Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.07.2020 o 16:59, Jaca68 napisał:

No 140 jak to autostrada. Co tam za motor jest?

Bo pod koniec lat 90 miałem octavię 1,9 tdi, paliło to mało, ale nigdy z 3 z przodu.


Koło 5L/100km, klima, normalna jazda, z tempomatem na 140km/h. 

 


 

 

A0E170F1-F2D5-43A2-B735-DDF6BA11619A.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, chojny napisał:

Koło 5L/100km, klima, normalna jazda, z tempomatem na 140km/h. 

Jak to było? Tryb żeglowania?

 

Pytanie mam. Jeżeli jedziesz na tempomacie 140km/h, a masz pod górkę to czuć kiedy przechodzi na 4 cylindry? Może inaczej: Czy przechodzi na 4 cylindry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, NonPhixion napisał:

Jak to było? Tryb żeglowania?

 

Co to tryb żeglowania? 

 

Wjechałem na autostradę, ustawiłem na 140km/h, skasowałem kompa aby liczył tylko autostradę i tyle. 

 

28 minut temu, NonPhixion napisał:

Pytanie mam. Jeżeli jedziesz na tempomacie 140km/h, a masz pod górkę to czuć kiedy przechodzi na 4 cylindry? Może inaczej: Czy przechodzi na 4 cylindry?

 

ZTCW 1,6TDi nie ma wyłączanych cylindrów. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, chojny napisał:

Co to tryb żeglowania?

Tak definicyjnie => http://porady.autotrader.pl/Porady_autotrader/56,133253,15599803,tryb-zeglowania,,6.html

 

Filmik prezentujący jak to działa w praktyce:

 

Zakręciłem się. Umknęło mi to, że 1.6 TDI jeździsz, a nie PB :-)

Edytowane przez NonPhixion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2020 o 18:49, dirkdiggler napisał:

Tu Arteon 2,0 tsi 190KM-> 241KM na boxie.

Dla mnie ten silnik to odkrycie roku. Złoty środek na codzień. 

 

 

 

Se lepsze 2.0TSI do modyfikacji, 2.0 katalogowo 225KM, sam program ponad 70KM

 

wykres.jpg

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marek106 napisał:

Superb 272, seria okolo 290/370 po boxie JB4 360/470. Auto w pelnej wersji sportline po rabatach na zamowienie wychodzi 170k. 0-100 5 sek lub mniej, 100-200 okolo 13 sekund.

Nie wiem gdzie za takie pieniadze, coś podobnego się znajdzie. 

Ja nie wiem dlaczego Ci ludzie kupują Mercedesy, Volvo, Lexusy, Hondy, Subaru, Dacie... jak takie cuda za takie pieniądze tylko w Skodzie :)

A poważnie - super - i wciąż masz Skodę. Nawet super-be Skodę. Czad. Jeśli Ci sie podoba to bierz. Naprawdę szybki, pakowny wóz, prawie za darmo. 

  • Lajk 1
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Marek106 napisał:

Nie wiem gdzie za takie pieniadze, coś podobnego się znajdzie.

 

No może nie aż takie super, jak skoda, bo ona jest nie do pobicia ;) , ale w podobnych pieniądzach można mieć samochody, które nieco odróżnią nas od tłumu i nie będą jak koreański mundurek dla ludu np.:  Giulię Veloce, A 35 AMG, albo nawet Teslę 3 ...ale bierz Skodę, na tym forum jest spora grupa wsparcia ;) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy płacą za pisanie takich tekstów o taniej Skodzie czy co bo byłem ostatniow salonie i do końca czerwca była jakaś promocja na auta, a tak teraz za Superb Sportline z kilkoma dodatkami trzeba liczyć się z dwójką z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2020 o 09:50, chojny napisał:

Koło 5L/100km, klima, normalna jazda, z tempomatem na 140km/h. 

Imponujący wynik. Żeby jeszcze na gaz można było przerobić. ;)

 

8 godzin temu, JobForACowboy napisał:

Octavia na wypasie to też 180 k. Zaraz będzie kosztować tyle co Pastuch na wypasie. 

Skoda już od dawna tania nie jest. Pamiętam jak w 2005 roku chciałem wymienić Octavię 1 na dwójkę i Seat Toledo z tym samym silnikiem i wyposażeniem był ładne kilka tysięcy tańszy. Co prawda miał dyskusyjną urodę (taka Altea z dupką) ale CCC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoda już od dawna tania nie jest. Pamiętam jak w 2005 roku chciałem wymienić Octavię 1 na dwójkę i Seat Toledo z tym samym silnikiem i wyposażeniem był ładne kilka tysięcy tańszy. Co prawda miał dyskusyjną urodę (taka Altea z dupką) ale CCC. 
Moim zdaniem, ludzie od słupków w VAGU, zrobili to co chcieli.
Skoda miała być tania prze dekadę, dwie maks. I była....
Teraz to pełnoprawny samochód. Zobaczcie, że w sieci, sponsorowanych vlogów o Szkodzie więcej jak o Pastuchu -gównojadzie. Najlepiej w kombi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Jaca68 napisał:

Ale TDI???

pewnie!
Już z dobre 6 lat temu kolega miał ciągnik siodłowy na LPG. Zwiększa się efektywność spalania ON.

Spala się w tym samym czasie LPG i ON, tak w jak w TSI i innych bezpośrednich wtryskach.

 

FORUM UCZY, FORUM BAWI:biglol:

Edytowane przez Dymian
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam Skoda ani grzeje ani ziębi, nie mówię nie. Ktoś mówi, że Skoda "droga". Co to znaczy ? Że droższa od Dacii ? Za okolice 200k (demówki 150-160k) mamy Superba z bagażnikiem chyba największym w klasie i do tego prawie 300 KM.  Co za te pieniądze kupimy u konkurencji ? Audi A4 pomijamy bo to rozmiar mniejsze auto. A6, Mietek E klasa, Volvo, BMW 5 i wyżej to przynajmniej 100-150k więcej. 

Edytowane przez RoadRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fulcrum napisał:

i kręcąc dużo kilometrów w trasie, będzie taniej niż dieslem? chyba nie

Testy na YT głoszą że to w trasie poniżej 6 ltr spala. Będzie drożej niż dieslem 1,6 tdi ale raczej porównywalnie do 2,0 tdi, a na pewno taniej od 270 konnej benzyny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Jaca68 napisał:

Toykę Camry hybrydową kupimy taniej. 

Camry do superba w kombi to raczej nie jest porównanie.

 

Ogólnie Japończycy mają jakieś dziwne myślenie o EU. W Hondzie kombi nie uświadczysz. Toyota to tylko Corolla. Jedynie mazda 6 kombi pozostaje na polu bitwy z dużym kombi, bo outback to porównanie do VAG-owego alltracka/scouta, a to znikomy promil, bo nie procent rynku. Mam na myśli budżet do 200k.

 

 

 

Edytowane przez NonPhixion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...