Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, radekk napisał:

teraz tak myślę czy kiedyś miałem jakąś Skodę (...)

 

przez jakis czas mialem prywatna Octavie 4x4 1.9TDI (palila jakies smieszne ilosci paliwa), potem bylo sluzbowe Yeti 1.2 TSI :mrgreen::lol:

 

 

octaviairkt033do0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi chodziło o marki obecnie uznawane za te produkujące samochody sportowe które nieprzerwanie istnieją do dzisiaj. Taki Mercedes czy Fiat niekoniecznie jest marką sportową. Ten drugi raczej nawet nie stara się być kojarzony ze sportowa marką.

MG jakby nie patrzeć zbankrutowało, Ford czy Chevrolet to nie są europejskie marki. Bugatti faktycznie zapomniałem, choć to trochę inna bajka z ta firmą, bo tez nie nazwałbym jej jako marki produkującej seryjnie. Zreszta jak kojarzę jest to reanimowana firma na potrzeby VW. A z Alfą to tak niby średnio, w porównaniu ze Skodą to raczej średnio sobie radzi od dłuższego czasu, bo chyba obecna gamą modelowa jednak niewiele zmieniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, radekk napisał:

mi chodziło o marki obecnie uznawane za te produkujące samochody sportowe które nieprzerwanie istnieją do dzisiaj. Taki Mercedes czy Fiat niekoniecznie jest marką sportową. Ten drugi raczej nawet nie stara się być kojarzony ze sportowa marką.

MG jakby nie patrzeć zbankrutowało, Ford czy Chevrolet to nie są europejskie marki. Bugatti faktycznie zapomniałem, choć to trochę inna bajka z ta firmą, bo tez nie nazwałbym jej jako marki produkującej seryjnie. Zreszta jak kojarzę jest to reanimowana firma na potrzeby VW. A z Alfą to tak niby średnio, w porównaniu ze Skodą to raczej średnio sobie radzi od dłuższego czasu, bo chyba obecna gamą modelowa jednak niewiele zmieniła.

Z tego co napisałeś wcześniej chodziło o historię sportową marki, gdzie wszystkie wymienione marki mają znacznie dłuższą i bogatszą tradycję startów w różnych wyścigach czy rajdach. A obecnie Skoda też niekoniecznie jest marką uznawaną za produkującą samochody sportowe i w swojej historii raczej niewiele takich aut zrobiła. Pozostałe, które wymieniłem zaczynały znacznie wcześniej i mają na koncie znacznie więcej modeli sportowych, nawet obecnie. Wystarczy spojrzeć na lineup Mercedesa pod nazwą AMG i porównać z tym co ma Skoda, Giulia Quadrifoglio też słaba nie jest, Fiat jedynie trochę podupadł bo modele Abarth już nie robią takiego szału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, skwaro napisał:

A obecnie Skoda też niekoniecznie jest marką uznawaną za produkującą samochody sportowe i w swojej historii raczej niewiele takich aut zrobiła.

 

Obecnie jest producentem najlepszych, wyczynowych rajdówek klasy R5. 

 

https://www.skoda-motorsport.com/en/skoda-fabia-r5/

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, chojny napisał:

 

Obecnie jest producentem najlepszych, wyczynowych rajdówek klasy R5. 

 

https://www.skoda-motorsport.com/en/skoda-fabia-r5/

 

 

 

 

Wiem wiem, ale dla porównania ten mało sportowy Mercedes jest najlepszym producentem bolidów F1, mistrzem w kategorii producentów od 2014 do chwili obecnej, jednym z czołowych dostawców aut klasy GT3, które święcą triumfy w różnorakich wyścigach GT, również endurance, jak np. 24 Hours Nürburgring gdzie mieli miejsca 1, 2, 3, 4 i 6. Żadne tam sukcesy i jaki to sport :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, skwaro napisał:

Wiem wiem, ale dla porównania ten mało sportowy Mercedes jest najlepszym producentem bolidów F1, mistrzem w kategorii producentów od 2014 do chwili obecnej, jednym z czołowych dostawców aut klasy GT3, które święcą triumfy w różnorakich wyścigach GT, również endurance, jak np. 24 Hours Nürburgring gdzie mieli miejsca 1, 2, 3, 4 i 6. Żadne tam sukcesy i jaki to sport :-)

 

A kto napisał że mało sportowy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, skwaro napisał:

Z tego co napisałeś wcześniej chodziło o historię sportową marki, gdzie wszystkie wymienione marki mają znacznie dłuższą i bogatszą tradycję startów w różnych wyścigach czy rajdach. A obecnie Skoda też niekoniecznie jest marką uznawaną za produkującą samochody sportowe i w swojej historii raczej niewiele takich aut zrobiła. Pozostałe, które wymieniłem zaczynały znacznie wcześniej i mają na koncie znacznie więcej modeli sportowych, nawet obecnie. Wystarczy spojrzeć na lineup Mercedesa pod nazwą AMG i porównać z tym co ma Skoda, Giulia Quadrifoglio też słaba nie jest, Fiat jedynie trochę podupadł bo modele Abarth już nie robią takiego szału. 

chodziło generalnie o poczynania VW co mają zamiar zrobić ze Skodą, gdzie też ten Seat ma być tą sportową marką i mi chodziło o to  że Skoda ma historię zarówno tych lepszych jakościowo produktów i tak samo sportowych dłuższą niż nie jedna znana obecnie marka i gdyby mogli to mieliby z faktycznie z czego czeprać, tylko raczej VW im by nie pozwolił. Obecnie Skoda na arenie rajdowej też bardzo dobrze sobie radzi. Więc w dużej mierze to za sprawą VW Skodę kojarzymy jak kojarzymy, oczywiście też dzięki temu VW możemy w ogóle ją tak kojarzyć bo gdyby nie VW to być może tej Skody też by już nie było.

Z USA jak pomyślę pewnie więcej takich bym też znalazł, ale mi chodziło własnie o nasze realia. I nie chodzi czy coś obecnie dana marka ma sportowego czy nie, bo pewnie znaleźlibyśmy markę w ogóle nie mającą nic ze sportem wspólnego a posiadającą obecnie sportowy model, bo ja wiem że sporo ma obecnie dużo więcej sportowych. Czy ta Skoda miała tak niewiele sportowych, nawet na wikipedii lista sportowych jest całkiem pokaźna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, eurojanek napisał:

Mnie bawi ostatnio Toyota kombinując żeby ludzie postrzegali firmę jako sportową. A to z GT86 wyskoczyli czyli Subaru ze znaczkiem Toyoty, a to z Cuprą z flakami BMW.. ech ten badgemarketing :)

 

a mnie bawia tacy ludzie, ktorzy nie wiedza, ze Toyota ze sportami motorowymi jest zwiazana o wiele bardziej niz np. Subaru ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, eurojanek napisał:

A to z GT86 wyskoczyli czyli Subaru ze znaczkiem Toyoty,

Można też powiedzieć że BRZ to Toyota ze znaczkiem Subaru bo SAWD tam nie ma ;)

A oba auta są fajne nie ważne jaki mają znaczek i dobrze że powstały w dobie hybryd i elektryków.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jaca68 napisał:

Można też powiedzieć że BRZ to Toyota ze znaczkiem Subaru bo SAWD tam nie ma ;)

 

Nie można, bo GT86 to jest Subaru, produkowane przez Subaru dla Toyoty, ze znaczkiem Toyoty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jaca68 napisał:

Można też powiedzieć że BRZ to Toyota ze znaczkiem Subaru bo SAWD tam nie ma ;)

A oba auta są fajne nie ważne jaki mają znaczek i dobrze że powstały w dobie hybryd i elektryków.

 

swieta prawda - czesc i chwala, ze to auto powstalo :thumbup:

ale osobiscie wolalbym jezdzic Tojota z silnikiem od Subaru, a nie Subarakiem z napedem na jedna os... :toobad:

Subaru ma miec AWD, koniec kropka (i najlepiej mocna turbo-benzyne do tego :evil2: )

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, skwaro napisał:

Wiem wiem, ale dla porównania ten mało sportowy Mercedes jest najlepszym producentem bolidów F1, mistrzem w kategorii producentów od 2014 do chwili obecnej, jednym z czołowych dostawców aut klasy GT3, które święcą triumfy w różnorakich wyścigach GT, również endurance, jak np. 24 Hours Nürburgring gdzie mieli miejsca 1, 2, 3, 4 i 6. Żadne tam sukcesy i jaki to sport :-)

A się uczepiliście. Dla mnie AMG to zupełnie oddzielna firma stąd było moje stwierdzenie że Mercedes jako taki nie jest tą sportowa częścią, tylko obecnie za to odpowiedzialna jest firma AMG oczywiście należąca do Mercedesa, ale właśnie to w jakiś sposób rozdzielili.

Jesli jest inaczej to przepraszam i dziękuje za wyjaśnienie, w wolnej chwili w takim razie zweryfikuje to i uaktualnię swoją wiedzę.

 

A ogólnie nie chodziło czy kolejna jakaś jest, tylko że Skoda ta sportową historie miała znacznie wcześniej niż wiele obecnie uznawanych jako sportowe marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, radekk napisał:

Mercedes jako taki nie jest tą sportowa częścią, tylko obecnie za to odpowiedzialna jest firma AMG oczywiście należąca do Mercedesa, ale właśnie to w jakiś sposób rozdzielili.

Właściwie to połączyli. Kiedyś był Mercedes bla bla bla AMG, a teraz jest Mercedes-AMG bla bla bla ;) 
Ogólnie masz rację, bo Mercedes przez dekady kojarzył się z wozidłem dla niemieckiego emeryta, a nie ze sportem. Jednak popracowali nad wizerunkiem i obecnie są mocno sportowi ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie wiedziałem, z tego wynikało moje wcześniejsze stwierdzenie że Mercedes jako taki nie jest do końca tą sportową marką. Dzięki za wyjaśnienie.

Nie mniej pod względem historii motosportu stawia to taką Skodę na całkiem fajnej pozycji. I aż szkoda że mają ją zdegradować w hierarchii koncernu, natomiast Seata wynieść ponad ukazując ten jej hiszpański temperament...sjesty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radekk napisał:

hiszpański temperament...sjesty.

Maniana! Hiszpańska precyzja, niemiecki temperament!

 

Ogólnie ktoś z VAG czyta nasze rozterki z tego wątku i zapodał nowy plan działań - no bo jak to, że Skoda lepsza od Subaru? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, aflinta napisał:

Maniana! Hiszpańska precyzja, niemiecki temperament!

 

Ogólnie ktoś z VAG czyta nasze rozterki z tego wątku i zapodał nowy plan działań - no bo jak to, że Skoda lepsza od Subaru? :mrgreen:

Brakuje tylko rosyjskiego stanu umysłu:mrgreen:

 

czyli wszystko przez nas, definytywnie FTZ póki jeszcze nie zniszczyliśmy świata:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Ayu napisał:

Dobrze, że przed tymi zmianami w VAGu udało mi się zamówić "luksusową" Octavię  :biglol:

 

no prosze, jeszcze jeden forumowy Szkodziarz... :P

 

pochwal sie, co tam zamowiles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem zadanie zamówić sobie ekonomiczne  (Diesel) auto przejściowe na 2 lata w budżecie do 135 k PLN brutto, poproszono mnie też by auto się nie rzucało w oczy. No taka sytuacja obecnie w branży i w firmie, że tak politycznie będzie dla nas lepiej.

 

2.0 TDi 184 KM, 4x4 a z dodatkowego wyposażenia:
-LIGHT AND RAIN ASSIST z czujnikiem deszczu (COMING HOME, LEAVING HOME, TUNNEL LIGHT,DAYLIGHT)
-AUTO LIGHT ASSIST- funkcja automatycznego włączania i wyłączania śwateł drogowych
-Reflektory główne w technologii Full LED z funkcją adaptacji świateł AFS wraz ze zintegrowanymi spryskiwaczami
-Automatycznie ściemniające się lusterko wsteczne z czujnikiem wilgotności
-Podgrzewane fotele przednie
-Przednie światła przeciwmgłowe z funkcją CORNER

- LANE ASSIST z BLIND SPOT DETECT oraz REAR TRAFFIC ALERT
-Elektrycznie sterowana pokrywa bagażnika
-Elektrycznie sterowane panoramiczne okno dachowe
-KESSY– bezkluczykowy system obsługi samochodu z alarmem(z funkcją SAFE)
-Podgrzewana przednia szyba
-Podgrzewane dysze spryskiwaczy przedniej szyby
-Składane oparcia tylnej kanapy z przestrzeni bagażowej
-Tylne światła TOP LED
-VIRTUAL COCKPIT - Cyfrowy zestaw wskaźników
-Bluetooth Comfort (WLAN, obsługa głosowa)
-DAB+ – funkcja odbioru programów radiowych w formie cyfrowej
-SOUND SYSTEM CANTON (10 głośników, moc 570W, subwoofer, cyfrowy equalizer) dla wielofunkcyjnej podłogi bagażnika
-System nawigacji AMUNDSEN 8 z mapą Europy, wejście SD, USB, SmartLink+
-Usługa Infotainment Online na 1 rok
-Trójramienna SPORTOWA skórzana wielofunkcyjna kierownica (radio i telefon) dla DSG, z małym pakietem skórzanymi łopatkami do zmiany przełożeń
-Pakiet sportowy DYNAMIC
-SUNSET - tylne szyby boczne i szyba pokrywy bagażnika o wyższym stopniu przyciemnienia
-Dywaniki tekstylne (dwa z przodu i dwa z tyłu)
-Siatka oddzielająca przestrzeń bagażową od pasażerskiej
-Wielofunkcyjna podłoga bagażnika

 

+ standardowe wyposażenie.
Jakoś wytrzymam :P

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2019 o 10:13, blejzu napisał:

Oj, bedzie sie dzialo :) VAG planuje zmiany w swoich markach i Seat bedzie konkurowal z Alfa a Skoda z Kia/Dacia. Czyli dalej lepiej niz Subaru ale juz nie bedzie takiej przepasci :p

Seat ma konkurować z Alfą...

Jeśli pod względem liczby sprzedanych aut, to chyba VAG planuje wygasić tę markę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ayu napisał:

Dostałem zadanie zamówić sobie ekonomiczne  (Diesel) auto przejściowe na 2 lata w budżecie do 135 k PLN brutto, poproszono mnie też by auto się nie rzucało w oczy. No taka sytuacja obecnie w branży i w firmie, że tak politycznie będzie dla nas lepiej.

 

2.0 TDi 184 KM, 4x4 a z dodatkowego wyposażenia:
-LIGHT AND RAIN ASSIST z czujnikiem deszczu (COMING HOME, LEAVING HOME, TUNNEL LIGHT,DAYLIGHT)
-AUTO LIGHT ASSIST- funkcja automatycznego włączania i wyłączania śwateł drogowych
-Reflektory główne w technologii Full LED z funkcją adaptacji świateł AFS wraz ze zintegrowanymi spryskiwaczami
-Automatycznie ściemniające się lusterko wsteczne z czujnikiem wilgotności
-Podgrzewane fotele przednie
-Przednie światła przeciwmgłowe z funkcją CORNER

- LANE ASSIST z BLIND SPOT DETECT oraz REAR TRAFFIC ALERT
-Elektrycznie sterowana pokrywa bagażnika
-Elektrycznie sterowane panoramiczne okno dachowe
-KESSY– bezkluczykowy system obsługi samochodu z alarmem(z funkcją SAFE)
-Podgrzewana przednia szyba
-Podgrzewane dysze spryskiwaczy przedniej szyby
-Składane oparcia tylnej kanapy z przestrzeni bagażowej
-Tylne światła TOP LED
-VIRTUAL COCKPIT - Cyfrowy zestaw wskaźników
-Bluetooth Comfort (WLAN, obsługa głosowa)
-DAB+ – funkcja odbioru programów radiowych w formie cyfrowej
-SOUND SYSTEM CANTON (10 głośników, moc 570W, subwoofer, cyfrowy equalizer) dla wielofunkcyjnej podłogi bagażnika
-System nawigacji AMUNDSEN 8 z mapą Europy, wejście SD, USB, SmartLink+
-Usługa Infotainment Online na 1 rok
-Trójramienna SPORTOWA skórzana wielofunkcyjna kierownica (radio i telefon) dla DSG, z małym pakietem skórzanymi łopatkami do zmiany przełożeń
-Pakiet sportowy DYNAMIC
-SUNSET - tylne szyby boczne i szyba pokrywy bagażnika o wyższym stopniu przyciemnienia
-Dywaniki tekstylne (dwa z przodu i dwa z tyłu)
-Siatka oddzielająca przestrzeń bagażową od pasażerskiej
-Wielofunkcyjna podłoga bagażnika

 

+ standardowe wyposażenie.
Jakoś wytrzymam :P

no to faktycznie, po zmianach połowy tych opcji pewnie byś nie dostał:P:biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ayu napisał:

Dostałem zadanie zamówić sobie ekonomiczne  (Diesel) auto przejściowe na 2 lata w budżecie do 135 k PLN brutto, poproszono mnie też by auto się nie rzucało w oczy. No taka sytuacja obecnie w branży i w firmie, że tak politycznie będzie dla nas lepiej.

 

2.0 TDi 184 KM, 4x4 a z dodatkowego wyposażenia:
-LIGHT AND RAIN ASSIST z czujnikiem deszczu (COMING HOME, LEAVING HOME, TUNNEL LIGHT,DAYLIGHT)
-AUTO LIGHT ASSIST- funkcja automatycznego włączania i wyłączania śwateł drogowych
-Reflektory główne w technologii Full LED z funkcją adaptacji świateł AFS wraz ze zintegrowanymi spryskiwaczami
-Automatycznie ściemniające się lusterko wsteczne z czujnikiem wilgotności
-Podgrzewane fotele przednie
-Przednie światła przeciwmgłowe z funkcją CORNER

- LANE ASSIST z BLIND SPOT DETECT oraz REAR TRAFFIC ALERT
-Elektrycznie sterowana pokrywa bagażnika
-Elektrycznie sterowane panoramiczne okno dachowe
-KESSY– bezkluczykowy system obsługi samochodu z alarmem(z funkcją SAFE)
-Podgrzewana przednia szyba
-Podgrzewane dysze spryskiwaczy przedniej szyby
-Składane oparcia tylnej kanapy z przestrzeni bagażowej
-Tylne światła TOP LED
-VIRTUAL COCKPIT - Cyfrowy zestaw wskaźników
-Bluetooth Comfort (WLAN, obsługa głosowa)
-DAB+ – funkcja odbioru programów radiowych w formie cyfrowej
-SOUND SYSTEM CANTON (10 głośników, moc 570W, subwoofer, cyfrowy equalizer) dla wielofunkcyjnej podłogi bagażnika
-System nawigacji AMUNDSEN 8 z mapą Europy, wejście SD, USB, SmartLink+
-Usługa Infotainment Online na 1 rok
-Trójramienna SPORTOWA skórzana wielofunkcyjna kierownica (radio i telefon) dla DSG, z małym pakietem skórzanymi łopatkami do zmiany przełożeń
-Pakiet sportowy DYNAMIC
-SUNSET - tylne szyby boczne i szyba pokrywy bagażnika o wyższym stopniu przyciemnienia
-Dywaniki tekstylne (dwa z przodu i dwa z tyłu)
-Siatka oddzielająca przestrzeń bagażową od pasażerskiej
-Wielofunkcyjna podłoga bagażnika

 

+ standardowe wyposażenie.
Jakoś wytrzymam :P

 

Brakuje aktywnego tempomatu. I to jest na dziś a must, kosztem nawet innych klamotów jeśli się nie mieści.

 

 

 

Mam jeszcze "gorzej" bo firma dla której pracowałem postanowiła wynieść się z Polski, zamknąć oddział i zaproponowała mi kontynuację na zasadzie B2B. Więc auto, paliwa, komputery, telefony, bilety lotnicze i hotele totalnie po mojej stronie. 

 

Jakiż to komfort wyboru się pojawił, wreszcie wolny, nieskończona liczba opcji, auta marzeń w zasięgu ręki, brak ograniczeń korporacyjnych, brak  "nierozumiejących życia zakupowców" itp. 

 

 

 

 

I....chyba kupię octavie :biglol: 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...