Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Okazuje się, że Skoda to w sumie ma napęd taki sam jak Audi z quattro. A pewnie i lepszy ;)

https://motofilm.pl/2023/02/skoda-z-napedem-4x4-leci-po-sniegu-jak-zla-stara-octavia-daje-rade-jak-audi-z-quattro-wideo/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pumex1 napisał(a):

Okazuje się, że Skoda to w sumie ma napęd taki sam jak Audi z quattro. A pewnie i lepszy ;)

https://motofilm.pl/2023/02/skoda-z-napedem-4x4-leci-po-sniegu-jak-zla-stara-octavia-daje-rade-jak-audi-z-quattro-wideo/

 

 

Sprytni Czesi zwykli brać z półek co najlepsze i wcześniej przez VAGa sprawdzone. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ponarzekam na Skodę: po prawie 60 k km zacząłem słyszeć plastiki wnętrza auta. Szczególnie z drzwi i z okolic fabrycznego subwoofera przy ciut głośniejszej muzyce. Na razie wytłumione drzwi przednie i zmienione głośniki, poprawa jest ale bez dalszej ingerencji się nie obejdzie. Trzeba będzie wrzucić wytłumienie w drzwi tylne i  podłogę bagażnika.

 

I wymieniłem klocki oraz tarcze z przodu mimo, że tarcza seryjna była jeszcze do użycia to klocek bardzo słaby co powodowało znaczne obniżenie skuteczności hamowania. Wybrałem zestaw DBA i jest świetnie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2023 o 13:49, Ayu napisał(a):

Trochę ponarzekam na Skodę: po prawie 60 k km zacząłem słyszeć plastiki wnętrza auta. Szczególnie z drzwi i z okolic fabrycznego subwoofera przy ciut głośniejszej muzyce. Na razie wytłumione drzwi przednie i zmienione głośniki, poprawa jest ale bez dalszej ingerencji się nie obejdzie. Trzeba będzie wrzucić wytłumienie w drzwi tylne i  podłogę bagażnika.

Jaki to model Skody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 29.11.2022 o 18:57, dirkdiggler napisał(a):

Czasam gdzieś tam wyświetli mi informację co tam słychać w skodziarskim świecie.

I.

Donoszą, że aktualny wypust octavii rs 2,0tsi co ma  seryjnie 245KM robi się softem na 350KM i 490Nm, bez zmiany klamotów. 

 

Silnik ma jeszcze większy potencjał niż poprzednia generacja.

 

Liczby robią wrażenie, tylko osi przedniej żal.

 

 

 

Bez zmiany klamotów w postaci tłoków itp, ale kilka "drobiazgów" trzeba uwzględnić.
TSI 280KM samym softem robi się na ok 340KM, luźniejszy wydech + dolot okolice 400KM
Turbina Garrett Powermax + upgrade układu paliwowego to już okolice 500KM.
Modyfikacja za 25-30k daje przyrost mocy ok 60-70% i rodzinna kura 4x4 potrafi grzebnąć pazurami poniżej 5s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, GdaKon napisał(a):

 

Bez zmiany klamotów w postaci tłoków itp, ale kilka "drobiazgów" trzeba uwzględnić.
TSI 280KM samym softem robi się na ok 340KM, luźniejszy wydech + dolot okolice 400KM
Turbina Garrett Powermax + upgrade układu paliwowego to już okolice 500KM.
Modyfikacja za 25-30k daje przyrost mocy ok 60-70% i rodzinna kura 4x4 potrafi grzebnąć pazurami poniżej 5s.

 

 

Internet mówi jednak coś innego:)

 

NOWA generacja 2,0tsi robi się bez żadnych drobiazgów na 350/490.

Sam soft.

 

O tak:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
 
Wszyscy zdrowi w Skodzie?:facepalm:
 
Oba placowe 2,0tdi 200KM, 4x4
 
 
 
 
image.thumb.png.3d357a7fbef2b2bc016226e13cc376fd.png

W 2019 Passat był tańszy niż Superb (już słyszę że kura jest wieksza ) a w zeszłym roku tańszy od Superba okazał się Arteon.
Ale żeby Skoda była w cenie Audi to już jadą po bandzie.


Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
2 godziny temu, dirkdiggler napisał(a):

Ale będzie się działo:)

 

Nadchodzi też facelifting octavii.

 

Za chwilę jak te wszystkie cenniki się zaktualizują w związku z nowymi modelami okaże się że Outback to istna okazja.

Pamiętam że już w 2012 r. można było skonfigurować Skodę Superb drożej niż bieda Jaguara. Nie było to proste i oczywiste ale możliwe. Jeśli teraz na placu był dostępny OBK Cross za 207 k. to już nie ma o czym mówić. Dziś sprawdziłem sobie konfigurację Skody Kodiaq 4x4 i dobrze wyposażona wyszła prawie 240 k. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kristofor napisał(a):

Pamiętam że już w 2012 r. można było skonfigurować Skodę Superb drożej niż bieda Jaguara. Nie było to proste i oczywiste ale możliwe. Jeśli teraz na placu był dostępny OBK Cross za 207 k. to już nie ma o czym mówić. Dziś sprawdziłem sobie konfigurację Skody Kodiaq 4x4 i dobrze wyposażona wyszła prawie 240 k. 

 

Sytuacja taka że dobry konfig octavii jest na poziomie dzisiejszym OBKa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...