Skocz do zawartości

Koncerty rockowe i pochodne :)


Krebelka

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.08.2022 o 12:22, pumex1 napisał:

A tu opis sytuacjiL 

Koncerty na PGE Narodowym to tragedia. Dlaczego słychać tam głównie hałas? | naTemat.pl

 

Podobno wzorcowe są nadal Hala Stulecia we Wrocławiu i Arena w Poznaniu. Oba budynki wybudowane za czasów PRL. I to nie żadna gloryfikacja systemu, a zwyczajnie szacunek dla ludzi, którzy nie mając komputerów i wielu nowych technologii potrafili ogaranąć temat.  

 

W te 8 sekund delaya (z artykułu) to aż trudno uwierzyć. Może chodzi o zmierzone wielokrotne odbicia? 

 

Na Chorzowskim byłem na Metallice i też było kiepsko i też miejscowi mówili, że przeważnie jest kiepsko. Ale w podobnym czasie co Narodowy budowane - w Łodzi i Krakowie - już nikt nie narzeka. Pojechałem na "The End Tour" Black Sabbath i byłem bardzo miło zaskoczony, bo brzmieli nawet lepiej niż 3 lata wcześniej Black Label Society na stadionie w Dortmundzie. A już szokiem było nagłośnienie Shade w Atlas Arenie. Rewelacja! I to chyba nie kwestia gatunku muzyki? 

 

Ta Hala Stulecia we Wrocławiu też ma fatalną opinię. Ona została zbudowana przez Niemców na początku ubiegłego wieku. W środku beton przykryty betonową kopułą. Akustykę ma świetną gdy się nie używa nagłośnienia. W miarę fajnie słychać było SBB szczególnie w wolnych numerach. Illusion, Deep Purple - tragedia ... 

Mnie takie doświadczenia, no i występ metalowej czwórki na lotnisku w Bemowie skutecznie zniechęciły do "olbrzymich" koncertów. A są duże sale na ponad 1,5 tys. gdzie zawsze słychać pięknie. Np. Huxleys Neue Welt w Berlinie (przyjechaliśmy kwadrans przed koncertem BLS i zaparkowałem 70m od wejścia; wyjazd natychmiastowy ;-)). Albo wręcz jedna z najlepszych sal koncertowych we Wrocławiu Narodowe Forum Muzyki na prawie 2 tys. ludzi. Poza tym organizacja związana z dojazdem i wyjazdem w PL to masakra. 2,5 h czekaliśmy, żeby w ogóle ruszyć z parkingu spod Sonisphere Festival w W-wie. Lepiej, ale ciągle do kitu w Łodzi, Krakowie. Nie wiem jak to robią w DE, że idzie im to tak sprawnie. Może miałem szczęście- byłam tylko 3 razy i zawsze bardzo OK ;-) 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...