Jump to content

praca w Subaru...

tamer9
 Share

Recommended Posts

Wiem, że w Japonii jest inna kultura pracy, ludzie nie chodzą na zwolnienia i mają mało urlopu, ale jakoś mimo wszystko nie chce mi się wierzyć, by sami rezygnowali z płacy za wykonaną pracę.

Jako pracownik korpo współpracujący z Azjatami (a w sumie to i w naszym narodzie są takie skłonności) - wcale nie jest mi trudno uwierzyć, że z tej zapłaty rezygnowali.

W przeszłości / współcześnie były prowadzone akcje "bojkotujące" towary / dobra wytwarzane z naruszeniem norm nazwijmy je etycznych.

W niektórych przypadkach poskutkowało, to zaprzestaniem takich działań z powodów wizerunkowych w innych ograniczeniem zysków przedsiębiorców, co w konsekwencji i tak wymusiło na nich działania mające na celu akceptowalne przez społeczeństwo podejście do biznesu. Kiedyś w Anglii bojkotowano cukier i jego wyroby ponieważ do uprawy trzciny cukrowej wykorzystywano niewolników, współcześnie passe jest kupowanie jajek z chowu klatkowego, łososi z norweskich ferm, ryb poławianych w sposób niehumanitarny, drobiu chowanego na antybiotykach itp itp. Zmierzam do tego, że we współczesnym świecie niewiele trzeba, aby taka wiadomość (praca w subaru) stała się pretekstem do bojkotu produktów Subaru - może przesadzam, ale nie można wykluczyć takiego scenariusza.

1 godzinę temu, subarutux napisał:

A już myślałem, że to oferta pracy w SIP... :unsure:

To jest nas dwóch, chociaż ja liczyłem jeszcze na dealera :D

8 godzin temu, aflinta napisał:

@Giresse, artykuł opisuje chyba nieco inny przypadek.

Japończyk nie pozwoli sobie na taki "wałek". U nich wszystko musi być czarno na białym bez kombinacji. 

A nadgodziny w Japonii to chyba klasyczna sytuacja, tyczy się to chyba każdej większej korporacji 

4 godziny temu, 133699 napisał:

Japończyk nie pozwoli sobie na taki "wałek"

Mają lepsze

http://moto.pl/MotoPL/7,88389,22507577,wielkie-oszustwo-kobe-steel-samochody-z-podrabiana-stala.html

http://pulsazji.pl/2017/11/21/nissan-subaru-problemy-kontrola-jakosci-rynku-japonskim/

Edited by Zyzol
  • Like 1

30 minut temu, Zyzol napisał:

jeżeli dobrze pamiętam, to mieli też chyba na dużą skalę problem z poduszkami powietrznymi - Takata