kwestii radia, to nie ma co szaleć, ale nie można kupować też jakiegoś noname'a. Chińszczyzna będzie piszczeć, przerywać i ucierpi na tym cała kolumna. Moim zdaniem najtańszy president to dobry wybór - może być ten bill, może być używka - np Johnny II/III (ja mam III, wczoraj źle zobaczyłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontynuując akcje "obklejanie" rzucam myśl aby na tegoroczne Plejady uczestnicy naszych rajdów "Panzerpferd"   uformowali własny team!!!! oznakowanie wymyślimy,  będzie extra .... póżniej zmontujemy własny kwaterunek i bazę gdzieś przy bazie Plejad....
 
czekamy zatem z Pancerpferd na sygnały, kto się pisze na Plejady 2020 i nasz nowy TEAM;-)

My w tym roku nie jedziemy na Plejady Córka ma występ/koncert w Teatrze Roma w tym czasie...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, _akir_ napisał:

a widzisz, co osoba to inna opinia :)
tego Billa polecił mi gość w serwisie po probie reanimacji mojego starego Alana wiec wydaje mi się wie co mówi (mógl przeciez wciskac mi kazde radio ktore ma w sklepie) - powiedzialem mu do czego potrzebuje radia i jak czesto go uzywam i dobrał takie radio

Tak, Sprzedawca dobrał własciwie radyjko pod model który miałeś i pod Twój opis użytkowania. Ja polecam abyś kupił perspektywicznie, ponieważ ze swego doświadcaenia wiem, co się naprawdę przyda. W sklepie powiedziałeś, że będziesz używał radyjka rzadko, bo tak myślałeś. Ale na Świnoipasa nie jedziesz po raz ostatni prawda? Pojedziesz kolejny i kolejny raz, będziecie jechali może we dwa lub trzy auta do domu i okaże się, że będziesz musiał to małe radyjko wymienić, bo faktycznie będziesz chciał używać je inaczej niż miałeś zamiar. Nie wierzę, że nie będą przeszkadzać Ci trzaski, krótki nieczysty odbiór, przegrzewanie się odbiornika itd. Jak do tego dojdą wakacyjne podróże np forumowe Subariady i to jeszcze na Bałkany czy do Afryki (Tunezja, Maroko) okaże się, że właśnie takie malutkie popierdułki przestaną się sprawdzać, bo ich własciwy użytek to zapytanie doradcy handlowego o drogę dwa trzy razy na dzień i wyłączenie, a tak Subarowcy i offroadowcy radyjek nie używają :-). A cha, napisałęś, że masz zamiar trzymać radyjko w schowku - zły pomysł :- ( ono wymaga chłodzenia, zwłaszcza, że małe modele nie mają radiatora - chyba, że maiłeś na myśli trzymanie w schowku po wyłączeniu.

Takie moje szczere rady, bez napinki oczywiście. Radzę z dobrego serca Subarowemu koledze. Zrobisz jak będziesz uważał.

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka radyjek, z czasów kiedy trzeba było posiadać na CB pozwolenie.
Najlepsze to trochę zdłubany Alan 48+ katowany przez wiele lat, niestety nie widzę miejsca w forku na montaż tak dużego radia.
Moim zdaniem radio z dużą ilością pokręteł i guzików nie nadaje się do użytku jeżdżąc po wertepach, nieuważne kliknięcie np.FM czy połówek i już nikogo nie słyszysz.
Johnny 2 jest malutki, można go wcisnąć obok fotela, czy przyczepić trytytkami do podłokietnika, naprawdę dobrze działa jak na warunki na wyprawach, może to zasługa 1,5m anteny.

Taptane Tapatalkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, koziolek napisał:

Moim zdaniem radio z dużą ilością pokręteł i guzików nie nadaje się do użytku jeżdżąc po wertepach, nieuważne kliknięcie np.FM czy połówek i już nikogo nie słyszysz.

Tak, masz rację, dlatego wybrałem i polecam radio proste w obsłudze np. Taylor lll lub lV to radia z małą ilością przycisków, pokretel itd. To ma też zaletę że wszyscy potrafią je obsługiwać. Jednak nie jest dobrym pomysłem moim zdaniem zakup najmniejszych modeli bo mają inne przeznaczenie. 

W kwestii zmiany kanału fajna jest funkcja wyboru dwóch lub trzech zapisanych kanałów jednym przeciskiem oraz nasluchu dwóch kanałów jednocześnie. 

W obecnych czasach telefonów komórkowych itd dobrze jest jak radyjko CB posiada port USB. Ładowanie przez to gniazdo nie powoduje zakłóceń.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2020 o 15:28, jasiem napisał:

Tymczasem na Mazurach... Może do lutego się utrzyma ;)

IMG_20200105_132709.jpg

O mamo! Jak ja uwielbiam ten widok przed szybą!!! Wielkie, wielkie zazdro, że macie tak fajnie :wub:

Tylko tak z ciekawość spytam: na jakim to odcinku? 

Edytowane przez niezrównowaŻona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Pan Dziedzic napisał:

My także :biglol:

My też już zarezerwowani w Kai.

Mamy pokój 4-osobowy z kominkiem, jak ktoś chce może do nas dołączyć (wtedy koszt noclegu będzie 38 zł za łebka).

Pani mówiła, że mają na poddaszu jeszcze jeden pokój niewidniejący w żadnych bookongach. Ma jedno łóżko małżeńskie, i jedno pojedyncze. Może dla @weiser-ów?

Pani śniadań nie serwuje, ale jest na miejscu aneks kuchenny lub nieopodal restauracja. Ale może aneksik nam wystarczy?

Komu dwa łóżka u nas w pokoju i komu trójeczka na poddaszu? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...