Skocz do zawartości

WRX STI MY11 - niebieski dostojny sedan


Simon WRC

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, mariost napisał:

...lecz dzięki temu wygląda trochę jak z "tamtej epoki" i moim zdaniem pasuje tutaj. Nawet design tych pokręteł jest spójny z regulatorami nawiewów. Gdyby było pełne, dotykowe tylko, to nie zgrywałoby się tak ;)

 Przynajmniej nie będzie na zlocie problemu, czyje auto ma grać do wieczornego grilla :D

Akumulator już ma nowy w razie W:) 

Dobrze, że znajdujesz jeszcze inspiracji do grzebania w aucie. Pozostaje czekać aż znowu przyjdą "te dni" kiedy będziesz chciał ja sprzedać i znowu jakiś ciekawy pomysł wpadnie :)

Good job

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsza zabawa to może być wygłuszenie podłogi, nadkoli.

Imprezy to dzwięczne puszeczki. Takie wyklejenie matami sprawi że auto stanie się mniej rezonujące i poprawi się wrażenie solidności konstrukcji. Wydech w środku też zabrzmi dojrzalej.

Robota w sam raz na długie wieczory. Bardzo przyjemna i dająca sporo satysfakcji z efektu.

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dirkdiggler napisał:

Dalsza zabawa to może być wygłuszenie podłogi, nadkoli.

Imprezy to dzwięczne puszeczki. Takie wyklejenie matami sprawi że auto stanie się mniej rezonujące i poprawi się wrażenie solidności konstrukcji. Wydech w środku też zabrzmi dojrzalej.

Robota w sam raz na długie wieczory. Bardzo przyjemna i dająca sporo satysfakcji z efektu.

 

 

Dobrze prawisz :) 

Prawda, która dotyczy każdego Subaru

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mariost napisał:

...lecz dzięki temu wygląda trochę jak z "tamtej epoki" i moim zdaniem pasuje tutaj. Nawet design tych pokręteł jest spójny z regulatorami nawiewów. Gdyby było pełne, dotykowe tylko, to nie zgrywałoby się tak ;)

 Przynajmniej nie będzie na zlocie problemu, czyje auto ma grać do wieczornego grilla :D

tak konkretnie to ten design radyjek w VW miał miejsce gdzieś około 2013 roku więc jest drobna rozbieżność epok;) 

 

co by nie było- brawka, robota robi wrażenie, radio też. Ale szczególnie że sam się wziąłeś też za wygłuszenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, VEC napisał:

tak konkretnie to ten design radyjek w VW miał miejsce gdzieś około 2013 roku

... tak konkretnie to nie zrozumiałeś o co mi chodzi, no ale jak już chcesz się łapać w słowa, no to się połapiemy.... 

 

3 godziny temu, VEC napisał:

więc jest drobna rozbieżność epok;) 

Nie, nie ma. 

 Tutaj pierwsze lepsze zdjęcie wnętrza jakiegoś Golfa R z roku 2011, czyli tego samego co Szymona auto. 

 Passaty z tego roku też miały te radia, jak i inne modele również. 

 Całe życie jeżdżę do pracy autami z VAG'a i wiem, że te radia już wtedy były. 

...a nawet gdyby, to różnica 2óch lat (2011->2013) - to nie jest różnica epoki. 

 

 

Screenshot_20221001_215932_pl.otomoto-01.jpeg 

 

 

Edytowane przez mariost
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mariost napisał:

... tak konkretnie to nie zrozumiałeś o co mi chodzi, no ale jak już chcesz się łapać w słowa, no to się połapiemy.... 

 

Nie, nie ma. 

 Tutaj pierwsze lepsze zdjęcie wnętrza jakiegoś Golfa R z roku 2011, czyli tego samego co Szymona auto. 

 Passaty z tego roku też miały te radia, jak i inne modele również. 

 Całe życie jeżdżę do pracy autami z VAG'a i wiem, że te radia już wtedy były. 

...a nawet gdyby, to różnica 2óch lat (2011->2013) - to nie jest różnica epoki. 

 

 

Screenshot_20221001_215932_pl.otomoto-01.jpeg 

 

 

no dobra, masz rację :) tośmy się połapali i fajno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2022 o 10:06, mariost napisał:

Przynajmniej nie będzie na zlocie problemu, czyje auto ma grać do wieczornego grilla :D

 

Tak, teraz mój tablet od maj frienda zostanie ewidentnie pobity  :biglol:

 

CR6_1749.thumb.jpg.f542e2ed9166a0e12143a98fdfc86952.jpg

CR6_1815.thumb.jpg.969320e9b1b5b2a370000d7116a25dfe.jpg

 

W dniu 30.09.2022 o 19:54, Simon WRC napisał:

Jak zwykle po przejażdżce mi przeszło, ale musiałem kupić nowy akumulator bo stary wyzionął ducha. 

 

Muszę Ci wypruć ISP z tego auta bo na akumulatory nie narobisz :D U mnie od dwóch lat spokój z tym tematem ;) Nie wiem co to rozładowany akumulator, a działo się to samo u Ciebie.

 

20200807_175926.thumb.jpg.ef22fd75fca87d9b8dbed5f7a95f283d.jpg

 

A to audio co zamontowałeś porzudne :) Podoba mi się :ok: Mój tablet się tak ładnie nie komponuje z resztą wnętrza.

 

 

 

  • Haha 1
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2022 o 10:38, Gaceq napisał:

Tak, teraz mój tablet od maj frienda zostanie ewidentnie pobity  :biglol:

CR6_1749.thumb.jpg.f542e2ed9166a0e12143a98fdfc86952.jpg

CR6_1815.thumb.jpg.969320e9b1b5b2a370000d7116a25dfe.jpg

 

 

Muszę Ci wypruć ISP z tego auta bo na akumulatory nie narobisz :D U mnie od dwóch lat spokój z tym tematem ;) Nie wiem co to rozładowany akumulator, a działo się to samo u Ciebie.

Ten wieczór był niesamowity, jak patrzę na te zdjęcia to gęba sama mi się śmieje. I ten piesek… :biglol:

 

W dniu 1.10.2022 o 10:48, dirkdiggler napisał:

Dalsza zabawa to może być wygłuszenie podłogi, nadkoli.

Imprezy to dzwięczne puszeczki. Takie wyklejenie matami sprawi że auto stanie się mniej rezonujące i poprawi się wrażenie solidności konstrukcji. Wydech w środku też zabrzmi dojrzalej.

Robota w sam raz na długie wieczory. Bardzo przyjemna i dająca sporo satysfakcji z efektu.

 Na razie nawet nie zamierzam. Każdy plastik w tym japońskim wynalazku żyje własnym życiem, więc wygłuszenie czegokolwiek więcej nie ma tu większego sensu :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Simon WRC napisał:

Ten wieczór był niesamowity, jak patrzę na te zdjęcia to gęba sama mi się śmieje. I ten piesek… :biglol:

 

 Na razie nawet nie zamierzam. Każdy plastik w tym japońskim wynalazku żyje własnym życiem, więc wygłuszenie czegokolwiek więcej nie ma tu większego sensu :biglol:

 

No ale to można uspokoić przez wygłuszanie. Kazdy panel się podkleja pianką lub taśmami itp. Nie ma w tym limitów.

W gc8 jak złożyłem całe wnętrze z piankami to do dziś jestem zadowolony jak zwarte auto się zrobiło. Odmłodzenie conajmniej o 15lat i odbiór porządnie poskładanego pojazdu. 

 

 

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat u mnie w aucie nie mogę narzekać na jakieś specjalnie złe spasowanie, bo pomimo generalnie marnej jakości plastików w subaru wnętrze jest naprawdę dobrze poskładane i nie mam problemów z dziwnymi dźwiękami. Jedyne co mnie irytowało była tylna półka, która na nierównej drodze dziwnie trzeszczała. Rozebrałem ją w zeszłą sobotę, okleiłem gąbkami, samoprzylepnymi wygłuszeniami i wreszcie jest cisza. Polecam samoprzylepne zestawy do uszczelniania okien, są miękkie i bardzo łatwo je zaaplikować w newralgiczne miejsca. 

 

Całego wnętrza nie zamierzam dodatkowo wygłuszać, bo efekt będzie mizerny z powodu dość wyraźnego dźwięku Cobba a po drugie po co niepotrzebnie dociążać auto ;).

Edytowane przez Simon WRC
  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 30.11.2022 o 14:54, Panbenonium napisał(a):

Cześć. Jak dostałeś to Arashi, to w komplecie wszystko do montażu było, czy coś ciekawego musiałeś dokupić ?

Zamawiał, montował i stroił Kociał z Map-teka, zadzwoń do niego i wszystkiego się dowiesz ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STI to nie jest auto na autostradę a w mieście mocy nigdy za mało :).

 

Jak poczytasz mój wątek to dokopiesz się do różnic, są opisy, wykresy, spostrzeżenia. Wcześniej też miałem VF48 oraz Cobba TD05. Sama turbina to nie wszystko, trzeba stworzyć pełen setup i zgrać ze sobą. Aktualnie auto ma około 410KM i 570Nm, jest całkiem żwawe, ale można jeszcze poprawić. Piotrek namawia mnie na kolejną wizytę, bo w międzyczasie wypracował kilka drobnych rzeczy w samym sofcie. Ja zostałem przy oryginalnym kolektorze, ale decydując się na równoodległościowy można jeszze trochę podnieść moc i wyraźnie moment.

 

Czy jestem zadowolony? Tak, zdecydowanie. Samochód jest szybki, zestrojenie idealnie mi odpowiada, bo jedzie w każdym zakresie obrotów. Ciągnie równo do końca, co powoduje, że często wpadam w odcinkę, bo nie czujesz, że należy zmienić bieg. Można się ślizgać po suchym asfalcie :).

  • Super! 2
  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2022 o 08:35, Simon WRC napisał(a):

 

 

Piotrek namawia mnie na kolejną wizytę, bo w międzyczasie wypracował kilka drobnych rzeczy w samym sofcie. Ja zostałem przy oryginalnym kolektorze, ale decydując się na równoodległościowy można jeszze trochę podnieść moc i wyraźnie moment.

 

Jak zmienisz kolektor na taki co nie burcy, to spodziewej się że powstanie monolog w twoją stronę :evil2::biglol: 

W sofcie se gmerej ile chcesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2022 o 08:35, Simon WRC napisał(a):

 

 

Piotrek namawia mnie na kolejną wizytę, bo w międzyczasie wypracował kilka drobnych rzeczy w samym sofcie. Ja zostałem przy oryginalnym kolektorze, ale decydując się na równoodległościowy można jeszze trochę podnieść moc i wyraźnie moment.

 

Jak zmienisz kolektor na taki co nie burcy, to spodziewej się że powstanie monolog w twoją stronę :evil2::biglol: 

W sofcie se gmerej ile chcesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mateusz22 napisał(a):

Jak zmienisz kolektor na taki co nie burcy, to spodziewej się że powstanie monolog w twoją stronę :evil2::biglol: 

W sofcie se gmerej ile chcesz ;)

Nie mam zamiaru zmieniać kolektora, zapowiedziałem już dawno temu i ciągle się tej decyzji trzymam :).

 

Miałem już auto z równoodległościowym, brzmiało jak rasowa rajdówka a nie jak jakieś tam subaru :P, ale tu auto ma zostać jak najbliżej serii - przecież to moja dewiza od początku tego wątku :biglol:.

  • Haha 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2022 o 13:07, kowal napisał(a):

Jak zmieni kolektor to ma zakaz wstępu na RLPL :D

O łotototo Radziu:D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2022 o 11:57, Simon WRC napisał(a):

Nie mam zamiaru zmieniać kolektora, zapowiedziałem już dawno temu i ciągle się tej decyzji trzymam :).

 

Miałem już auto z równoodległościowym, brzmiało jak rasowa rajdówka a nie jak jakieś tam subaru :P, ale tu auto ma zostać jak najbliżej serii - przecież to moja dewiza od początku tego wątku :biglol:.

Że tak zapytam od kogo miałeś ten kolektor? :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MattiWRX napisał(a):

Że tak zapytam od kogo miałeś ten kolektor? :question:

Perrin, sprowadzany i montowany przez Map-tek

https://www.subaru.pl/koeltor-wydechowy-perrin-impreza-wrx-sti-08.html

 

Perrin.thumb.jpg.441a9a99401621226bf92ab5bc26acf9.jpg

Edytowane przez Simon WRC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2022 o 21:37, MattiWRX napisał(a):

Że tak zapytam od kogo miałeś ten kolektor? :question:

Czy aby nie muszę Cię odwiedzić i ewentualne gupoty wybić z głowy?B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...