Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

Elmo, mam dla Ciebie propozycję. Wstawiaj w wątku odnośniki do kucyków, kto będzie zainteresowany to sobie oglądnie.

 

Na pewno wielu forumowiczom (w tym mi osobiście) niezbyt się uśmiecha pobierać animacje podczas korzystania z forum przez sieć GSM. Powyżej widoczny kucyk 'waży' jedynie 1.58 MB!

 

Owca będzie syta i wilk cały, czy jakoś tak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poniższego wynika że Subaru lepsze od Skody, i nie tylko od Skody

http://www.automotorsport.se/media/bilt ... 110402.pdf

 

 

na stronie nr. 8 jest zdjecie Legasia na ktorym mi sie pierwszy raz podoba :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego testu nic nie rozumiem.ale jedno jest pewne jezdze Passatem jezdzilem Insignia i to sa krazowniki na autostrade. Legacy ma pewne wady ale tak jak jezdzie to gokart w porownaniu do tych trumien. SuperB nie moze byc inna. To landara.

Zauwazcie, ze osiagi 170 PS TDI podobne jak 150 PS BD... dopiero powyzej 100 zaczyna odchodzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego testu nic nie rozumiem.ale jedno jest pewne jezdze Passatem jezdzilem Insignia i to sa krazowniki na autostrade. Legacy ma pewne wady ale tak jak jezdzie to gokart w porownaniu do tych trumien. SuperB nie moze byc inna. To landara.

Zauwazcie, ze osiagi 170 PS TDI podobne jak 150 PS BD... dopiero powyzej 100 zaczyna odchodzic.

 

masz racje dziwny ten test gdyz porownanie powinno byc do samochodw majacych naped 4x4. Vagowskie 170 KM jesto wiele bardziej dynamiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matej, nikt nie mówi ze Skoda jest lepsza od STI, ja bym swojej imprezy nie zamienil na Skode ale gdybym mial brac Outbacka albo Superba to bym sobie kupil superba i bym mial lepiej wyposazone auto i 40tys w kieszeni na jakiegos GTka chocby nawet:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matej, nikt nie mówi ze Skoda jest lepsza od STI, ja bym swojej imprezy nie zamienil na Skode ale gdybym mial brac Outbacka albo Superba to bym sobie kupil superba i bym mial lepiej wyposazone auto i 40tys w kieszeni na jakiegos GTka chocby nawet:)

 

sory zle zadalem pytanie pomijamy imprezę i pyatnie brzmi czy posiadając subaru legacy, forester, outback zamienilibyscie sie na skode??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matej, nikt nie mówi ze Skoda jest lepsza od STI, ja bym swojej imprezy nie zamienil na Skode ale gdybym mial brac Outbacka albo Superba to bym sobie kupil superba i bym mial lepiej wyposazone auto i 40tys w kieszeni na jakiegos GTka chocby nawet:)

 

sory zle zadalem pytanie pomijamy imprezę i pyatnie brzmi czy posiadając subaru legacy, forester, outback zamienilibyscie sie na skode??

ja bym chetnie stal sie posiadaczem SuperB kombi z ulomnym napedem 4x4 ( :mrgreen: ) oraz pakietem "zlych drog" (zwiekszony o 5cm przeswit i wzmocnione gumo-tuleje)

ale niestety na rynku wtornym ich prawie nie ma (albo sa, ale b. drogie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matej, nikt nie mówi ze Skoda jest lepsza od STI, ja bym swojej imprezy nie zamienil na Skode ale gdybym mial brac Outbacka albo Superba to bym sobie kupil superba i bym mial lepiej wyposazone auto i 40tys w kieszeni na jakiegos GTka chocby nawet:)

 

sory zle zadalem pytanie pomijamy imprezę i pyatnie brzmi czy posiadając subaru legacy, forester, outback zamienilibyscie sie na skode??

 

Myślę, że i to pytanie jest źle zadane, bo żeby "zamienić" nowe Subaru na Skode to trzeba jeszcze najpierw to Subaru kupić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy którys z was przesiadł by sie z swojego subaru do skody??

 

Kupno samochodu - zwłaszcza jeśli się komuś nie spieszy z transakcją - to w miarę przemyślana decyzja. Człowiek uwzględnia bardzo wiele aspektów, np. cenę, dostępność sieci serwisowej, wygląd, przegląda fora, żeby zobaczyć, na co ludziska narzekają, czyta i ogląda różne mniej lub bardziej uczciwe porównania. Jak ma czas to i objeżdża sobie wybrane modele. W przypadku samochodów używanych pewnie dochodzi jeszcze dostępność części, ich ceny i wiele innych. We wszystkich (w większości?) powyższych kategoriach nasze zakupy nie bardzo by się obroniły, ale dochodzą jeszcze inne kwestie: zastosowane rozwiązania techniczne, siła przekonania dealera (uśmiech w stronę Nowego Sącza), entuzjazm użytkowników i nie wiem, co-tam-jeszcze i dzieje się tak, że nie kupujemy tej przysłowiowej Skody (w okolicach ceny nowego OBK już jest w czym wybierać, a i różnice +/- kilka procent ceny też nie odgrywają już takiej zabójczej roli jak przy kupnie pierwszego fiacika).

 

Można by też ewentualnie zrobić ankietę "Jakie będzie twoje następne auto?". Wyniki na pewno byłyby ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matej, podejrzewam, że nikt z nas poważnie nie rozważa przesiadki z Subaru na Skodę. Staramy się być tylko obiektywni i wykazujemy tych kilka nielicznych zalet Skody. Osobiście znam parę osób, które jeżdżą skodami jako autami służbowymi i generalnie nie narzekają. Zastanawiające jest to, że niektórzy z nich musieli dokupić drugie auto prywatne np dla żony, w żadnym przypadku nie była to Skoda. Reasumując w gronie moich znajomych nie ma nikogo, kto z własnej nieprzymuszonej woli poszedł do salonu Skody i zostawił tam pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matej, nikt nie mówi ze Skoda jest lepsza od STI, ja bym swojej imprezy nie zamienil na Skode ale gdybym mial brac Outbacka albo Superba to bym sobie kupil superba i bym mial lepiej wyposazone auto i 40tys w kieszeni na jakiegos GTka chocby nawet:)

 

Jak rok temu porównywałem ceny to oba auta : outback oraz skoda superb 4x4 były w dośc podobnej cenie więc na pewno nic nie zostało by nawet na dobry skuter. Dziś skoda kosztuje ok 130 000. W subaru zawsze boli kurs Euro (choć może też rzadko ostatnio cieszyć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mac paul,

 

Superb z konkurencyjnymi silnikami dla Outbacka:

1.8TSI 160koni , 4x4 wersja wyposazenia srednia = 108.000

Subaru Outback 2.5i 170koni, z NAJNIZSZYM wyposazeniem kosztuje na dzis dzien 148tyś. Z wyposazeniem odpowiadajacym temu w/w superbowi czyli Comfort kosztuje 165tyś.

 

 

jesli dla Ciebie nie ma róznicy miedzy 108 a 165tyś to pogratulowac:)

 

 

Superb z dieslem 2.0TDI i 4x4 120tys, outback z dieslem 2.0 - 152tyś.

 

Róznica jest i to spora:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też swego czasu stałem przed wyborem yeti/legac/forek

yeti niby fajny,klawy 1.8TSI,ale nie czułem go tak jak legaca.W skodzie kiedy ustawiałem kierownice tak jak mi pasowało to zakrywała połowę zegarów :P , w Legacu czuję się tak jakbym założył świetnie dopasowaną rękawiczkę,czujesz że ten samochód jest zrobiony tylko dla ciebie,a w skodzie no niby wszystko gra ,ale jakoś tak od sztampy...ale to moje subiektywne odczucie.

Na papierze skoda jest równa subaru,ale wystarczy usiąść a najlepiej pojeżdzić i wtedy już nie ma wyboru.Równie dobrą trakcję jak w legacy to odczułem jadąc jedynie X1 czy X3,reszta się nie umywała włącznie z Q5-bezpłciowo i nijak.

 

Miałem ostatnio małą przygodę,a właściwie moja córka której jakiś patałach wjechał nieznacznie w tył i klapa poszła do wymiany :evil::evil::evil: na czas naprawy dostałem kia ceed kombi i nawet fajnie sie jeżdziło chociaż pierwsze światła na śliskim a tu przód szaleje :lol: co jest? no tak ,przedni napęd :? póżniejsza przesiadka do mojego legaca była jak łyk zimnego piwa w lecie :D 8)

polecam subaru :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mac paul,

 

Superb z konkurencyjnymi silnikami dla Outbacka:

1.8TSI 160koni , 4x4 wersja wyposazenia srednia = 108.000

Subaru Outback 2.5i 170koni, z NAJNIZSZYM wyposazeniem kosztuje na dzis dzien 148tyś. Z wyposazeniem odpowiadajacym temu w/w superbowi czyli Comfort kosztuje 165tyś.

 

 

jesli dla Ciebie nie ma róznicy miedzy 108 a 165tyś to pogratulowac:)

 

 

Superb z dieslem 2.0TDI i 4x4 120tys, outback z dieslem 2.0 - 152tyś.

 

Róznica jest i to spora:)

 

Nie będę zaczynał licytacji

ale skoda 2.0 TDI 170 km (odpowiednik - moim zdaniem naszego diesla) 118 000 (wersja family czy jakoś tak) plus 9 000 zł naped na 4 (i nadal nie ma - chyba - podwyższonego prześwitu itp) = ok 130 000 zł a w zeszłym roku w tym czasie OBK kosztował ok 140 000 (bez zniżki za rok) .( Dziś - wersja VA ok 34 000 E czyli ok 142 000 zł)

Można się teraz spierać o różnice w wyposażeniu - ale to już drobiazgi - jeden ma parasolkę inny samopoziomujące nadwozie itp. To już kwestia gustu/zapotrzebowania

 

W końcu z żoną wybraliśmy w zeszłym roku OBK dziś ma już na liczniku ponad 40 000 . Gdybym drugi raz wybierał - też bym taki wybrał.

Jeździłem VW 2.0 TDI - 170 KM i uważam, że kultura pracy subaru zdecydowanie lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę w temacie, a trochę nie :P

Kolega w pracy napalił się strasznie na Yeti 4x4 2.0 tdi. Zamówił, wpłacił zaliczkę... Już 4 tydzień go zwodzą po umówionym terminie oddania auta... Szlag go trafia, bo się nie zanosi... :twisted::P

Mnie by też trafił :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak ma jeszcze luz...

Rodzice w 1993r... kupowali Opla... w Bielsku właścicielem salonu w tamtych czasach był p.Kwaśny...

jakiś miesiąc przed terminem odbioru... okazało się że właściciel bankrutuje :-)

Ojciec chodził tam codziennie... i wziął... inny model... (sedan zamiast zamówionego) w innym kolorze.. w innym wyposażeniu...

z tego co wiemy to było ostatnie auto wydane... przez salon :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...