Skocz do zawartości

ZAPROSZENIE NA RAJD: Jeleniewo - Banie Mazurskie - Klewiny (29 lutego)


Panzerpferd

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, KPR napisał:

Na bookingu brak już miejsc:(

A na noclegi.pl brak możliwości rezerwacji tylko na jedną noc.

Szukam zatem  dalej:)

Na bookingu to miejsce wyświetla jako bestseller (przynajmniej tak pokazywało przedwczoraj) pewnie mają tam rozkminę skąd taka popularność poza sezonem :-D my prawdopodobnie będziemy nocować w Suwałkach. Jak będzie jakiś wieczorek integracyjny to do was nocujący u Kaji podjedziemy :-)

Edytowane przez mattipk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, koziolek napisał:

Chyba nie rozumie po "naszemu" emoji41.png

Taptane Tapatalkiem
 

Rozumie, rozumie;):)

 

Odniosłem się do drugiej części wypowiedzi;) pierwsza jest oczywista, na liście widnieję sam;):)

 

Niemniej dzięki za pomoc.  Widać od razu kto będzie rozmawiać z miejscowymi jak przypadkowo wjedziemy, czyt. zabłądzimy, i znajdziemy się na terenie sąsiedniego kraju:)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KPR napisał:

przypadkowo wjedziemy, czyt. zabłądzimy

W naszym żargonie - jazda na zgubieniu. 

Raz jak było nudno to celowo się zgubiłem i musieliśmy zygzakować między rowami melioracyjnymi.

Normalnie jakby nas torpeda goniła :biglol:

  • Super! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto obejrzeć jeśli jest czas, długi ale fajny. Pewnie się Wam spodoba ;)

Warto podpatrzeć technikę jazdy i błędy kierowców.

Dzięki  właściwej technice nie terenowe auta pokonują przeszkody, a terenówki nie, przez ewidentnie brak doświadczenia/błędy kierowcy. To czy auto w czasie imprezy się rozpadnie, zostanie zatopione lub zniszczone nie jest tu najwyrażniej istotne... :biglol:

 

 

Edytowane przez mechanik
  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto obejrzeć jeśli jest czas, długi ale fajny. Pewnie się Wam spodoba
Warto podpatrzeć technikę jazdy i błędy kierowców.
Dzięki  właściwej technice nie terenowe auta pokonują przeszkody, a terenówki nie, przez ewidentnie brak doświadczenia/błędy kierowcy. To czy auto w czasie imprezy się rozpadnie, zostanie zatopione lub zniszczone nie jest tu najwyrażniej istotne... :biglol:

Filmik ciekawie sie zapowiada :) jestem po pierwszych 15 minutach i juz sie zastanawiam na snorklem do mojego SJ’ta


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Super! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, _akir_ napisał:


Filmik ciekawie sie zapowiada :) jestem po pierwszych 15 minutach i juz sie zastanawiam na snorklem do mojego SJ’ta emoji1787.pngemoji1787.png

Nie oglądaj do końca, chyba, że Cię już stać na zmotanego patrola ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Filmik ciekawie sie zapowiada default_smile.png jestem po pierwszych 15 minutach i juz sie zastanawiam na snorklem do mojego SJ’ta


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Już weiser pisał wcześniej, snorkel chroni od wody(w przypadku forka polegnie peenie zapłon, cewki ew świece, ale nie zabije silnika)ale też zatrzymuje 90 % pyłu i kurzu.
Po naszych jazdach w kurzu na podlasiu filtr powietrza był totalnie zasyfiony i dolot za nim, w moim przypadku przepływka i turbo.
Po zamontowaniu snorkela zrobiliśmy 5,5 tyś km po Bałkanach, potem wyjazd do Zamościa, gdzie kurzu nie brakowało i filtr powietrza, jak i cały dolot jest czyściutki.
Zasługą takiego stanu jest skarpeta w snorkelu(sprzedawana osobno) która nasączona olejem zatrzymuje cały syf.
Foto jest zrobione chyba po Zamościu i widać że robi robotę.0cb8ada049c4ea94a91fea736364e207.jpg2a4fdbfd96ae954ab1f462fc655d2561.jpg

Taptane Tapatalkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt przy zdrowych zmysłach nie ma zamiaru topić benzyniaka, ale wcześniej czy później trzeba strumyk przejechać i tak jak mówisz, chwilka i silnik do roboty.
W Albanii mieliśmy z 7-8 mniejszych i większych strumyków do przejechania i nawet się nie zastanawiałem tylko dzida i do przodu.
No niestety jest to spora ingerencja w nadwozie(dziury w błotniku i słupku) i nowszych aut jednak szkoda.
Jak ganialiśmy po Podlasiu i później zobaczyłem fotki, to do dziś jestem w szoku że się udało bca3696049e51fe42e58cc0540d16c2f.jpg

Taptane Tapatalkiem

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia w takich imprezach i zastanawiam się co muszę mieć ze sobą, żeby potem w ostatniej chwili nie kupować.
CB radio, łopata, siekiera, karczownik (on zawsze w aucie), linka holownicza (zwykła), coś jeszcze? Piłę spalinową brać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia w takich imprezach i zastanawiam się co muszę mieć ze sobą, żeby potem w ostatniej chwili nie kupować.
CB radio, łopata, siekiera, karczownik (on zawsze w aucie), linka holownicza (zwykła), coś jeszcze? Piłę spalinową brać?

Znając Panzera to myśle ze T-34 byłby idealny


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś poszukiwał jeszcze noclegu w Jeleniewie z 28/29.02 to służę pomocą - udało mi się jeszcze znaleźć agroturystykę ala "Pokoje Kaja" na tej samej ulicy ino parę numerów dalej :) Tak więc, gdyby coś to proszę na PRIV to podam kontakt:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2020 o 16:20, moominko napisał:

Nie oglądaj do końca, chyba, że Cię już stać na zmotanego patrola ;) 

Takie porównanie mi wpadło.

Nieistotna jest marka. Chodzi o porównanie zawieszenia na nsztywnych mostach (terenówki) z zawieszeniem niezależnym (wszelkie SUVy).

 

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...