Skocz do zawartości

Subaru Boxer Diesel


demol

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam że jakas "scavenger pump" jak w suchych miskach olejowych.

 

W końcu boxser to silnik lotniczy więc Subaru ma chyba praktykę w wymuszonym obiegu oleju :P

 

Tak analizuje i chyba widzę oprócz przewodów chłodzenia Turbo olejem i smarowania go jest jeszcze układ chłodzenia cieczą !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 348
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć

Czytam sobie tę Waszą dyskusję. Rzecz jasna zgadzam się z Przemqiem. To Forum dla maniaków i ludzie myślących nieco inaczej. Identyfikuję się z tym nurtem. Nie może być zresztą inaczej, każdego dnia spotykam się z objawami zdziwienia, ba!, nawet nieskrywanej niechęci z powodu tego, że auta nie traktuję jak kupy żelastwa, które ma wozić dupę tu i ówdzie, tylko...inaczej...To zdziwienie i niechęć ustępuje, gdy ludziska chcą sobie auto kupić i wtedy, Maciek-pomóż. Pomagam chętnie (i niedopłatnie :cool: ) bo to lubię. A oni... i tak nie zrozumieją...Ale...nie o tym chciałem.

Diesel w Subaru - wielka sprawa. Jedna z niewielu firm na świecie, która produkowała auta wyłącznie z silnikami benzynowymi wkracza w inny wymiar. W każdym aspekcie. Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie Subaru to ZAWSZE będzie auto z cudownym, wyjątkowym, ale BENZYNOWYM silnikiem. I już. Nie potrafię udzielić racjonalnej odpowiedzi dlaczego. Wiem, tzn. mniemam, że diesel od Subaru będzie super, że będzie wspaniale pracował, że będzie nawet oszczędny (być może), ale...jakoś mi to nie pasi. Miałem ostatnio dyskusję z moim bossem, który jeździ Porsche i jest zagorzałym fanatykiem tej marki. Na pytanie czy wyobraża sobie diesla w Porsche odpowiedział (o zgrozo) a czemu nie. W Cayenne albo w Panamerze...Załamałem się. Ostatni bastion poległ :smile: .

Reasumując - mnie diesel w Subaru nie bierze i na pewno nie będę takim jeździł, Wystarczy mi TDCi w Mondeo. Ale chętnie dowiedziałbym się czegoś więcej o tym silniku, z czystej ciekawości. Czy ktoś widział juz opublikowane przez FHI dane techniczne? Jeśli tak - dajcie znaka.

p.s. W moim garażu już niedługo stanie WRX... :grin:

Jak to któryś z Was napisał - marzenia jednak się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło wiedzieć, że jest tak dużo pasjonatów w Polsce. Obawiam się jednak. że z punktu widzenia FHI jest ich za mało i jeżeli chcą zdecydowanie zwiększyć sprzedaż ( czyt. zyski ) muszą sięgnąć do tych 50% czy 60 % klientów w Europie, którzy decydują się na diesla.

Ekonomia jest nieubłagana. Ja należę do tej mniejszości, których ucieszyła informacja o boxerze w ver. ON. Jak tylko pojawi się OBK z dieslem zamienię swojego a oszczędności dorzucę do kasy z rozbitej skarbonki i kupię sobie GT. Co by kult marki nie podupadł. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Panowie (i Panie)...

Jaka wazelina...? Ja tak prosto z serca a Wy mię tu o takie rzeczy....nieładnie :smile:

 

I dziękuję za powitanie na forum. Bywałem tu przez jakiś czas ponad rok temu, od tego czasu wiele się zmieniło, ale jestem "nazad".

 

Do następnego postu!

 

Z "boxer-skim" pozdrowieniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym Auto Moto ( nr4) jest troszkę więcej o dieselku Subaru;

przekrój techniczny na 1 strone a4;

kilka szczegółów m.in. moc 160km; moment 340-360Nm; 4cylindry; pojemność 2.0;

podobno ma być kilka wersji mocy;

sprzedaż od początku 2008r; początkowo tylko w Outbacku;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dokopal sie juz ktos do pliku dzwiekowego, bo to ze diesel bedzie dosc mocny to chyba jasne, ale jak brzmi ten boxer to jest pytanie :cool:

 

Faktycznie - to bardzo ciekawe pytanie. No bo nie wiadomo, jak klekot wpłynie na bulgot :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - to bardzo ciekawe pytanie. No bo nie wiadomo, jak klekot wpłynie na bulgot .

 

doswiadczenia forumowiczow opisywane w temacie o kopanych lezacych daja nadzieje ze jak zwykle bulgot skopie klekota :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO powinien brzmieć trochę lepiej od innych diesli, ale daleko mu będzie do brzmienia bokserów benzynowych, zwłaszcza turbo :roll:

 

 

PS

Lepiej mieć Alzheimera i nie pamiętać niż Parkinsona i rozlewać

Trochę inaczej: Lepiej mieć Parkinsona i trochę rozlać, niż Alzheimera i zapomnieć się napić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...