Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

sjak ja cię błagam to jest odmóżdżanie :facepalm::toobad:

 Tak myślisz? Albo niedostępna nam wiedza ;):P

 

"W związku z tym że tokarz nie wytoczył tulejki musiałem sam sobie poradzić, wykorzystałem grubszą część złączki 50/50 której średnica idealnie pasuje do gardzieli.

Zadaniem tego urządzenia jest zburzenie powietrza dochodzącego do knałów dolotowch i tym samym lepsze rozdrobniene i lepsze wymieszanie powietrza z benzyną.

Właściwie to powinno być założone pod przepustnicą może też być w każdym kanale dolotowym tuż za wtyskiwaczem.

Nie posiada elementów ruchomych, konstrukcja jest wytrzymała mechanicznie i bezpieczna, żaden element nie ma możliwości wpaść do cylindra.

Całość wykonania 30minut koszt 5zł, blaszka możę być użyta z puszki od konserw, ja zastosowałem miedzianą blaszkę 0.25m...bo taką miałem.

Całość stawia mały opór dla przepływu powietrza.

Piewsze testy i przejechane około 30km potwierdziły założenia, silnik jeszcze bardziej się wciszył, natomiast zaskoczony jestem żę poprawiło się znacznie przyśpieszenie.

Wstępnie oceniam że przyśpieszenie polepszyło się nawet 20%"

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMW tez stosowano tekie wiatrczki do zaburzenia dolatujacego powietrza. Mialy to do siebie ze po 100 tkm sie urywaly i wpadaly do silnika :) madrzejsi je wywalali przez co oszczedzali na remoncie silnika ... no ale w Dacii ?

Magnetyzer to rozumiem wiadomo ze jonizuje dolatujace powietrze przez co ma ono wlasciwosc transportowania wiekszej ilosci paliwa co za tym idzie wiekszej ilosci energii do komory spalania. Wzrost mocy gwarantowany B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość wykonania 30minut koszt 5zł, blaszka możę być użyta z puszki od konserw, ja zastosowałem miedzianą blaszkę 0.25m...bo taką miałem.

Wstępnie oceniam że przyśpieszenie polepszyło się nawet 20%"

 

Jutro mam zamiar wystartować w superoesie... gdzie na szybko znajdę właściwą puszkę.... te +20% na przyspieszeniu jest bardzo kuszące.

 

Tuńczyk będzie ok.? 

 

:drool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W BMW tez stosowano tekie wiatrczki do zaburzenia dolatujacego powietrza. Mialy to do siebie ze po 100 tkm sie urywaly i wpadaly do silnika :)

 

Klapki w kolektorze w silniku 3.0D :question:

 

tak te plastikowe wersje sie urywaja i robija jatke w silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Całość wykonania 30minut koszt 5zł, blaszka możę być użyta z puszki od konserw, ja zastosowałem miedzianą blaszkę 0.25m...bo taką miałem.

Wstępnie oceniam że przyśpieszenie polepszyło się nawet 20%"

 

Jutro mam zamiar wystartować w superoesie... gdzie na szybko znajdę właściwą puszkę.... te +20% na przyspieszeniu jest bardzo kuszące.

 

Tuńczyk będzie ok.? 

 

:drool:

 

 

lepszy łosoś norweski; +25% masz jak w banku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam to forum to nie wróże firmom tuningowych długiej kariery bo po co wydawać u nich duże pieniądze jak można wybrać się do hipermarketu i przejść się po dziale budowlanym, komputerowym czy spożywczym i tanim kosztem można zwiększyć moc auta. Jednak te teksty o tuningu w Tesco to nie mity B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jednak będzie hit.A ,że prawie Skoda to w temacie ;)

Stach jako auto samo w sobie ten Leon moze nie jest glupi, ale na polskim rynku wtornym Octavie sprzedasz znacznie sprawniej i lepiej niz Seata a umowmy sie - zadne z tych aut nie daje tyle emocji, by jezdzic tym dluzej niz kilka miesiecy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Stach jako auto samo w sobie ten Leon moze nie jest glupi, ale na polskim rynku wtornym Octavie sprzedasz znacznie sprawniej i lepiej niz Seata a umowmy sie - zadne z tych aut nie daje tyle emocji, by jezdzic tym dluzej niz kilka miesiecy ;)

 

 

Czyli Skoda lepsza od Seata ;)

Bardzo piękny ten Seacik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przejechałem 1100km ze znajomą, która na codzień jeździ CayenneS. Stwierdziła, że jest zadziwiona jak Forester przyspiesza, że tak błyskawicznie reaguje, że Porsche jest szybkie, ale nie tak nagłe i że pewnie zmieni na subaru, bo do tego Cayenne za ciężki by dostać abonament w strefie parkowania :). Ponieważ Porsche to taka lepsza Skoda (firmy sa powiązane ) to mamy dowód, że subaru lepsze od skody :).

 

A poza tym to świetnie mi się jechało. Bałem się foteli, ale w skodzie plecy bolały mniej po 200, a tu 1100 i nic. A spalanie na tym poziomie (10,2) uzyskiwałem octawią (1,8t) bez trumny na dachu. A, i jeszcze jedno - znajomi, którzy jechali dziś z nami skodą, pokłócili sie, bo nie mogli zmieścić bagażu a poza tym nadaj jadą (no dobra, pózniej wyjechali, bo im sie do jechania nie śpieszyło ).

Edytowane przez Alfik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przejechałem 1100km ze znajomą, która na codzień jeździ CayenneS. Stwierdziła, że jest zadziwiona jak Forester przyspiesza, że tak błyskawicznie reaguje, że Porsche jest szybkie, ale nie tak nagłe i że pewnie zmieni na subaru, bo do tego Cayenne za ciężki by dostać abonament w strefie parkowania :). Ponieważ Porsche to taka lepsza Skoda (firmy sa powiązane ) to mamy dowód, że subaru lepsze od skody :).

 

A poza tym to świetnie mi się jechało. Bałem się foteli, ale w skodzie plecy bolały mniej po 200, a tu 1100 i nic. A spalanie na tym poziomie (10,2) uzyskiwałem octawią (1,8t) bez trumny na dachu. A, i jeszcze jedno - znajomi, którzy jechali dziś z nami skodą, pokłócili sie, bo nie mogli zmieścić bagażu a poza tym nadaj jadą (no dobra, pózniej wyjechali, bo im sie do jechania nie śpieszyło ).

Ze niby Octavia ma mniejszy bagar niz Forek? :D;) niestety tak nie jest a Forek daje bardzo przecietne wymiary na bagaz :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...