Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

@Aga <- ODPADŁEM po przeczytaniu tego tekstu :krecka_dostal::) To że autor jest doświadczonym ofrołdowcem to oczywiście jest jasne :lol: , ale co do Superba miałem małe wątpliwości. Aż musiałem sobie pooglądać jego zdjęcia:

 

superb-offroad.jpg

 

Od razu widać, że prześwit i te 18" sliki są po prostu STWORZONE w teren :biglol:

Że też ja głupi kupiłem Forka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei czułem się czytając jak bym czytał prospekt reklamowy. "nasza Skoda Superb 4x4 trzymała się drogi jak zaczarowana", "Automatyczna skrzynia biegów tak dobierała przełożenia, by zawsze mieć możliwość błyskawicznego przyspieszenia"

No ale to przecież jest materiał reklamowy Skody. Podpisane jest nawet ze to material partnera ;) Jak widać udany :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.national-geographic.pl/traveler/zeby-tu-dotrzec-trzeba-mocnego-siltnika-i-nieco-odwagi-odwiedzamy-prawdziwe-podhale

 

:mrgreen:

 

Pomijając fakt, że skoda jest najlepsza, to pani ma mega buty na górskie wycieczki ;)

Aga, czepiasz się tych butów a przecież nie kupuje się Skody Superb 4X4 po to, żeby po górach z buta chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei czułem się czytając jak bym czytał prospekt reklamowy. "nasza Skoda Superb 4x4 trzymała się drogi jak zaczarowana", "Automatyczna skrzynia biegów tak dobierała przełożenia, by zawsze mieć możliwość błyskawicznego przyspieszenia" 

 

Ten drugi cytat warto przytoczyć w całości: "Automatyczna skrzynia biegów tak dobierała przełożenia, by zawsze mieć możliwość błyskawicznego przyspieszenia, gdyby na drodze nagle pojawiła się przeszkoda do ominięcia."

Powszechnie wiadomo, że jak na drodze pojawia się przeszkoda to najlepszym sposobem jej ominięcia jest błyskawiczne przyspieszenie :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukując auta dla swojej firmy miałem okazje pojeździć Skodami (Superb i Octavia). W zasadzie wszystko jest OK, poprawnie, lub nawet dobrze, z wyjątkiem faktu, ze są to auta potwornie nudne. Mój zespół ma do wyboru w segmencie C (silnik diesle, warunkiem jest podobna wartość i wysokość raty leasingowej) właśnie octavię, focusa, mégane, astrę, 308-ke. Skody w firmie nie ma żadnej...

Porównanie Skody z Subaru wydaje mi się niepotrzebne. Skoda to poprawny produkt masowy, Subaru to marka niszowa dedykowana do innej grupy odbiorców. Jeździłem Octavia RS i Levorg. Niby Octavia szybsza, ale Levorg daje więcej frajdy, choć ma swoje wady. Ale na pewno na parkingu będzie jedyny :)

Sam mam Outback'a 2016 2,5i. Porównanie z Superbem 4x4 (rozważałem zakup) - zupełnie inne auta. Gdybym zrobił excela ze swoimi oczekiwaniami, nadal wagi, dokonał analizy wieloczynnikowej, to może wygrałaby Skoda.

Reasumując, kierując się tylko rozumem, byc może Skoda przeważy. Jak wykazują jednak liczne badania, auta ciagle jeszcze kupujemy sercem i kierując się "tym czymś", niektórzy z nas trafiają za kierownice Subaru. Jak ja. I są zadowoleni. Pewnie tak samo jak użytkownicy Skody. I to jest piękne, każdy może znaleźć coś dla siebie. I nie ma potrzeby przekonywać, ze moje lepsze :)

  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukując auta dla swojej firmy miałem okazje pojeździć Skodami (Superb i Octavia). W zasadzie wszystko jest OK, poprawnie, lub nawet dobrze, z wyjątkiem faktu, ze są to auta potwornie nudne. Mój zespół ma do wyboru w segmencie C (silnik diesle, warunkiem jest podobna wartość i wysokość raty leasingowej) właśnie octavię, focusa, mégane, astrę, 308-ke. Skody w firmie nie ma żadnej...

Porównanie Skody z Subaru wydaje mi się niepotrzebne. Skoda to poprawny produkt masowy, Subaru to marka niszowa dedykowana do innej grupy odbiorców. Jeździłem Octavia RS i Levorg. Niby Octavia szybsza, ale Levorg daje więcej frajdy, choć ma swoje wady. Ale na pewno na parkingu będzie jedyny :)

Sam mam Outback'a 2016 2,5i. Porównanie z Superbem 4x4 (rozważałem zakup) - zupełnie inne auta. Gdybym zrobił excela ze swoimi oczekiwaniami, nadal wagi, dokonał analizy wieloczynnikowej, to może wygrałaby Skoda.

Reasumując, kierując się tylko rozumem, byc może Skoda przeważy. Jak wykazują jednak liczne badania, auta ciagle jeszcze kupujemy sercem i kierując się "tym czymś", niektórzy z nas trafiają za kierownice Subaru. Jak ja. I są zadowoleni. Pewnie tak samo jak użytkownicy Skody. I to jest piękne, każdy może znaleźć coś dla siebie. I nie ma potrzeby przekonywać, ze moje lepsze :)

Zawsze znajdzie się człowiek,który może pogodzić inne punkty widzenia :)  chwała Ci za to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa. Prawdę mówiąc, jak ostatnio powiedziałem znajomemu, ze lepiej pasuje mi Outback niż QX70 (którego tez miałem, mimo ze dźwięk pomruku 3,7 v6 był miły) usłyszałem tyradę która konkluzją było niemal ze jestem upośledzony :)

A wszystko jest kwestia potrzeb. Na szczęście rynek motoryzacyjny daje nam sporo możliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoda Yeti vs. Subaru XV obydwa Diesle

 

jedno i drugie jest tak samo "fajne" lub tak samo "nudne"

 

dla mnie w Sodzie Yeti nic nudnego nie było, bardzo fajne auto dające wiele radości z jazdy, porównując te dwa auta XV absolutnie nie jest specjalnie "fantazyjny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa. Prawdę mówiąc, jak ostatnio powiedziałem znajomemu, ze lepiej pasuje mi Outback niż QX70 (którego tez miałem, mimo ze dźwięk pomruku 3,7 v6 był miły) usłyszałem tyradę która konkluzją było niemal ze jestem upośledzony :)

A wszystko jest kwestia potrzeb. Na szczęście rynek motoryzacyjny daje nam sporo możliwości :)

Ciekaw jestem Twojej opinii - co Ci mniej pasowało w QX 70?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże auto a ciasne w środku. Mały bagażnik. Napęd który wydawał mi się nieprzewidywalny poza asfaltem. Świetne auto, jeśli chcesz pojechać na golfa (wchodzą torby na kije) albo na randkę, słabe dla rodziny (bo to nie auto rodzinne). Kupiłem "sercem" i mieliśmy dużo radości z jazdy. Outback lepiej pasuje do naszych potrzeb. I tyle. Znów, wszystko sprowadza się do tego czego potrzebujesz w danej chwili. Co nie zmienia faktu, że QX to auto "z jajem". Byle nie mylić z rodzinnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechalem dzisiaj octavia z 184 konnym dieslem, 4x4 i dsg. Kosztowała kolegę 130 wiec podobnie jak levorg chyba, ze spora ilością opcji byla ta skoda. Levorg przy niej bedzie zawsze autem dla ekscentrykow, prowadzenie octavii, praca zawieszenia i napedu zupelnie jak nie skoda. Bardzo fajne auto. I totalnie anonimowe, co ma wiele zalet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było ponad 6300 postów i nowego forumowicza żeby wreszcie dojść do takiej konkluzji;)

 

Nowy, więc jeszcze nie został skażony Forum i ma trzeźwe spojrzenie na sprawę :P

 

Za parę miesięcy będzie już wiedział, że Skoda jest bee, chociaż jest lepsza od Subaru, w SBD pękają wały, a Levorg nie jedzie. 

 

Ale swoją drogą, miło poczytać głosu rozsądku  :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zaszaleli projektanci :) Moze chodzi o to, zeby przeciętna osoba potrafiła rozróżnić rapid / octavia / superb? chyba srednio gdy na podjeździe masz superba za 170k a sasiad mówi, ze u niego w firmie repy tez jezdza octavia i ze drogi sąsiad będzie zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trochę przypomina aktualną linię Lexusa. Czyżby już za niedługo Skoda była lepsza od Lexusa ? :huh:
To jeszcze nie jest? Kto loguje się na forum Lexa naprostować chłopaków? :D

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...