Skocz do zawartości

Jaki samochód... elektryczny, .. bądź łódka ;-)


radekk

Rekomendowane odpowiedzi

Ja czekam na samochód elektryczny wyprodukowany przez Polaków, za 3 lata ma taki być i jestem ciekawy co z tego wyjdzie 
Czekają na części. Mają być przywiezione polskim promem :)

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pod oknem biura 2 "szybkie" ładowarki do elektryków i tak sobie czasem zerkam na tych co ładują swoje Tesle, Leafy czy inne Taycany.

Albo filmy na telefonach oglądają siedząc w środku, albo się szwendają dookoła bez celu, a czasem chyba jakieś głębsze znajomości są zawierane, bo ładowarki są dwie, a wspólnie spędzonego czasu nie mało...

Przemyślenie mam takie, że chyba na obecnym poziomie technologicznym elektryk to jeszcze nie jest zbyt wygodne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pod oknem biura 2 "szybkie" ładowarki do elektryków i tak sobie czasem zerkam na tych co ładują swoje Tesle, Leafy czy inne Taycany.
Albo filmy na telefonach oglądają siedząc w środku, albo się szwendają dookoła bez celu, a czasem chyba jakieś głębsze znajomości są zawierane, bo ładowarki są dwie, a wspólnie spędzonego czasu nie mało...
Przemyślenie mam takie, że chyba na obecnym poziomie technologicznym elektryk to jeszcze nie jest zbyt wygodne rozwiązanie.
Zależy jak się użytkuje.

dla mnie strata czasu jest jechać specjalnie na stację benzynową, czekać w kolejce do kasy :) na pana wybierającego 3 sos do hot-doga, wolę sobie wieczorkiem wpiąć auto i na rano mam pełne :) i mogę to zrobić po piwku :)

W garażu ładuje co któryś tam dzień a w trasie te 25 - 35 min to akurat dobry moment żeby dzieciaki odpoczęły.

Natomiast zgodzę się z tobą, że ładując auto wyłącznie na ładowarkach publicznych to trzeba mieć dużo cierpliwości, albo być taksówkarzem :)




Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, coocer napisał:

Hmmm?

Czasem trzeba jedynkę przed tymi wartościami dorzucić.

 

Ale najbardziej w "tankowaniu" prądu mnie wkurzają dziwne problemy tworzone nie wiem po co. Benzynkę tankuję, do kasy, płacę, odmawiam hod doga i w drogę. A tu muszę być "w klubie", rejestracje, karty, działa, nie działa, nie łączy, łączy, przerywa, ładuje 40, a za chwile 7. Jak nie mam aplikacji, to se mogę popatrzeć.... 

A nie można łatwiej, tak jak już to przez dekady wypracowaliśmy?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem trzeba jedynkę przed tymi wartościami dorzucić.
 
Ale najbardziej w "tankowaniu" prądu mnie wkurzają dziwne problemy tworzone nie wiem po co. Benzynkę tankuję, do kasy, płacę, odmawiam hod doga i w drogę. A tu muszę być "w klubie", rejestracje, karty, działa, nie działa, nie łączy, łączy, przerywa, ładuje 40, a za chwile 7. Jak nie mam aplikacji, to se mogę popatrzeć.... 
A nie można łatwiej, tak jak już to przez dekady wypracowaliśmy?
 
 
Eee nie jest tak źle. Jak jechaliśmy na wakacje, a mamy auto typowo miejskie to bardziej auto czekało na nas niż my na auto - ale mamy 2 dzieci no i bardzo lajtowo podeszliśmy do tematu. Max jaki spędziłem na ładowaniu to 35 min.
Zamiast procedury
1) zatankuj
2) poczekaj w kolejce
3) zamów hot-doga
4) przeparkuj
5) zjedz hot-doga

To było
1) podłącz do ładowarki a w międzyczasie
2) poczekaj w kolejce
3) zamów hot-doga
4) zjedz hot-doga

Rzeczywiście obsługa ładowarek jest ewidentnie zrobiona przez techników a nie ludzi od user experience I to widać.

Najlepiej jest na Greenway bo jest prościej niż na stacji. Orlen jest w miarę spoko, ale niektóre ładowarki rzeczywiście były zagmatwane.





Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak tak co ładowanie to:

i........ bądź gruby i chory, miej szarą cerę, ciężki oddech...i wiele jeszcze  

 

Nie no na wakacjach, może po 4 hot-dogach nie zgrubniemy. Myślę że te wszystkie wakacyjne piwa więcej szkody narobiły default_smile.png

 

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, coocer napisał:

Myślę że te wszystkie wakacyjne piwa więcej szkody narobiły

Tu trzeba zastosować balans....ile radości dały ;)

Jak dobrze podane i w dobrym towarzystwie, to hormony szczęścia pokonają te zgrubne ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy na stacje nie jeżdzę specjalnie, jak tylko nie jestem w stanie podjechać z marszu pod dystrybutor to jadę na następną. W elektryku w trasie nie widziałbym problemu stanąć co ok 3 godziny na te 20-30 minut, tyle że jedno póki co chcąc jechać te 3 godziny elektrykiem raczej zrobię mniej km, a druga sprawa że te szybkie ładowarki są w miejscach że co najwyżej mogę zabrać dziecko do McDonalda, na wspomnianego hot-doga, jednak preferujemy trochę inne tankowanie siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2020 o 17:05, Bosman napisał:

Przemyślenie mam takie, że chyba na obecnym poziomie technologicznym elektryk to jeszcze nie jest zbyt wygodne rozwiązanie.

Moim skromnym zdaniem się mylisz , bo mam full elektryka. Mało tego następne auto na miasto i wokół trzepaka też będzie elektryk :) i  nikt mnie nie przekona już do paliwa . Pomijając groszowe koszty eksploatacji , dla mnie to idealne rozwiązanie. Do pracy mam 1,5 km, po dziecko do szkoły drugie 2km, do sklepu, zakupy max 15km , i ładuję raz w tygodniu z gniazdka domowego lub w firmie. Praktycznie nie korzystam z ładowarek publicznych, Czego chcieć wiecej ? 

 

Edytowane przez carfit
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, carfit napisał:

Moim skromnym zdaniem się mylisz , bo mam full elektryka. Mało tego następne auto na miasto i wokół trzepaka też będzie elektryk :) i  nikt mnie nie przekona już do paliwa . Pomijając groszowe koszty eksploatacji , dla mnie to idealne rozwiązanie. Do pracy mam 1,5 km, po dziecko do szkoły drugie 2km, do sklepu, zakupy max 15km , i ładuję raz w tygodniu z gniazdka domowego lub w firmie. Praktycznie nie korzystam z ładowarek publicznych, Czego chcieć wiecej ? 

 

wokół trzepak to uważam że idealne. Jedno koszty, drugie brak konieczności tankowań, a zimą jedziesz zawsze ciepłym autem.

 

7 minut temu, coocer napisał:

Za zdrowe życie prowadzisz - to niezdrowe :)

spoko, niezdrowe też się znajdą, byle było smacznie.

Jak się śpieszę to hot doga, czy coś w maku mogę zjeść, jak mogę poświęcić chwilę czasu jednak wolę na takiego burgera jechać do jakiejś lepszej burgerowni, itp. Czy zwyczajnie do knajpy na dobry obiad. W szczególności będąc gdzieś dalej wolę wyszukiwać jakieś perełki, bądź stołować się w lokalnej kuchni, niż to co mogę zjeść w obrębie stacji. Niestety w takich miejscach zazwyczaj szybkich ładowarek nie ma, a aż tak wolno też nie jemy żeby dało radę naładować się ze "zwykłego gniazdka". Więc na auto w trasy jeszcze stawiam na silnik spalinowy, bo jest on zwyczajniej dla mnie wygodniejszy.

 

12 minut temu, coocer napisał:

A ja wyszedłem na złego ojca przez 4 hotdogi :) hahah

zgłosimy do KOPD:P nie pozbierasz się:mrgreen:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, radekk napisał:

wokół trzepak to uważam że idealne. Jedno koszty, drugie brak konieczności tankowań, a zimą jedziesz zawsze ciepłym autem.

dokładnie !  nie chcę innego auta ! ale na co dzień  ( w sensie jedynego czy rodzinnego auta)  bym nie kupił w życiu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane nowej Tesli S.

 

Ponad 520 mil zasięgu (832 km), przyspieszenie wbijające w fotel (dosłownie) - poniżej 2 sekund od 0 do 60 mil na godzinę.

 

Napęd Tri Motor a ćwierć mili poniżej 9 sekund.

Prędkość maksymalna 320 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...