Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

Ja czekam na nowego s max ecoboost awd powershift. Chyba będzie idealny samochód dla rodziny. Miałem teraz kupować ale czekam na nowego

W życiu nie miałem forda i myślałem ze nigdy o nim nie pomyślę bo zawsze tylko japan. Ale zobaczymy

Ja bym wybrał jakiegoś mocnego diesla do s maxa awd. Inaczej tankowanie na autostradzie co 300 km jak w banku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUV -  Sports Utility Vehicle - czyli pojazd sportowo - użytkowy. 

 

W BMW spotkałem się ostatnio z innym oznaczeniem, a mianowicie: SAV - Sports Activity Vehicle, czyli sportowy pojazd dla aktywnych, bo wiadomo, że cała seria X to bulwarówki :D

 

Mniejsza nowa klasa to CrossOver, czyli jak spróbujesz czegoś jak Cross, to masz już Game Over :D

 

A ja tam wolę swój XV - może to eXperience Vehicle od SUBaru, czyli Sports Utility BrumBrum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATV to dopiero jest vehicle. ;)

 

Byłem dzisiaj ze znajomymi Superbem w Szczawnicy i muszę przyznać, że coraz bardziej podoba mi się to auto. Absolutnie nie ogarniam tej przepastnej przestrzeni na nogi w środku, ale dalej uważam, że oparcia foteli są za wąskie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy nie widzę tego wątku to mam ochotę napisać, to co zaraz napiszę ;)

 

Zakończymy wątek podsumowaniem, że Skoda jest lepsza od Subaru w każdym możliwym, obiektywnie wybranym aspekcie. Jest bardziej dopracowana, cichsza, ekonomiczniejsza, pakowniejsza i bardziej przestronna. Jej właściciele to pragmatycy, którzy jakość gwarantowaną przez koncern VW kupują taniej. Są sprytniejsi i wiedzą jaki pojazd kupić aby mieć namiastkę (lub nawet więcej niż namiastkę) prestiżu.

 

Zgoda?

 

To jak ustaliliśmy fakty, to mogę napisać (subiektywnie) że obiektywne kryteria mam tam gdzie światło nie dochodzi i nie potrzebuję potwierdzenia słuszności swojego motoryzacyjnego wyboru w każdym piśmie i u każdego rodaka. Mam Subaru, to ciasne, głośne, paliwożerne, drogie w serwisie i eksploatacji badziewie.

 

Dziwne, że tak zły, obiektywnie, samochód wzbudza taką temperaturę dyskusji np. W mojej pracy, gdzie każdy, nawet jak mnie nie zna to wie, że: ten to jest 'wariat', który ma '3 litrowego potwora' co to pali '18' a jego serwis kosztuje tyle co 'ferrari' ;)

 

Skoda jest lepsza. I już ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W  niezależnych testach pewnej absolutnie obiektywnej gazety - z pewnością
 

 

No fakt - ostatnio czytałęm test SUV'ów, który jak zwykle wygrała skoda Yeti - za całokształt.

 

Mnie osobiście, jako weekendowego użytkownika Yeti rozwalił  tekst w podsumowaniu, gdzie napisali mniej więcej w tym stylu, że zawieszenie jest sztywne, twarde i w związku z tym Yeti doskonale się prowadzi. A przy tym ma jeszcze zachowane rezerwy komfortu.

 

Moja nie ma - może mam popsutą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bo każdy czuje inaczej Yeti IMO prowadzi się jak obecny forester.

 

Pewnie, że każdy ma inne odczucia i oczekiwania.

 

Ja nie mówię, że prowadzi się źle, bo pod tym względem jest  ok, nie mogę się tylko doszukać rezerw komfortu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bo każdy czuje inaczej Yeti IMO prowadzi się jak obecny forester.

 

Pewnie, że każdy ma inne odczucia i oczekiwania.

 

Ja nie mówię, że prowadzi się źle, bo pod tym względem jest  ok, nie mogę się tylko doszukać rezerw komfortu ;)

 

 

A ja nawet bym się z tym zgodził.Kilka razy "próbowałem" się z Yeti ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

No fakt - ostatnio czytałęm test SUV'ów, który jak zwykle wygrała skoda Yeti - za całokształt.

Nic przeciwko Yeti. Ale oceny w  teście są co najmniej mocno dyskusyjne ( niestety, bo to podważa autorytet pisma fachowego ).

Przykłady ?

W kategorii nadwozie/wnętrze Skoda traci do Mazdy czy Hondy w przestronności wnętrza .... 1 punkcik ( węższa z tyłu od Mazdy o 10cm ! ).

Tenże punkcik odrabia przez lepszą widoczność.

Wyprzedza CX5 "łatwością" obsługi i odskakuje w dal funkcjonalnością ( +3 pkt ).

 

O.K.

Zobaczmy dalej.

Otóż w ocenie przyspieszenia Skoda ( 9,7s ) traci do Mazdy ( 8,8s ) jeden punkt ( różnica : 0,9 s)

Zyskuje wobec Suzuki ( 10,4s ; różnica 0,7s ) 3 punkty.

Zyskuje także wobec Audi 9,6 s) jeden punkt ....

 

Zajrzyjmy do ostatniego kryterium - koszty.

Tutaj Skoda zyskuje wobec Nissana 1 pkt ( różnica ceny na korzyść Skody : 100 PLN  ).

Tak więc fakt, że w dziale Gwarancja zyskuje po punkcie wobec Mazdy czy Hondy już nie dziwi.

Wszyscy przecież wiemy, że 2-letnia gwarancja lepsza od 3-letniej jest ...  :biglol:

 

Nic przeciw Yeti - za swoje pieniądze fajne autko.

 

Ale już jego wygrana ze znacznie większymi autami ( Mazda CX5, Honda CRV ) w kategorii nadwozie / wnętrze jest bardziej niż wątpliwa. Tym sposobem, przy takim systemie oceniania, z Maybachem istotnie też wygra    ;)

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...