Skocz do zawartości

Jaki samochód... elektryczny, .. bądź łódka ;-)


radekk

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, radekk napisał(a):

Mustang ma konkurencję:mrgreen:

Niemniej Mustang jednak wygląda nieco lepiej. Clarkson kiedyś o Cayenne mówił, że wygląda jakby 911 była rybą głębinową i potem ktoś ją wyciągnął na powierzchnię. Tutaj (Corvette) widać podobną operację.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aflinta napisał(a):

Niemniej Mustang jednak wygląda nieco lepiej. Clarkson kiedyś o Cayenne mówił, że wygląda jakby 911 była rybą głębinową i potem ktoś ją wyciągnął na powierzchnię. Tutaj (Corvette) widać podobną operację.

 

 

Ale jakby podczas tego wyciągania się wyślizgnęła i spadła z klifu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, aflinta napisał(a):

Niemniej Mustang jednak wygląda nieco lepiej. Clarkson kiedyś o Cayenne mówił, że wygląda jakby 911 była rybą głębinową i potem ktoś ją wyciągnął na powierzchnię. Tutaj (Corvette) widać podobną operację

to owszem, jednak mimo że Mustang jest całkiem fajny to dla mnie to ta nazwa totalnie z 4 liter.

 

Corvette coś mi się kojarzy ma być wydzieloną marką, jak DS u Cytryny czy Cupra Seata. Więc może to być jakiś drugi model sygnowany ta marką, a nie zrobienie z obecnej Vetty SUVa, niemniej paskudne to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, chojny napisał(a):

Patrzcie co wymyślił Lexus. 

 

EV z manualem i dźwiękiem auta spalinowego. :mrgreen:


Po wcześniejszych wypowiedziach i działaniach Toyoty w kwestii elektryków miałem podejrzenia, że ktoś tam na wysokim szczeblu jest mocno odklejony. Teraz już mam pewność. Ktoś ma misję pokazania, że elektryki, to taka karykatura samochodu.

Najsmutniejsze jest to, że w zasadzie dotyczy to głównie produktów tego koncernu.

Edytowane przez spawalniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
14 minut temu, radekk napisał(a):

 

A nie mogli pojechać na inne ładowarki, których w UK jest sporo? Czy koniecznie trzeba Teslę ładować na SC?

Bo jak dobrze zrozumiałem, nie słychać doniesień o stojących Leafach, czy innych Kiach stojących kilka godzin ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adi napisał(a):

A nie mogli pojechać na inne ładowarki, których w UK jest sporo? Czy koniecznie trzeba Teslę ładować na SC?

Bo jak dobrze zrozumiałem, nie słychać doniesień o stojących Leafach, czy innych Kiach stojących kilka godzin ;)

a czy właściciele Subaru jeżdżą na zloty Skodziarzy czy Mitsumaniaków?:P

Niemniej ja widzę problem jak byłoby więcej tych elektryków, niekoniecznie w cywilizowanych krajach, ale takich jak nasz to średnio to widzę właśnie w jakiś okresach bardziej wzmożonego ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chinole chcą zrobić zasięg 1000km. Przy czym sama bateria ma mieć.... 700kg :blink:

https://magazynauto.pl/wiadomosci/co-powiecie-na-taka-elektromobilnosc-zeekr-001-na-jednym-ladowaniu-pokona-1032-km,aid,2737

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeekr 001 to kawał samochodu. Auto mierzy 497 cm długości, prawie 200 cm szerokości oraz 156 cm wysokości. Jego silnik z magnesami trwałymi wytwarza szczytową moc 200 kW (272 KM). Auto waży 2345 kg

 

patrząc na jego gabaryty to jeśli ta bateria jest cięższa niż w przeciętnych elektrykach to na dzisiejsze standardy całkiem lekki on jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem nasze majętne Państwo wpompowało już pół miliarda złotówek w sen Pinokia o milionie samochodów elektrycznych. 

Izera, która ma wielkie szanse...by nie powstać, właśnie przejada nasze pieniądze. A ile z tej sumy trafi do kieszeni zabezpieczonych przez biernych, miernych, ale wiernych, pewnie nigdy się nie dowiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2022 o 13:22, Adi napisał(a):

A nie mogli pojechać na inne ładowarki, których w UK jest sporo? Czy koniecznie trzeba Teslę ładować na SC?

Z linku:

Cytat

Tymczasem rycerze elektromobilności z całego świata znaleźli przyczynę kolejek pod ładowarkami. Otóż winni są kierowcy, którzy nie sprawdzili w pokładowej nawigacji zajętości ładowarek i bezmyślnie tam pojechali. W opinii swoistego zakonu rycerskiego świętej Tesli taki kierowca powinien był albo zmienić swoją trasę, albo pojechać w nocy, gdy tłum się już przewali. Nieodmiennie wzrusza mnie to, że tacy ludzie zawsze znajdują winę w kierowcach, a nie w samych samochodach elektrycznych. W psychologii takie coś nazywa się idealizacją. Jej istotą jest rozdzielenie obiektu idealizacji – w naszym przypadku samochodu elektrycznego, na dwie części – dobrą i złą, a następnie zaprzeczeniu istnienia tej złej. Obiekt idealizowany nie ma wad.

:biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Taka mała refleksja. O ile to nowe jest doskonalsze (nie mylić z lepsze ;) ) od obecnego.

 

We wczorajszym Raporcie TVN Turbo pokazali supercara sięgającego mi chyba do pasa, zapewne niemal niewidzącego powietrza, które przecina, z upakowanym zylionem koni w supernowoczesnej technice. Deklarowane przyspieszenie 0-100 nieco poniżej 3 s.

Po czym pokazali coś znacznie większego, tak ze 4 razy wyższego, kloca o aerodynamice cegłówki, tylko z elektrycznymi silnikami.

Jak pewnie się domyślacie- przyspieszenie 0-100 oczywiście 3 sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...