Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

po takich komentarzach zaczynam powaznie myslec, ze ta polska szkodo-fobia (inaczej nie da sie tego nazwac ) to rzeczywiscie nic innego jak tylko uzewnetrznienie jakichs narodowych kompleksow i zazdrosci wzgledem Czechow, ktorzy produkuja porzadne auta.

 

 

No niestety nam już nic nie zostało. Tydzień temu jeździłem dwa dni Skodą Yeti. Naprawde fajne auto a na autostradzie poleciało licznikowe 230km/h :shock:

 

Fakt emocji żadnych ale i to szybkie, zrywne, w miare wykończone, wiele ciekwych patentów wewnątrz.

 

Szczerze to Czechom gratuluje Skody. :roll:

chojny

dokładnie, już dawno to mówiłem. U nas rodzimego wytwórcy aut nie ma, cudowne deale z Dajewo i AwtoZazem doprowadziły do tego, że FSO przestało istnieć, a Czesi rozwijają się, idą do przodu i produkują bardzo przyzwoite auta. I tak, uważam, że powinniśmy im zazdrościć i to jak cholera, bo miast kupować poldka wyglądającego jak chociażby oktawia, kupujemy oktawię wyglądającą jak oktawia... Przykre to i to bardzo... Jakoś mnie to boli cały czas... :?

 

Oczywiście najlepsze jest subaru... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde fajne auto a na autostradzie poleciało licznikowe 230km/h

I to MODERATOR :shock: :!:

Mamy tu w sposób oczywisty do czynienia z niedozwolonym tuningiem ( szybkosciomierza ) :mrgreen:

 

Pozdrowienia

 

 

Może miało na to wpływ ukształtowanie terenu w okolicach toru Nuerburgring znajdujacego sie w końcu górach Eifel :mrgreen:

 

 

Na pewno w Niemczech jeździł!

 

Oczywiście... mam na to papiery :mrgreen:

 

Oczywiście najlepsze jest subaru...

 

Przecież to oczywista oczywistość :wink:

 

Inaczej. Nie rozumiem nawet pomysłu zakładania tematu, w którym piszemy ale trzeba niestety oddać Czechom, że nie odwalaja maniany a całkiem niezłą robote i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jeździłem nowiutką skodą yeti 2.0tdi 4x4. Wczoraj kolega (ten, co to mu się spóźniało) przyprowadził z salonu. Fajne auto, rzeczywiście przemyślane rozwiązania szczególnie w zakresie tylnej kanapy, wszystko jest ok... i tylko ok, kompletne zero emocji... Taka właśnie jest skoda, pragmatyczna i nudna do bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem na komentarzach z WP że "porównanie Skody do samochodu to rzecz na wyrost, to tak jak podawanie wymiarów członka razem z kręgosłupem" :lol:

Do dziś chodzi za mną ta złota myśl jak widzę na ulicy Skodzinkę, chociaż czasy i technologie się zmieniają. Kto wie, może Skoda nie jest taka zła?. Za to z porównaniem tego auta do Subaru to ktoś się zagalopował :lol:

po takich komentarzach zaczynam powaznie myslec, ze ta polska szkodo-fobia (inaczej nie da sie tego nazwac :roll: ) to rzeczywiscie nic innego jak tylko uzewnetrznienie jakichs narodowych kompleksow i zazdrosci wzgledem Czechow, ktorzy produkuja porzadne auta... :P:mrgreen::lol:

 

To żadna nie żadna fobia!Po prostu Polacy nie lubią tego typu aut, chociaż a większości i tak je kupują z uwagi na ograniczone fundusze! Tak to już u nas, ekonomia nader wszystko!

Ja osobiście uważam ,że jeśli chodzi o Skodzinkę to szału nie ma, ani to ładne ani trwałe:)

Miałem........i już dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem na komentarzach z WP że "porównanie Skody do samochodu to rzecz na wyrost, to tak jak podawanie wymiarów członka razem z kręgosłupem" :lol:

Do dziś chodzi za mną ta złota myśl jak widzę na ulicy Skodzinkę, chociaż czasy i technologie się zmieniają. Kto wie, może Skoda nie jest taka zła?. Za to z porównaniem tego auta do Subaru to ktoś się zagalopował :lol:

po takich komentarzach zaczynam powaznie myslec, ze ta polska szkodo-fobia (inaczej nie da sie tego nazwac :roll: ) to rzeczywiscie nic innego jak tylko uzewnetrznienie jakichs narodowych kompleksow i zazdrosci wzgledem Czechow, ktorzy produkuja porzadne auta... :P:mrgreen::lol:

 

To żadna nie żadna fobia!Po prostu Polacy nie lubią tego typu aut, chociaż a większości i tak je kupują z uwagi na ograniczone fundusze! Tak to już u nas, ekonomia nader wszystko!

Ja osobiście uważam ,że jeśli chodzi o Skodzinkę to szału nie ma, ani to ładne ani trwałe:)

Miałem........i już dziękuję :)

 

myślę, że opinie o skodzie mają dwa źródła: po pierwsze pamięć o produktach skody z czasów PRL, które nie powalały na kolana, po drugie - co by nie powiedzieć, to te auta kupują często tzw. kapelusznicy i potem człowiek spotykając takiego na drodze wyrabia sobie ogólną opinię o marce. Dlatego nie ma to nic wspólnego z kompleksami czy zazdrością wobec czechów :shock: zwłaszcza że i tak wszyscy wiedzą, że skoda to produkt VW ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem na komentarzach z WP że "porównanie Skody do samochodu to rzecz na wyrost, to tak jak podawanie wymiarów członka razem z kręgosłupem" :lol:

Do dziś chodzi za mną ta złota myśl jak widzę na ulicy Skodzinkę, chociaż czasy i technologie się zmieniają. Kto wie, może Skoda nie jest taka zła?. Za to z porównaniem tego auta do Subaru to ktoś się zagalopował :lol:

po takich komentarzach zaczynam powaznie myslec, ze ta polska szkodo-fobia (inaczej nie da sie tego nazwac :roll: ) to rzeczywiscie nic innego jak tylko uzewnetrznienie jakichs narodowych kompleksow i zazdrosci wzgledem Czechow, ktorzy produkuja porzadne auta... :P:mrgreen::lol:

 

To żadna nie żadna fobia!Po prostu Polacy nie lubią tego typu aut, chociaż a większości i tak je kupują z uwagi na ograniczone fundusze! Tak to już u nas, ekonomia nader wszystko!

Ja osobiście uważam ,że jeśli chodzi o Skodzinkę to szału nie ma, ani to ładne ani trwałe:)

Miałem........i już dziękuję :)

 

myślę, że opinie o skodzie mają dwa źródła: po pierwsze pamięć o produktach skody z czasów PRL, które nie powalały na kolana, po drugie - co by nie powiedzieć, to te auta kupują często tzw. kapelusznicy i potem człowiek spotykając takiego na drodze wyrabia sobie ogólną opinię o marce. Dlatego nie ma to nic wspólnego z kompleksami czy zazdrością wobec czechów :shock: zwłaszcza że i tak wszyscy wiedzą, że skoda to produkt VW ...

 

I tu nie mogę się z Tobą zgodzić. Skoda to tylko na pozór VW. Jakość materiałów zupełnie inna, tak zwany rzeci sort. Skodę od VW dzieli przepaść ,to tak jak VW to niby to samo co AUDI.

Dla przykładu ciekawostka:W zeszłym roku odprawiałem kontener misek olejowych silników do Skody i uwierz mi bądź nie - ale jak położyłeś miskę na prostym stole to z jednej strony spokojnie wchodził pomiędzy stół a miskę ołówek. Zdziwiło mnie to bardzo i zwróciłem się z pytaniem do przedstawiciela importera serwisu ( oczywiście nie powiem jakiego :oops: ) z pytaniem czy zwrócą kontener do Chińczyka / dokładnie tak do Chin bo tam robi się części do VW /. Wiecie co powiedzieli: że nie ma problemu bo to do Skody i tą nierówność pokryje silikon, szkok!!!

Powstrzymałem się z komentarzem i pytaniem skoro do Skody wkładają taki parch to z czego, jak i gdzie robią miski do SEATA? Chyba ze zmielonych trampek :lol:

p/s: dla podsumowamia tematu powiem, że miałem Oktawię 1.8T i Passata 1.8T, obydwa 150KM. Jedno i drugie bez szaleństwa,tyle że to na prawdę zupełnie inne auta. Śmiało mogę stwierdzić że: Skoda to taki Volkswagen z biedronki , a porównując do Subaru to sami sobie dopowiedzcie:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

valdiiaga ale ja nie napisałem że skoda = vw, chodziło mi o to, że nie jest to czeska firma, więc trudno żebyśmy jej czechom zazdrościli. niemniej jednak to i tak zdecydowana przesada z twierdzeniem że między skodą a vw jest "przepaść"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację, nie każdy musi lubić Skodę , nie każdy Subaru. Na ten przykład moja druga połowa mówi, że i jej najlepiej jeździ się swoim Punto :lol:

p/s: a Skodę na prawdę dzieli przepaść do VW, miałem więc wiem. Nawet dla laika nie zagłębiając się w mechanikę i jej trwałość to zobaczcie jakość materiałów wewnątrz. Myślicie, że skąd różnica w cenie między Skodziną a VW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoda? a ile jest skody w skodzie?

VAG w srodku, ze skody tylko wyglad zostal też narzucany przez VAGa.

dlatego nie zgadzam sie z teorią...

Czesi rozwijają się, idą do przodu i produkują bardzo przyzwoite auta. I tak, uważam, że powinniśmy im zazdrościć i to jak cholera,

bo równie dobrze FSO mógł dołączyć do grpy VAG (tak jak seati audi) i w poldku tez siedzialby VAG...

 

Nie stac Cie na VW, Audi? kupujesz skode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo równie dobrze FSO mógł dołączyć do grpy VAG (tak jak seati audi) i w poldku tez siedzialby VAG...

Ech, dokładnie... Jak o tym myślę to mi się normalnie scyzor w kieszeni otwiera... :evil:

 

A wracając jeszcze do porównania vw - skoda, miałem w poprzedniej firmie nowiutkiego paska jako służbowego i uwierzcie nie rozpieszczał jakością plastików ani jakimś wyszukanym montażem, ot po prostu przyzwoite auto... zupełnie jak skoda :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest różnica cenowa pomiędzy nowym passatem i nową SuperB, że doszedłeś do takich wniosków? Audi inna półka (cenowa).

najtańszy superB - 79900zł

najtańszy Passat - 83990zł

 

i uważasz, że 4.000 PLN różnicy decyduje w tym przypadku o wyborze marki? :mrgreen:

 

Raczej skodę wybiorą Ci, którzy wolą troszkę mniej kłuć w oczy w Polsce, bo jak ktoś kupi nowego passata to już musi spać na pieniądzach a skoda to taka "skodzina" :)

 

IMO jak ktoś kupuje nowego passata golasa to dlatego, że CHCE mieć VW Passata, który na przełomie wieku był w u nas plasowany wysoko jeśli chodzi o prestiż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i uważasz, że 4.000 PLN różnicy decyduje w tym przypadku o wyborze marki? :mrgreen:

 

jezdza takie auta wiec TAK.

bo te 4k woli wydac na paliwo.

Raczej skodę wybiorą Ci, którzy wolą troszkę mniej kłuć w oczy w Polsce, bo jak ktoś kupi nowego passata to już musi spać na pieniądzach a skoda to taka "skodzina" :)

 

no raczej Polska mentalnosc jest taka, ze chce sie kluc innych w oczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i uważasz, że 4.000 PLN różnicy decyduje w tym przypadku o wyborze marki? :mrgreen:

 

jezdza takie auta wiec TAK.

bo te 4k woli wydac na paliwo.

Raczej skodę wybiorą Ci, którzy wolą troszkę mniej kłuć w oczy w Polsce, bo jak ktoś kupi nowego passata to już musi spać na pieniądzach a skoda to taka "skodzina" :)

 

no raczej Polska mentalnosc jest taka, ze chce sie kluc innych w oczy...

 

Eeee za bardzo ogólnie powiedziane. Jak ktoś ma taką mentalność, że chce kłuć w oczy to kupuje Audi/BMW albo...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

... niebieskie subaru na złotych felgach :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając jeszcze do porównania vw - skoda, miałem w poprzedniej firmie nowiutkiego paska jako służbowego i uwierzcie nie rozpieszczał jakością plastików ani jakimś wyszukanym montażem, ot po prostu przyzwoite auto... zupełnie jak skoda

 

 

bo ta generacja passata to jedno wielkie g.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu tak uwazasz ? akurat jezdze rownolegle do Legacy oraz jezdzilem poprzednikiem. Poprzedni to byl plastik wszystko trzeszczalo. Obecny ma lepsze materialy motor jest bardziej wyciszony skrzynia dobrze zestopniowana (Lepiej od Legacy gdzie 2 jest troche przydluga) i to juz nie jest taki traktor jak poprzednik. Fakt jest ze czuje sie troche przyciezki ale to jest auto na Autobahne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu tak uwazasz ? akurat jezdze rownolegle do Legacy oraz jezdzilem poprzednikiem. Poprzedni to byl plastik wszystko trzeszczalo. Obecny ma lepsze materialy motor jest bardziej wyciszony skrzynia dobrze zestopniowana (Lepiej od Legacy gdzie 2 jest troche przydluga) i to juz nie jest taki traktor jak poprzednik. Fakt jest ze czuje sie troche przyciezki ale to jest auto na Autobahne.

 

mialem pare razy passata jako auto zastepcze , nudne do bolu , do tego prowadzi sie jak taczki.Do tego wekszos ma te dramatyczne TDI na pompowtryskiwaczach......

 

A tak wracajac do tematu to troche dziwne jest porownywanie Octavi czy to do pasata czy do Superba jak jest ona zrobina na plycie Golfa i jako auto jest z jego segmentu.Logiczne jest za tem ze ma gorsze wnetrze i materialy niz Golf ( nie owiac o passacie ) ale jako dupowoz jest calkiem OK.Mam tez znajomego " Skodowicza" i jezeli chodzi o awaryjnosc nie ma z tymi autami jakis specjalnych problemow , wiec jak cos sie kupuje tanio to raczej ciezko jest oczekiwac niewiadomo czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...