Skocz do zawartości

Subaru Boxer Diesel


demol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 348
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A sprzedaja, nawet ostatnio ktoś mi mówił o tym że ktoś znajomy sprowadził do .pl VW z ameryki - TDI

Na dzien dzisiejszy chyba tylko Merc ma diesle w swojej ofercie na rynek US. WV nie sprzedaja TDI od dwoch lat, bo znowu zmienily sie normy spalin i WV ich nie spelnia.

Wiadomo ze klienci na takie auta sie znajda, jak ktos pisal glownie dla szpanu, albo pasjonaci, ktorzy jezdza na zuzytym oleju z McDonalds.

Ja pisalem ze diesla sie nie oplaca kupowac. Za podobna kase co Passat lub Jetta TDI mozna kupic odpowiednio hybrydowa Camry i Civica, ktore pala mniej i mozna je zatankowac na kazdej stacji, a nie tam gdzie tankuja ciezarowki.

Podejrzewam ze w Japini i Australi jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzien dzisiejszy chyba tylko Merc ma diesle w swojej ofercie na rynek US. WV nie sprzedaja TDI od dwoch lat, bo znowu zmienily sie normy spalin i WV ich nie spelnia.

VW ma nadal: Toareg V10 nie we wszystkich stanach, ale do kupienia FL i NJ, Jetta MY06 etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ameryce, nie oplaca sie jezdzic dieslem osobowym.

to samo w Australii. Tutaj ludzie lubia 4.2 litrowe holdeny i fordy. Olej napedowy jest drozszy i raczej od powaznych 4x4 sie stosuje.

 

ps oprocz japonskich maluszkow (jesli chodzi o silniki) to kroluje tu chyba V8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xbike, cos Ci sie pomylilo, WV nie ma obecnie w swojej ofercie zadnych diesli. '06 to jest roczny samochod, ja pisze o nowych.

Formalnie np Touareg 5,0 TDI istnial niedlugo w oficjalnej ofercie - nie bylo to jednak tozsame z brakiem mozliwosci jego zakupu. W temacie w/w modelu MY07 - przerabialem to miesiac temu, co do Jetty - hmm - nie bede sie sprzeczal, mozesz miec racje - faktycznie mowie o aucie 2006 :oops: Odnioslem sie do kwestii, ze Vw nie sprzedaja diesli w US od dwoch lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , ale my tu o Subaru mowimy, a nie o niemieckich wynalazkach.

A co do nieoplacalnosci dizla w USA to nie do konca sie z Wami zgodze, gdybyscie dojezdzali 40 mil w jedna strone do pracy / a znam takich / to byscie inaczej mowili.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jakieś informacje na temat innej wersji niż 2.0 ?

 

chcesz cos wiedziec o 1.5 automat? :mrgreen: Prosze: mułowate, ale zawieszeniowo itp super - o niebo lepiej od konkurencji i lepiej niz aktualna ;)

 

 

Powiedział byś coś więcej, a nie trzymał w napięciu forumowiczów do 5.04.

 

nawet gdybym wiedzial to bym nie mogl :( Powiem tylko, ze o ile teraz wszyscy jestesmy zawiedzeni ("my wszyscy" = forumowicze i fanatycy), to STI moze jeszcze zagiąć i zaspokoić nasze potrzeby. O, tak to chyba brzmi w miarę dyplomatycznie ;)

 

 

 

P.S. ja zwykle nie w tym temacie piszemy co trzeba :D

 

W takim wiec razie: subarowy dyzel nie ma wiekszosci wad typowych dla tego rodzaju jednostek. koniec, bo mi sie ochrzan dostanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś informacje na temat innej wersji niż 2.0 ?

 

chcesz cos wiedziec o 1.5 automat? :mrgreen: Prosze: mułowate, ale zawieszeniowo itp super - o niebo lepiej od konkurencji i lepiej niz aktualna ;)

 

Mam na myśli coś około 1.5 x 2 czy H6 w wersji na zupę :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli coś około 1.5 x 2 czy H6 w wersji na zupę

 

Jesli na diesla w Warszawie krawaty mowia "zupa" :mrgreen: to o takim szesciocylindrowym narazie nic nie wiadomo (szczerze to pisze :) ).

 

 

Ale za to szykuje sie inna niespodzianka w pewnym sensie zwiazana z ta tematyka :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze nie jest tak zle, jak sie wydaje ;)

 

napisz czy warto czekać na dizla (bo się przymierzam do kupna może nawet już niedługo)

czy lepiej kupować benzynę i ewentualnie gazować je oryginalną instlką

 

tyle lat czekałem (aż uzbierałem) że mogę poczekać jeszcze ten rok (może uzbieram więcej i będzie mniejszy kredyt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...