Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

za autokult.pl

 

"Jak Giulia Quadrifoglio wypada na tle konkurencji pod względem ceny? BMW M3 startuje w Niemczech od 71 800 euro. Mercedes-AMG C 63 S, który jest mocniejszą wersją, ale i tak na papierze wolniejszą od Giulii zaczyna się natomiast od 84 371 euro. Pytanie jeszcze na ile Audi wyceni nowe RS4, którego na razie nie przedstawiło. Pod znakiem zapytania stoją też osiągi przyszłej topowej wersji A4. Audi z pewnością będzie chciało przebić to, co pokazała Alfa Romeo.[/size]

 

[aktualizacja 15 września]

Podana cena Alfy Romeo Giulii Quadrifoglio dotyczy rynku włoskiego. Dlatego należy ją zestawić z cenami BMW i Mercedesa w tym właśnie kraju. M3 startuje we Włoszech od 78 950 euro, co czyni tego supersedana tańszego od Alfy o jedyne 50 euro. Większa jest także cena Mercedesa - C 63 S zaczyna się od 91 090 euro."[/size]

 

Wiadomo, że to Włoch i być może jakością nie dorównuje swoim niemieckim konkurentom (choć to trzeba by sprawdzić na żywo). Co do awaryjności, to niemieckie auta też się psują (tylko rankingi ADAC-u temu przeczą ;) ). [/size]

 

Pytanie też o wyposażenie, bo dobrze doposażony BMW czy Mercedes potrafi kosztować drugie tyle. 

 

Jeśli miałbym jednak wybierać limuzynę o mocno sportowych osiągach ( i miałbym luźne pół miliona złotych ;) ), to nie wiem czy serce nie spoglądałoby w kierunku Italii. :)

Oczywiście wcześniej w garażu zagościłoby nowe STI  :evil2:

Zapewne RS4 bedzie cenowo na poziomie AMG lub nawet wiecej przynajmniej do tej pory tak było.

Ale biorąc pod uwage ze ma QV ma byc tez z 4x4 to moze to byc ciekawa alternatywa i ja jej na pewno nie skreślać tylko dlatego ze to alfą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przeciez to Gulia jest w opakowaniu masereti ;)

 

 

Może i tak,ale jakoś to lepiej brzmi ;)

 

Dla mnie takie pieniądze za w miarę "zwykłe" samochody to jest jakaś abstrakcja.W ogóle takie pieniądze za jakikolwiek samochód jest dla mnie abstrakcją,ale to już inna sprawa ;)

Pamiętaj ze dla ludzi ktorzy kupują takie samochody to zapewne mniejszy wydatek niz dla ciebie kupno nowego Legacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jest 500 konne jakies inne auto tansze? Cena adekwatna do parametrow.

 

 

Jest, np to:

 

707 KM Dodge challenger srt hellicat, od  ca. 60 tys USD

 

 

:wub:

 

O ładne to :)

Taki Mustang jakby...

Ciekawe jaki zrobi czas na Nurburgringu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

A jest 500 konne jakies inne auto tansze? Cena adekwatna do parametrow.

 

Jest, np to:

 

707 KM Dodge challenger srt hellicat, od  ca. 60 tys USD

 

 

:wub:

 

O ładne to :)

Taki Mustang jakby...

Ciekawe jaki zrobi czas na Nurburgringu. ;)

 

 

 

A jest 500 konne jakies inne auto tansze? Cena adekwatna do parametrow.

 

Jest, np to:

 

707 KM Dodge challenger srt hellicat, od  ca. 60 tys USD

 

 

:wub:

 

O ładne to :)

Taki Mustang jakby...

Ciekawe jaki zrobi czas na Nurburgringu. ;)

Hehe,to bez znaczenia :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to odkrycie zrobili ;) Wystarczyło popytać użytkowników ile im realnie pali, porównać z danymi producenta i....brzydko pachniało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jest 500 konne jakies inne auto tansze? Cena adekwatna do parametrow.

 

Jest, np to:

 

707 KM Dodge challenger srt hellicat, od  ca. 60 tys USD

 

https://youtu.be/vEOejD7CjOs?t=20s

 

:wub:

 

Rozumiem, ze to cena w USA, najlepiej podawac cene europejska, ktora juz nie bedzie tak atrakcyjna. Widze kilka ofert hellicata za ok 330tys zl, co daje ok 80tys euro. Edytowane przez Korton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normy CO2 nie spełnia chyba żaden silnik w testach niezależnych to tak na marginesie jak producenci oszukują i zaniżają wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kurde ładne to jest. Nie widziałem jeszcze na żywo ale już mnie kusi aby iść na jazdę próbna. Nie myślałem ze skoda mnie kiedyś zaciekawi

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Byłem zobaczyć tą nową SuperB, trafiłem akurat na wersję L&K i... z zewnątrz naprawdę fajne auto ale wewnątrz bardzo duże rozczarowanie designem i jakością materiałów.

 

Szkoda mi było czasu na jazdę testową bo pewnie jak to VAG, poprawnie, szybko, fajnie, sprężyście ale bez emocji.

A jak w środku z szerokością wejdą 3 foteliki?

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Normy CO2 nie spełnia chyba żaden silnik w testach niezależnych to tak na marginesie jak producenci oszukują i zaniżają wyniki.
 

 

tylko w przypadku VW nie chdzi o CO2 tylko o NOx

 

w przypadku układów oczyszczania spalin jest on niezbędny do działania DPF w trybie pasywnym 

NO2 + C -> NO + CO2 

 

jak silnik emituje niewielką ilość NO2 to mamy problem w pasywnym opróżnianiem DPF-u bo w tym przypadku tlen pochodzi z tlenków azotu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to skoda, a skoda to fałvi. 
A nawet moje małe córki wiedzą że to szmelc. (łatwiej im było wypowiedzieć niż folcwagen)

 

Ostatnio sytuacja, jedziemy za jakimś fałvi tjunink golf czarnego koloru:

starsza córka 8 lat pyta: tato, dlaczego ten pan zamalował znaczek na czarno, przecież i tak wszyscy wiedzą że to szmelc...

młodsza córka 6 lat odpowiada: bo ten pan się wstydzi !

 

p.s. żałuję że tego nie nagrywałem w żaden sposób, płakaliśmy z żoną przez 10 minut :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...