Skocz do zawartości

Koncerty rockowe i pochodne :)


Krebelka

Rekomendowane odpowiedzi

Z Wawy dojazd do Pragi trochę kłopotliwy...

Najlepiej oczywiście wybrałbym się na oba:)

Mam nadzieję,  że biletów w Polsce starczy, w Czechach grają 2 dni z rzędu...

W Berlinie też grają jeden raz:)

 

Edytowane przez KPR
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
3 godziny temu, Neutrino33 napisał:

Zadowolony, czy raczej "never meet your heroes"?

 

Nie do mnie pytanie...to odpowiem ;)

Z tych instrumentalnych, szczególnie z Pana w kapeluszu bardzo, z tego wokalnego....jak by to ująć...tez dał mi sporo radości ;)

 

Takich genialnych solówek w życiu nie słyszałem. Ten kudłaty to potrafi... A koncert 3,5 h. uczciwej gry, a nie opitalania się. 

 

 

 

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Adi napisał:

 

Nie do mnie pytanie...to odpowiem ;)

Z tych instrumentalnych, szczególnie z Pana w kapeluszu bardzo, z tego wokalnego....jak by to ująć...tez dał mi sporo radości ;)

 

Takich genialnych solówek w życiu nie słyszałem. Ten kudłaty to potrafi... A koncert 3,5 h. uczciwej gry, a nie opitalania się. 

 

 

 

Podpisuje się obiema ręcyma!

 

 

  • Super! 1
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, subleo napisał:

Slash powinien otrzymywać podwójne wynagrodzenie za koncerty, bo robi połowę roboty ;) 

 

Przynajmniej tak było na Śląskim kilka lat temu. Ciekawe jak było teraz w Wa-wie?

 

Połowę? No co Ty, jak Axl przedstawiał zespół, tak w 2/3 koncertu, przyszła pora na Slash'a, ten odpowiedział jak reszta, kilkoma akordami swojego instrumentu, najpierw skromnie z celowymi przesterowaniami, jakby coś budził....i obudził,  zaczął przyspieszać....i tak prawie 10 minut.

Myślę, że to znacznie więcej niż połowa tego zespołu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybiera się ktoś do Bolkowa na Castle Party? Ja będę wyruszał w środę 6.07 i mam trochę miejsca gdyby ktoś chciał się zabrać. Wózek duży (Pajero) i na trasie z Gdyni do celu mogę kogoś zgarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 2.08.2022 o 15:47, radix99 napisał:

Stadion Narodowy: Rammstein i Iron Maiden. Tydzień różnicy. Dwa kompletnie odmienne podejścia do koncertowania. Oba fantastyczne. Nawet dla niezbyt lubiących muzykę jedną, czy drugą, gorąco polecam właśnie na żywo.

 

Mnie przed koncertami na Narodowym odstrasza jednak fatalna akustyka. Było to wielokrotnie podnoszone, że tam nie da się dobrze wydobyć dźwięku.

 

Za to jeśli chodzi o nagłośnienie - to uważam, że najlepszych magików od tego mają w zespole Pendragon (progressive rock). Na pierwszym ich koncercie - w sali, która również znana była z fatalnej akustyki (klub Eskulap  w Poznaniu) - po pierwszych 2 piosenkach byłem rozczarowany, że grają z playbacku. Okazało się, że nagłośnieniowcy wyciągnęli dźwięk na takie wyżyny, że miało się wrażenie, że jest się z nimi w studio nagraniowym. Czysty, wręcz krystaliczny dźwięk. Rewelacja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu opis sytuacjiL 

Koncerty na PGE Narodowym to tragedia. Dlaczego słychać tam głównie hałas? | naTemat.pl

 

Podobno wzorcowe są nadal Hala Stulecia we Wrocławiu i Arena w Poznaniu. Oba budynki wybudowane za czasów PRL. I to nie żadna gloryfikacja systemu, a zwyczajnie szacunek dla ludzi, którzy nie mając komputerów i wielu nowych technologii potrafili ogaranąć temat.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pumex1 napisał:

Mnie przed koncertami na Narodowym odstrasza jednak fatalna akustyka. Było to wielokrotnie podnoszone, że tam nie da się dobrze wydobyć dźwięku.

 

Za to jeśli chodzi o nagłośnienie - to uważam, że najlepszych magików od tego mają w zespole Pendragon (progressive rock). Na pierwszym ich koncercie - w sali, która również znana była z fatalnej akustyki (klub Eskulap  w Poznaniu) - po pierwszych 2 piosenkach byłem rozczarowany, że grają z playbacku. Okazało się, że nagłośnieniowcy wyciągnęli dźwięk na takie wyżyny, że miało się wrażenie, że jest się z nimi w studio nagraniowym. Czysty, wręcz krystaliczny dźwięk. Rewelacja!

Mam porównanie z kilku razy na Narodowym. Na pewno nagłośnienie tego miejsca jest wyzwaniem dla dźwiękowców. Ale porównanie np. Guns'N'Roses z czerwca tego roku, z Rammstein, czy Iron Maiden kilka tygodni później jest dramatyczne. Gunsów nie było można kompletnie rozróżnić, co grają. Wokalu prawie nie było. Dopiero w drugiej połowie koncertu się NIECO poprawiło. Tymczasem Rammstein i Iron: co najmniej poprawnie. Ale też bez porównania do Metalliki, czy Phila Collinsa z 2019.

 

 

Edytowane przez radix99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre sale koncertowe z dobrym inżynierem dźwięku rozpieszczają. Jak się doświadczy to później aż trudno zaadaptować się do, nie tyle gorszych, co diametralnie gorszych warunków akustycznych.

 

A gorszej akustyki niż ta na Stadionie Narodowym to nie słyszałem. Niestety nie ma inżynierów dźwięku, który potrafią na potrzeby koncertu nagiąć prawa fizyki.

 

5 godzin temu, radix99 napisał:

Guns'N'Roses z czerwca tego roku, z Rammstein, czy Iron Maiden kilka tygodni później jest dramatyczne. Gunsów nie było można kompletnie rozróżnić, co grają. Wokalu prawie nie było. Dopiero w drugiej połowie koncertu się NIECO poprawiło. Tymczasem Rammstein i Iron: co najmniej poprawnie. Ale też bez porównania do Metalliki, czy Phila Collinsa z 2019.

 

Czynnikiem, który wpływa na akustykę są uczestnicy koncertu, stąd często inżynier dźwięku wykonuje korekty w trakcie koncertu. A poza tym może tego wymagać sama kompozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...