Skocz do zawartości

ZAPROSZENIE NA RAJD: Jeleniewo - Banie Mazurskie - Klewiny (29 lutego)


Panzerpferd

Rekomendowane odpowiedzi

POSZUKIWACZE ADRENALINY I BŁOTA, 
BACZNOŚĆ! 
JEST ROBOTA :thumbup:'

https://zegaronline.pl/minutnik/Świniopas/2020-02-29/

 

Poprzednio zabraliśmy Was w nasze ulubione miejsca na południu. Teraz czas odwiedzić północ. Dalej się nie da (chyba, że macie wizę) :biglol:

 

11 mattipk.JPG

 

ZAŁOŻENIA TRASY (ok. 130 km, w tym 40 km asfaltu): 

https://drive.google.com/open?id=1VNw7L3aYfmsIq0ZjGsnZEDzRsWKcT0L-
(mapa wymaga już jedynie delikatnych szlifów i uporządkowania)

 

  1. Spotykamy się w sobotę, 29 lutego o godz. 9 rano w Jeleniewie, na piaszczystym placu na przeciw kościoła przy DW655 przy zjeździe na Kruszki (Google pokazuje adres Jeleniewo, Kazimierówka 20)
  2. Tym razem trasa jest dłuższa (ok. 130 km). Od razu po wyjeździe z Jeleniewa ruszamy w szutry i błota Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Na znanej wam z filmów przesiece urządzamy sobie niewielki etap terenowy, po którym ruszamy częściowo starymi nasypami kolejowymi do sławnych mostów w Stańczykach, gdzie zatrzymujemy się by nacieszyć wzrok.
  3. Dalej jeszcze na kilka chwil wpadamy we błota, by już asfaltem mknąć przez Gołdap do Bań Mazurskich. W tamtejszym legendarnym Barze Młyn zjemy najpyszniejszych kartaczy w Polsce.
  4. Po napełnieniu się gorącą strawą ruszamy błockiem obok grobowca Steinertów i dotrzemy do ruin pałacu letniego rodziny Fahrenheidów, który zwiedzamy. Odwiedzamy też pobliską piramidę-grobowiec w Rapie. Dalej wzdłuż ruskiej granicy pojedziemy znów na wschód, przejeżdżamy przez rondo im. Bohaterów PGR w Użbalach, ubłacamy się na kolejnym etapie terenowym i ruszając dalej na zachód robimy Pętlę Czupowską w Górach Klewińskich. 
  5. Tam też, we Dworze Klewiny będzie czekał na nas Kazik z rodziną, który w zależności od pogody urządzi nam ognicho lub biesiadę pod dachem.
  6. Następnego dnia możemy zabrać się autami do Żabina, gdzie lokalny ksiądz Andrzej, niezły wariat i miłośnik historii (taki żabiński odpowiednik Marcina z Gorajca) w zajefajny sposób oprowadzi nas po kościele zdradzając rąbka wielu tamtejszym tajemnicom - a jest ich nie mało.

 

ORGANIZACYJNE:

  1. Wpisowego tym razem brak.  Wpisówka będzie. Łatwiej to wszystko ogarnąć, gdy na miejsce ludzie już opłaceni jadą. Koszt noclegu w Klewinach - 40 zł za osobę. Żarło imprezowe - koszta niebawem.
  2. Noc z piątku na sobotę zorganizujcie sobie sami. Pewniakiem są miejsca w Gościńcu Jaczno, ale nie są tanie. Gościniec Drumlin odradzam, można popróbować w Dworczysku nad Hańczą. Generalnie, gdy jechaliśmy tu w grudniu był problem, bo w wielu miejscach były remonty, ale może się to zmieni. Jak dacie mi szansę to w połowie stycznia coś znajdę/zaproponuję.
  3. Noclegi w Klewinach - i tu mamy niestety wąskie gardło. Na łóżkach zmieści się 19 osób, na dostawkach jedynie 3 (mnie i Tusi nie liczę, będziemy spać tam, gdzie normalnie nie można). Trzeba to będzie zgrabnie poupychać. Niebawem stworzę arkusz google byśmy się mogli zorganizować. https://dworklewiny.pl/

 

UWAGA! Chętnych by z nami pojechać proszę o wybranie jednej z opcji:

  • RAJD - sam przejazd 
  • IMPREZA - przejazd oraz wieczorna biesiada (koszt od 50 zł za osobę dorosłą)
  • NOCLEG - przejazd oraz pochlaj z transportem do łóżka (to co powyżej + koszt noclegu)


LISTA STARTOWA:

  1. @Panzerpferd i @niezrównowaŻona + NOCLEG (opłacone)
  2. @Pan Dziedzic i @Rozrabiara + NOCLEG (opłacone)
  3. @koziolek i Magda + NOCLEG + RAJD
  4. @_akir_ i @Blondka + NOCLEG (opłacone)
  5. @GregorWOT i Renata + NOCLEG (opłacone)
  6. @arkadio i @instancja_wyższa +NOCLEG (opłacone)
  7. @weiser, weiserowa, weiserówna +NOCLEG (opłacone)
  8. @keyman i Kasia +NOCLEG (opłacone)
  9. @moominko + @Niuta + NOCLEG (opłacone)
  10. @Zodiak z familią + RAJD
  11. @KPR NOCLEG (opłacone)
  12. @areq i pilot + NOCLEG (opłacone)
  13. @blackfranky + pilot + RAJD


NIECH BŁOTO BĘDZIE Z NAMI! :drool:

Edytowane przez Panzerpferd
  • Super! 7
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, _akir_ napisał:

będzie sie działo :D

zastanawiam sie czy zakladac ATki czy na zimówce zrobimy trase :) 

My będziemy jechali z trasy na zimówkach ale gdybym miał wybór to jechał bym na ATekach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, _akir_ napisał:

ATki czy na zimówce zrobimy trase :) 

Zakładaj AT. Dasz radę dojechać a różnica w terenie jest masakryczna.

Chyba, że będzie śnieg... a to wtedy sam się dopytam. Obstawiam błoto :P

Edytowane przez Panzerpferd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, koziolek napisał:

W ubiegłym roku było ciepło, ale dwa lata wstecz 2 marca tak robiłem, na jeziorze :superhero:

w Focusie RS już by Ci komp z ucha strzelał że dyfer się przegrzewa ;) kumpel mi pokazywał filmik jak w Finlandii szaleli na lodzie i RS miał dość po 10 minutach bo go elektronika udupiła :D 

 

10 minut temu, Panzerpferd napisał:

Zakładaj AT. Dasz radę dojechać a różnica w terenie jest masakryczna.

Chyba, że będzie śnieg... a to wtedy sam się dopytam. Obstawiam błoto :P

WIesz te ATki co mam "dziwnie" zachowują się na mokrym asfalcie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, _akir_ napisał:

w Focusie RS już by Ci komp z ucha strzelał że dyfer się przegrzewa ;) kumpel mi pokazywał filmik jak w Finlandii szaleli na lodzie i RS miał dość po 10 minutach bo go elektronika udupiła :D 

Mój ex lanos uwielbiał być łupany i bardzo dobrze te łupanie przyjmował :yahoo:

Tego dnia zrobiłem ponad 100 km na kolcu i jak już za dobrze kolec trzymał, kolejne 100 km na zimówkach 

 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Panzerpferd napisał:

Najczęściej googiel prowadzi nas przez Zambrów, Łomżę i Grajewo.

W drugą stronę można pojechać przez Giżycko, Pisz, Łomżę...

a powiedz mi jak z podróżowaniem w strefie nadgranicznej ? nikt nam z dupy jesieni średniowiecza nie zrobi ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, _akir_ napisał:

a powiedz mi jak z podróżowaniem w strefie nadgranicznej ? nikt nam z dupy jesieni średniowiecza nie zrobi ?

W Gorajcu też była, hahaha :biglol:

Straż graniczna ma tam prawo zatrzymać kogo tylko chce bez podania powodu. Lepiej więc mieć aktualne papiery.

Ale są w porządku, nie nastawieni na mandaty. Raz nawet pozwolili się zamienić mi miejscem z @niezrównowaŻona,

bo okazało się, że moje prawko straciło ważność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Panzerpferd napisał:

W Gorajcu też była, hahaha :biglol:

Straż graniczna ma tam prawo zatrzymać kogo tylko chce bez podania powodu. Lepiej więc mieć aktualne papiery.

Ale są w porządku, nie nastawieni na mandaty. Raz nawet pozwolili się zamienić mi miejscem z @niezrównowaŻona,

bo okazało się, że moje prawko straciło ważność.

no ale tym razem to ZSRR będzie obok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...